Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hónapos a lányom és...

Knmagdi kérdése:

6 és fél hónapos a lányom és még nem forog. Ülni már nagyon szépen tud, sőt úgy szeret a legjobban játszani, hason viszont nem szeret lenni. Ha hason van 1 perc múlva ordít. Lehetséges, hogy kimarad nála a forgás, és ha igen akkor az gond?

Figyelt kérdés

2012. márc. 21. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem forog, mert nem érzi szükségesnek, hisz ülve is tud játszani. Nem szabad ültetni amíg nem tud magától felülni, nincs motivációja a forgásra, hisz felülteted és játszik úgy. A mozgásfejlődésnek fontos szerepe van, olvass utána. Játssz vele pokrócosat, fektesd rá és először az egyik, utána a másik végén emeld meg, így átfog gurulni hátról-hasra és fordítva.
2012. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Az én lányom is utál hason lenni, pedig ő fordul hasra. Vissza még nem mindig megy neki, na ekkor úgy ordít, mint akit nyúznak. :)
2012. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Ül? Hogy ül fel? Vagy felülteted? Azt tilos! Nagyon sokat ártasz neki!
2012. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

ő ült fel egyedül?

ha igen azért furcsa, hogy előbb ül mint forog, a forgással erősödne meg a gerince, izomzata a kúszásra, ülésre

2012. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Magától fel tud ülni? Hogyan?

Vagy ültetitek és úgy marad? Mert az nem jó.


Egyetértek az elsővel amúgy, jókat írt.


Hason fekvésből sok mindent meg tudna tanulni, és fejlődne az izomzata is. Sok baba utál hason lenni pár hónapig, de aztán rájönnek, hogy abból a pózból milyen sok mindent lehet csinálni.

Ha leteszed hasra és elé pakolsz játékokat, akkor nem akarja megfogni őket, elérni őket? Ezzel is ösztönözhetnéd forgásra-kúszásra.

2012. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én ültetem, nem ő ült fel magától. Járunk Dévény gyógytornászhoz, aki szerint semmi baja a gerincének. Sőt semmi gond nincs az izmaival sem, szerinte lusta.
2012. márc. 21. 13:57
 7/16 A kérdező kommentje:
Szoktam hasra tenni, elé is teszek játékokat, egy ideig érdekli, próbálja is elérni őket. A lábát is fel szokta húzni a hasához és próbálkozik a kúszással.
2012. márc. 21. 13:59
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

a dévény tornász szerint lusta???

és ültetheted???


akkor te nem dévény tornászhoz jársz hanem kuruzslóhoz, a lányod gerincét meg nagy eséllyel egy életre tönkre vágod. de máris láthatod az eredményét annak, hogy ültetted, már eléggé le van maradva!

remek, nem értem miért a saját gyerekeden kísérletezel? :S

2012. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Na tudod ki kisérletezik a saját gyerekén, szerintem máskor jól gondold meg, hogy mit írsz le!!!!!!!!!!
2012. márc. 21. 14:11
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom. Kislánykám most lesz a napokban 6 hónapos, és idáig még csak 1X fordult meg teljesen magától (4 hónaposan), azóta csak a kiságyban, úgy hogy beakasztja a lábát, de ott meg utána nem fér el és vergődik. Ha kirakom játszani, csak oldalra fordul (már lassan hídba nyomja fel magát), de hasra nem akar. Amúgy ő is utál hason lenni, a játékok sem hatják meg, ha hason van. Ő is gyönyörűen ül ölben (ő húzza fel magát és tartja). Hanyatt fekvésbe viszont bárhová elközlekedik (fel, le, oldalra, megfordul 360 fokban), tehát elég mozgékony, de forogni nem akar. :-(
2012. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!