Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet tehéntejet...

Mikortól lehet tehéntejet adni a babának/gyereknek? Illetve ezzel szemben ki mikor adott először?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy éves kortól lehet. Én 9 hónapos kora óta adok neki, mert a tápszert nem fogadta el.
2010. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Minimum 2éves korig nem ajánlott,de jobb ha 3éves korig.Én nem adtam még 13hónapos babámnak,a szomszédom igen.Babája szintén ennyi idős 1hétig hasmenése volt meg hányt.De van akinek semmi baja tőle.Azért nem ajánlják,mert kevés olyan anyagokat tartalmaz amire szükség lenne a fejlődéshez.Megterheli a vesét,gyomrot.
2010. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fiamnak másfél évesen adtam, 21 hónapig szopott.

Lányom sem kapott még, 13 hónapos (szopik) és még nem is fog egy ideig.

2010. ápr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem csak az allergia miatt nem ajánlott a tehéntej, és ezt sajnos nagyon sokan elfelejtik.

Épp most olvastam az egyik könyvben, hogy egy pohárnyi anyatejben kb. 5 mg nátrium van, míg egy pohárnyi tehéntejben 120 mg!!!

Kisfiam tápszeres, és én biztosan nem fogok neki adni minimum egy éves koráig tejet. Amíg csak lehet, addig tutira tápszert kap. Abban minden fontos vitamin benne van, és nem terheli meg a veséjét sem. B.

2010. ápr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
2-3 éves korig? Ne viccelj már!!!!
2010. ápr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 éves kora előtt én sem adok a kicsimnek. Orvos javaslatára. Lehet még később sem.
2010. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsöff85 ***** válasza:
Nem értem, minek a tej? Tejterméknek ott a sajt, túró, joghurt, bőven elég azt adni. Akkora tévhit h literszámra kell itatni a gyerekekkel a tejet. Többet árt, mint használ. Nem csak a tejben van kalcium.
2017. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!