Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fogkrémet használjuk?...

Milyen fogkrémet használjuk? Teljesen meglepődtem.

Figyelt kérdés

Nenedent fogkrémmel mossuk lányom fogát, aki 16 hónapos, ebben ugyanis nincs fluorid.

Ma mentem a bababoltba, ott Gabit+egy névtelen vacakot ajánlottak,amin nagy betűvel ott van,hogy Fluorid+kalcium.

Két anyuka volt rajtam kívül benn,amikor modntam,hogy nem kérem,mert fluorid van benne, és azt nem lehet,amíg nem tudja kiköpni a baba,teljesen hülyének néztek. Én tudom rosszul???



2012. márc. 21. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Én is Nenedentet használok a kisebbiknél, a másik meg DM sajátmárkásat, előtte Aquafresht gyerekeknek.

Bár nagy baja nem lesz a borsónyi fogkrémtől, de szerintem se nyelje le a fluoridot.

Egyébként: a te gyerekednek azt veszel, amit akarsz, a két anyuka meg bekaphatja. Milyen jogon néznek bárminek is?

2012. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elsőnél ott a pont!

Én még be is szóltam volna nekik!

Amúgy én is Nenedent-el mosom a kisfiam fogát!

2012. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fluorid nem baj ha nem adsz neki már flor tablettát. Persze csak kicsi mennyiségben. Meg kell nézni mekkora a mennyiség, de általában ezek egy apró csepp fogkrémtöl nem lesz túladagolva, csak ne adj neki más cseppeket.


èn elmexet használok ebben van fluorid, de nem kap már vigantolt. Szerintem ha rá van írva hogy elsö fogtól akkor abban túl sok fluorid nincsen, és ennyitöl nem lesz baja.

Amúgy én külföldön élek, és itt elve csak olyanra írhatják rá elsö fogtól ami a megengedett fluorid mennyiség felett nem tartalmaz többet, és itt vigantolt sem adunk már 1 éves kor felett.

2012. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én elmex-et használok, azt is lehet. Mármint a nekik valót. Én is úgy tudom, hogy nem lehet, mert lenyeli.
2012. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem szintén kisgyerekes fogorvos anyuka mondta kérdésemre, hogy amíg nem tudja lenyelni, ne fluoridossal mossuk a fogát, hanem bármilyen gyerekfogrémmel, amire rá van írva, hogy lenyelhető. Szerinte felnőtteknek is érdemes felváltva (pl. reggel fluoridos, este fluoridmentes).
2012. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

te tudod jól, de hát a fogkrém is üzlet!

én Gabiból találtam csökkentett fluorid tartalút, ahhoz csak hozzáérintem a fogkeféjét és utána kimosom a száját.

2012. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért, meg a tudatlanságomért, de mi baja lehet, ha lenyeli a fluoridot?

Igaz az enyém már 3 éves, mi oral B-t használunk, amit 2 éves kortól lehet. Néha rá kell szólni, mert van amikor lenyeli, mert szereti az ízét.

2012. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hááát én nem értek hozzá :) de ha rákeresel neten, hogy "fluorid" elég sok pro és kontra cikket találhatsz, - amiből persze ki tudja, melyik hiteles - és az utóbbiak hosszan sorolják a mellékhatásokat (foltos fogaktól a csontritkuláson át a rákig). Mindenesetre a fluoridot is túl lehet adagolni, a piciknél logikusan könnyebben.
2012. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!