Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hónapos a lányom és...

Knmagdi kérdése:

6 és fél hónapos a lányom és még nem forog. Ülni már nagyon szépen tud, sőt úgy szeret a legjobban játszani, hason viszont nem szeret lenni. Ha hason van 1 perc múlva ordít. Lehetséges, hogy kimarad nála a forgás, és ha igen akkor az gond?

Figyelt kérdés

2012. márc. 21. 13:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%
Látom a nem tetsző válaszok a kukában! Amúgy mindenki úgy teszi tökre a gyerekét, ahogy akarja!!!
2012. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem se ültesd, nem szabad! És persze, hogy nem forog, miért is, ha ülve mindent lát?! Az én lányom is utált hason lenni, ülni persze szeretett volna, mert húzta fel magát, de nem engedtem. 6 és fél hós koráig csak hasról hátra fordult és oldalra fordult. Ekkor azt mondta a gyermekorvosunk, hogy várjunk még 2 hetet, ha addig sem forog elküld gyógytornászhoz. 3 napra rá hasrafordult magától (igaz percekig feküdt a hasán mozdulatlanul, úgy kifáradt), másnap még 2x-3x megcsinálta és ennyi. 3.ik nap viszont már gurult magától jobbra-balra. Holnap tölti a 7. hónapot és gurulva "közlekedik" a szobában :).

Kérdésedre válaszolva, igen gond, mégpedig nem is kicsi, ha kimarad a forgás. Az indokot már előttem leírták. Én csak azt javaslom, ne ültesd. Rakd le a földre plédre, rakd körbe játékokkal és hagyd hadd játsszon. Majd rájön, hogy nem is olyan rossz dolog hason lenni, és ha több dolgot szeretne látni vagy megfogni, akkor majd el kezd forogni.

2012. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Na aki lepontoz lepontoz aki nem nem! Leírom a mi story-nkat! Hasonlót írtam ki 6 és fél hónaposan! Ugyanilyeneket kaptam! Ha nem dől el a gyerek, szép egyenesen tartja magát, válla nem lóg nincs gond! Lányom állandóan nyújtogatta a kis nyakát jelezvén fel akar ülni.. gondolom tiéd is..! Kérdezem én, miért ne segítsek neki..! Na ezért kaptam hideget meleget lehet most is ez lesz mindegy! Lányom utált hason lenni ha úgy tettem rögtön vissza fordult, rosszabb esetben addig ordított míg oda nem mentem! Akkor mindenki azt írta hagyjaaaad majd így megtanulja...... Gondolhatod milyen ideges lettem! Szóval segítettem, nem vettem el a siker élményét meg a többi marhaságot amit nekem akkor írtak! Megtanítottam arra hogy most segítek de mászni nem tudok helyette..... Erre két hétre, a hanyat fekvéses játék során elkezdett oldalra oldalra araszolni.... A feneke már az égnek állt, de a mellkasa még nem.... Pár nap múlva mikor nem érte el a kedvenc játékát olyan gyorsan hasra vágta magát hogy csak lestem....! Ez 7 hónaposan volt, most 8 és már felül magától négykézláb mászik ide oda! Minket nem küldtek semmilyen tornára, mondjuk nem is mentem volna! Nincs két egyforma gyerek, nincs előírva hogy pontosan mikor kell forogniuk..... körülbelüli korok vannak megadva de ez is olyan mint a fogzás szerintem! Szóval segíts neki nyugodtan felülni, ettől csak kiegyensúlyozott baba lesz aki tudja hogy számíthat az anyukájára...!


Puszi és jó babázást :)

2012. márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Az,hogy az ültetétéssel mekkora gondot okoz a gerincének, nem feltétlenül derül ki 1-2 éves korban.

Szóval az,hogy a te babádnak még nincs semmi gondja, sajnos nem jelenti,hogy nem is lesz. De kívánom,hogy ne legyen.

Kérdező! Én nem tudom milyen Dévényeshez jársz, de,hogy egy normális Dévényes megengedje,hogy ültesd a babád 6 és fél hónaposan, na az nem normális.

Vidd el Pestre a központba és ott megnézik és elmondják,hogy mit gondolnak!

2012. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Én nem pontozgatok senkit se le, se fel. Pár órával ezelőtt én is le írtam ide, hogy nem szabad egy ekkora babát támasztás nélkül, derékszögben ültetni, még akkor sem, ha ő ezt élvezni. Ha talpra állítanád és állna, akkor azt írnád, hogy 6,5 hósan áll? Persze, áll. De nem magától állt fel. Én leírtam az én véleményem és kész. Mindenki eldönti mit akar a gyerekével kezdeni, de ha igazán szereted, akkor hagyd a maga ütemében fejlődni és nem ültetgetni, mert hogy élvezi....
2012. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a takaróban görgetés jött be legjobban mondóka kíséretében. Kislányom most 5 hónapos, de nem akart ő sem hason lenni. Még akkor kaptunk egy interaktív játékot, ami énekel ( fisher price tanuló malac), amikor még nem tartotta a fejét 4 hónaposan sem hason fekvésben. Nagyon szereti ezt a játékot és ez motiválta arra, hogy emelje a buksiját hason is, mivel picit nagy a feje és nehéz volt tartania. Utána jött a takarós trükk mondókával. Szerintem mindegy, milyen rövid kis versike, lényeg, hogy üteme és dallamossága legyen és mellé a görgetés elég élvezetes játék lesz a picinek. Sok sikert! Ui: sajnos kellene a forgás, mert így fejlődik az egyensúly érzéke meg a koordinációs készsége
2012. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!