Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen darabos ételt adtok a...

Milyen darabos ételt adtok a babának, ha már önnállóan akar enni?

Figyelt kérdés
Az én fiam most 9 hónapos, elkezdett önállóan enni, de nincs ötletem, hogy mit adjak neki.Krumpli, répa, zsemle v kenyér, brokkoli, karfiol..nagyjából ezeket főzöm meg neki, és rágcsálja, vagy nyomkodja szét. De mit adjak még ezeken kivül?
2012. márc. 20. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz, ebédre, főtt ételt, vagy rágcsálni valót? Gyümölcsöt is adhatsz már nyugodtan, banánt, ha elég puha, körtét is. Bár én akkor már almát is adtam, persze nem ette meg, csak a szélét megrágcsálta.

Tésztás ételek is jók.

2012. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen minden étkezésre gondolok. A gyümölcsök azok adottak, bár most valamiért nem kéri őket. De tényleg zavarban vagyok ha pl. uzsonnról van szó, vagy ebédről, A reggeli oké, mert akkor megy a kenyér vajjal, most kitaláltam, hogy lekvár helyett megkenem neki üveges bébiételes szilvával, vagy barackkal. Lassan jön a tojás..szóval nem a reggelivel vagyok bajban, hanem inkább az ebéddel. Nem eszi amit mi eszünk, hacsak nem darabos, de én nem tudok mindig darabosat főzni:-) Annyira béna vagyok, nincsenek ötleteim, nem vagyok egy nagy szakácsnő, ezért alig van "sütnivalóm". Rágcsálni valót is csak a bulátát adom neki, vagy néha a sima kukit,, most kapott puffasztott rizst, de az nem a kedvence. És itt el is akadtam..nincs több ötletem. Segítsetek:-)
2012. márc. 20. 16:27
 3/10 A kérdező kommentje:
A pépeset egyáltalán nem eszi már meg, sem tejpép, sem rizspép, sem üveges bébikaja semmit amit pép. Határozottan arcon köp vele. A mi kajánk az kellene neki, de az is inkább csak akkor ha darabos. És mivel írtam, hgy nem vagyok egy főzőzseni, így nem is nagyon vannak olyan ötleteim hogy miket tudnék főzni amikből már ő is ehet. Lassan ott tartok, hogy fittyet hányok minden táblázatra, szabályra, aztán elkezdi enni amit mi, ha babot eszünk akkor babot eszik.
2012. márc. 20. 16:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Hmmm...

Rakott krumpli, bolognai, krumplis tészta, töltött paprika (paprika nélkül), töltött káposzta (káposztát először nagyon óvatosan, puffaszthat), halrudacskákról én leszedtem a panírt, zöldborsó főzelék tej nélkül jól berántva, hogy kemény legyen, krumplifőzelékből krumpli, ezekhez valami husi, stb. De ez tőletek is függ, ti miket esztek.

Savanyított tejtermékeket lassan be lehet mind vezetni, így sajtos-tejfölös kenyeret is adhatsz, én 10 hósan adtam már jó minőségű májkrémet, de van nagyon vékony, iszonyat finom (és drága) sonka, én azt vettem olyankor, az a mai napig a kedvence.

2012. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A rakott krumpli egyik felét csak tojásfehérjéből csináltam, a bolognait csavart tésztával imádta kézzel enni.
2012. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagyis sárgájából, bocsi. :)
2012. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon jókat írtál...el is mentem őket, nehogy elfeljtsem. hm..bolognai tésztát kézzel? erre lelkileg fel kell készülnöm...de ez is nagyon nagyon jó ötlet. Látod én a tudatlan fejemmel addig jutottam, hogy a bolognait még nem eheti csak akkor ha a tésztát feldarabolom neki..eszembe nem jutott volna, hogy azt másik tésztával is lehet enni:-D

Nagyon szépen köszönöm. Minden tanácsot, ötletet szivesen fogadok! :-)

2012. márc. 20. 16:47
 8/10 A kérdező kommentje:

ÁLLJ!

Na leírtad a legfontosabb kérdésemet, amit a tyúkeszemmel nem tettem fel! Hogy adjak neki HÚST!?? Ma úgy próbáltam belé trükközni, hogy leturmixoltam a főtt húst, összetörtem krumplit répár plusz a húst, csináltam belőle falatnyi gombócokat és azokat adtam a szájába. Ez jó is volt 3 falatig, utánna ő akart enni, hát hagytam, de abban persze nem volt köszönet, szétmacsinkázta az egészet, kevesebb ment a gyerekbe, több a földre.

2012. márc. 20. 16:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, turmixold a húst, a húsgombóc nagyon jó ötlet. Talán kis olajon kisütheted még, hogy kicsit keményebb legyen, ne annyira trancsírozós.

A tésztát én úgy adtam, adom még mindig (1 éves), hogy krumplinyomóval nyomok rá 1-2-t, így kicsit darabosabb, de mégsem olyan nagy darab. Ezt mondjuk mi kanállal esszük, ha maradt egész darab, azt kézzel.

Egyébként a tojás nagy megkönnyebbülés volt, hogy már adhatom (1 éves). Imádja a fiam. Tojáskrémet is készíthetsz, de akkor csak sárgájából még (főtt sárgáját lereszelsz, bele reszelsz egy kis vöröshagymát, vajjal összekevered, és kenyérre nagyon finom.)

2012. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a segítségért:-) Látod az olajon kisütésre sem gondoltam, pedig a zöldségeket meg szoktam forgatni csipet forró vajban, vagy olajban, és úgy rakok rá egy kis petrezselymet..vagy valamit. De a húst is így fogom ezentúl. Ma főztem egy kis levest, volt benne húsos csont arról adtam neki egy kis darab husit, de egyáltalán nem tudta még megenni,csak forgatta a szájában, aztán úgy elment a kedve az egész evéstől, hogy 1 falatot nem tudtam belerimánkodni semmiből. Szóval a hús az egy mumus. A tojást már én is várom, egyszerűbb lesz valamennyire, vagy inkább szélesebb a paletta amiket ehet. Bár a védőnőmnek a haja égnek állt amikor mondtam, hogy már eszik tésztát. De hát ez van:-)

Még egyszer köszi:-)

2012. márc. 20. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!