Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hós babátoknak tejet adtok...

13 hós babátoknak tejet adtok már vagy még tápszert?

Figyelt kérdés
Esetleg vegyesen a kettőt? Lehet tejet adni?
2012. márc. 21. 21:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igaz a lányom még csak 12 hós, tápszert kap reggel,este.

Ezután is szeretném azt adni,amig elfogadja...

A tejet egyenlőre még akarom neki adni.

De aki azt ad a babájának,az ő dolga!


ismerek egy anyukát.aki már 3 hós kora óta adja a babájának a gagyi dobozos bolti tejet...na ettől kiakadok...de nincs hozzá közöm...

2012. márc. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Tejet,de egyetértek,mindenki csinálja belátása szerint.
2012. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az enyém kb 11 hónaposan úgy döntött, hogy elég volt a tápszerből... a tejitalt még kb 1 hónapig megitta. utána azt sem. Akkor bevezettem neki a tehéntejet.

Eleinte az sem kellett neki, de kb 1 hónap szünet után már kérte. Most 14 hónapos és kb napi 3-4 deci tejet iszik meg.

Igazából ez egy olyan téma, amiről nagyon megoszlanak a vélemények... nekem 3 orvos 3 félét mondott.... Szerintem 1 éves kor után már be lehet vezetni, de ha elfogadja a tápszert, akkor nem fontos siettetni. Legfeljebb anyagi szempontból jobb a tehéntej...

2012. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 11 hós a pici, de alig várom, hogy betöltse az 1 évet. Nekem a doki azt mondta, ha soha semmilyen kajától nem lesz pöttyös vagy hasmenéses 1 éves koráig, csak akkor kezdjem neki feles tejjel, stb ahogy kell. De ha előfordult bármi, ami allergiás hajlamra utal, inkább csak másfél-kétévesen próbáljam a tejet és csak kajában először.

Ezért a 4 éves fiam először 13 hósan kapott forralt, feles 3,5-ös tejet, semmi gondja nincs azóta sem. Ő amúgy 10 hónapos koráig szopizott, a fennmaradó 2 hónapban szépen elfogadta a tápszert.

Na most, a picivel nehezebb dolgom van. Ő is 10 hónapig tudott szopizni, úgy látszik ekkor nekem elzárják a csapot :) Ezután persze próbáltam tápszert adni, 4 félét, semmit se fogadott el :( konzultáltam több dokival is, arra jutottunk, hogy ebben a 2 hónapban legyen napi 2x tejpép, mert azt kiskanállal megeszi, ezután igyon jó sok vizet (legalább amennyivel a tápi klszülne) és így kihúzzuk 1 éves koráig, mert remélhetőleg nála se derül ki addig semmi gond hogy ne ihatna tejet. Nagyon remélem, hogy megissza majd a tejet :) Ha nem, akkor maradunk így, hogy sok tejtermék, később kakaó, vaníliás tej, akármi amit megiszik :)

Valóban nehéz téma ez, mert mindenki a legjobbat akarja, de nem mindenkinek ugyanazt mondja az orvos.

2012. márc. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hós. 1éves kora óta reggelire tejet, este tápszert kap. Ha elfogy a tápszer, már nem íratok fel neki újat, akkor este is a tej megy. Én nem vagyok "rendes" tehéntej párti, dobozosat kap. A vitamin-szükséglete is rendben, változatosan eszik, így attól nem félek, hogy emiatt tápszereznem kéne.
2012. márc. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!