Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres 6 hónapos babátoknak...

Tápszeres 6 hónapos babátoknak hányszor adtok Tápszert egy nap és mennyit?

Figyelt kérdés
Nekem ébredéskor megeszik 200 ml-t majd 11 körül 130 ml-t ezután már csak lefekvéskor kap megint 200 ml-t! Közben egésznap eszünk gyümit, bébikajcsit, tejpépet és persze sok sok teát....! Mit gondoltok Így jó?? Ti hogy és mit esztek??
2011. dec. 29. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 6 hósan így evett:

Reggel:200ml tápszer

Tízórai:gyümölcs

Ebéd:főzelék

Uzsonna:gyümölcs,vagy pép

Vacsora:240ml tápszer

Nem volt még kiváltva 3 étkezés,néha valamelyik étkezés helyett tápszert kapott!

A teáról szerintem szoktasd át a vízre,nehéz lesz,és nagyon kevesek fog inni belőle,de rá fog szokni!

2011. dec. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Átalussza az éjszakát,ezért 4,de max. 5 étkezés jön ki. Reggel 7-kor 190 ml tápszer.

9-kor gyümi, 11-kor 150 tápszer.

Az ébéd 14-15h-kor főzelék.

Uzsira Sinlacot kap. 80-100ml.

Vacsira 190ml tápszer.

Nem erőltetem még más étkezés kiváltását,mert így is alig jön ki a napi 5-6 dl tejalapú,márpedig abban biztos benne van az a tápanyag,amire szüksége van. Mivel tejérzékeny, Milumil Pregomint kap, sokkal hígabb tápszer,ezért írta fel a doki a Sinlacot. Mostmár délután fogok abba is tenni gyümölcsöt, és így az az étkezés is ki van váltva. Teát 30-60ml-t iszik naponta. 2 hetesen jobban itta a vizet,de már egy ideje nem hajlandó meginni. Szóval nálunk ez van. :)

2011. dec. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam picit hogy nem nagyon rossz ez így :D Az első válaszolótól kérdezem hogy miért baj a sok tea??? Mondjuk nálunk a tea az úgy néz ki hogy 2dl vízbe egy mokkás kanál hipp granulátum szóval szinte víz..... :O Nekünk dokinéni azt javasolta hogy mivel eszik normál kaját meg nem anya tejcsi szüksége van a sok folyadékra!!! Amúgy a tápin kívül jó nagy adagokat eszik főziből is meg pépből is :D
2011. dec. 29. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Igen,szüksége van a sok folyadékra,de a legjobb a víz,én is adtam a kisfiamnak a Hippes teát ugyan úgy elkészítve ahogy te,elég rendesen rászokott és alig lehetett vissza szoktatni a vízre!

De a te döntésed,hogy mit adsz a babádnak inni,én csak jó tanácsból írtam azt amit!

2011. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm első:) aranyos vagy! Régen csak vizet ivott szerette azt is, mert bukós volt nagyon és jobbnak láttam a sima vizet a savasság miatt (attól nem volt)! Köszönöm mégegyszer :)
2011. dec. 29. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!