Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 kg-os gyereket beleültethe...

7,5 kg-os gyereket beleültethetek olyan ülésbe, ami 9 kg-tól jó?

Figyelt kérdés
Lassan 10 hós a fiam, de kicsi súlyú. :) Brendonban azt mondták az a lényeg, hogy stabilan üljön, akkor szerintük bele tehetem. Stabilan ül, de vajon tényleg bele merjem rakni?
2012. márc. 21. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
nyugodtan tedd bele, semmi baja nem lesz.
2012. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Szia! Nekünk is olyan ülésünk volt, ami 9 kg-tól volt jó, és mi is beleültettük, amikortól stabilan ült. Nyugodtan belerakhatod.
2012. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor tenném bele, ha hátrafelé is be lehet kötni, egy ilyen pici babának még nem elég erősek a csontjai, izmai. Egy erősebb fékezésnél is baj lehet. Mellesleg próbáld bele a babát az ülésbe és látni fogod hogy kényelmesen tud-e benne ülni.
2012. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem raktam bele a lányom. Nekem is kis súlyú a gyerek, most 19 hónapos, és most lett végre 10 kiló...Mi 7 hónapos korában vettünk egy 0-18-as ülést, mert csak abban utazhat háttal bekötve, és nekünk azt mondták (szintén Brendon), hogy a súlyhatár az ütközéskor fellépő gyerekre ható erők miatt fontos. Nagyon sokáig utazott háttal, és amikor végül menetirányba raktuk, akkor épphogy elérte a 9 kg-ot, de ezek a 0-18-as ülések (legalábbis a mienk), valahogy másabbak, nem veszik el benne úgy a gyerek. A mienk Concord Ultimax.
2012. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Épp egy hete kérdeztem én is ezt. Az én fiam 8 kg és 9 hónapos. De aztán olvastam a neten egy cikket, amiben azt írták, hogy nem szabad a babákat 9 kg és 1 éves kor alatt menetiránnyal megegyezően ültetni, mert egy nagy fékezés túlzottan megterheli még a nyakukat. Én az Elefáni bababoltban kérdeztem meg az eladótól és ott nekem is azt mondták, hogy nyugodtan tegyem bele, meg is vettük az ülést 66e-ért. És miután olvastam a cikket, most nem merem beletenni.-(((

Ez volt az a cikk: [link]

2012. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze az eladó azt mondja, mert nincs semmi felelőssége. A lényeg hogy minél több bevételük legyen. :-(

Tényleg nem szabad, én a Kossuth rádióban hallgattam egy programot erről, sok a szakmában (közlekedés, gyermek autósülés tesztelés, stb.) foglalkozó ember megszólalt és mind egyet értettek abban hogy minél tovább van háttal bekötve a gyerek annál jobb, akár két éves koráig. Svédországban pl ez a normális, nem véletlenül. Itthon meg már az egész piciket megfordítják vagy divatból vagy mert félre lettek tájékoztatva.

2012. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A cikket kicsit túlzónak tartom, mivel egy 1,5 éves gyerek sem feltétlenül 9 kg, de lehet, hogy más babája már 8 hónaposan annyi. Nyilván egy 1,5 éves jobban, stabilabban tartja a fejét. Mellesleg dönthető az ülés, majdnem olyan pozícióig, mint amilyenben a 0-13-as ülésben van. A különbség lényegében annyi, hogy nem háttal van bekötve, hanem szembe. De még mindig nem döntöttem el, hogy bele rakjam-e, vagy sem?!
2012. ápr. 2. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:
szia!Én nem raknám bele!nem véletlenül találják ki a súlyhatárokat!maxiumum olyanba tenném bele amibe hátrafelé is be lehet kötni, egy ekkora babának még nem elég erősek a csontjai, izmai.de miért is tennéd?a hordozóval mi bajotok van?
2012. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!