Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más s összehasonlítja a...

Más s összehasonlítja a gyerekei fejlődési ritmusát?

Figyelt kérdés
6 éves és 5 hónapos fiaim vannak és folyton azon agyalok, hogy a nagy már ilyenkor nehezebb volt, többet gagyogott stb...de még a külsőségeiket is hasonlítgatom, meg mindenki más is a környezetemben:)
2012. márc. 22. 00:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetetlen nem összehasonlítani õket.
2012. márc. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én tudatosan állítom le magamat ilyenkor, meg a rokonságot is mert, igazából semmi értelem hasonlítgatni őket. Teljesen mások, a nagyobbik (lány) észben nagy és finommozgásban, rettentő korán és ügyesen beszélt, stb - a kisebbik (fiú) meg hihetetlen erős, de pl normál ütemben fejlődik a beszédkészsége stb, átlagos kommunikációs képességei vannak. Egyszerűen nem mérhetem a nagyobbhoz, aki másfél évesen (!!!!) többszavas mondatokban beszélt, egy rakás mondókát és versikét elszavalt stb... A kicsi most két éves, és ő is egyszerű mondatokat használ már, ami amúgy tök jó, mert sok gyerek, főleg fiúk még messze nem beszélnek így kétévesen, de a nagyobbhoz képest ugye nem tűnik olyan ügyesnek, és ezt a nagymamik rendszeresen elsóhajtozzák. Pedig ügyes ő is, magához képest :) Viszont a nagymozgások terén és úgy általánosságban véve fizikailag sokkal de sokkal strammabb és ügyesebb. Azt szoktuk viccesen mondani, hogy a lányom az ész a családban, a fiam meg az erő :)
2012. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!