Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha hisztisek a gyerekeim,...

Ha hisztisek a gyerekeim, rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Kisfiaim nagyon eleven,huncut babák.Ez még nem lenne baj,de sajnos elég nehéz velük,ha nem kapnak meg valamit,rögtön kitör a botrány.sokak szerint ez az én hibám,túl sokat engedek meg nekik.Fáradt és türelmetlen vagyok már sajnos.Nem tudom,hol rontottam el..Szinte mindig egyedül vagyok velük,nem érzem,hogy el lennének kényeztetve.El vagyok keseredve,segítsetek.Járt valaki hasonló cipőben?
2012. márc. 22. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
ikrek?
2012. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen!21 hónapos kisfiúk
2012. márc. 22. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbálgatják a határaikat! Legyél ezután is következetes és belátó.
2012. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek 16 hónapos vegyespáros.

Tudod mit mondok Neked? Amig nem lettem anyuka, minden anyukát lehülyéztem magamban, mikor a baba, gyerek hisztizett, hogy milyen szarul nevelheti a gyerekeket.

Aztán már tudom....:-)

A tieid már pláne abban a korban vannak, hogy próbálgatják a határokat, meddig mehetnek el a hisztiben, akaratban. Nem tudsz mást csinálni, légy határozott, és ne engedj! Mondok egy példát. Az enyémek állandóan a tűzhely előtt vannak, ha épp sül valami, enge meg a frász kerülget. Ha kell 500-szor viszem el őket onnan. Egyszer majd megunják. Vagy elviszem és gyorsan megpróbálom valami mással lekötni őket. De nem engedem, hogy ott maradjanak.

És még hány ilyen van és lesz.

Régebben azt mondtam, hogy az enyémek nem fognak tévét nézni! Na, ha egy nyugodalmat akarok, akkor már kapcsolom is be nekik, és olyankor lehet port törölni, mosogatni, ruhákat hajtogatni:-)

Ez van. Lesz ez jobb is, ne keseregj:-)

2012. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ezt én is megkaptam már.

Mondjuk a logikát sosem értettem-a gyerek valamit csinál,én rászólok, ő ezt teljesen érthető módon sérelmezi. Engem ez sosem zavart, lehet hogy ez hiszti,szerintem teljesen normális,hogy a maga kis módján tiltakozik,hiszen van saját akarata.

DE. Ha én azt mondom, nem, akkor az nem, hiába hisztik.Szóval következetes vagyok.

Az én olvasatomban akkor engednék neki túl sokat,ha egy kis sírásra megenyhülnék,és ugrálhatna az asztalon csokit majszolva.

Az, hogy kitör a botrány, nem zavar. Mást meg ne zavarjon, elvégre én vagyok vele egész nap, én hallom az összeset!

Nekem ebbe még a férjem is belefolyt, őt is megkértem, hogy akkor legyen vele egész nap, rendezze ő,majd döntse el, hisztis-e a gyerek, illetve ha hisztis, az valakinek a hibája-e.

Hú, ne haragudj a regényért, de ez egy olyan hülye felfogás, hogy a hiszti ROSSZ, és ha a gyereked akár egyszer sír a boltban valamiért, akkor ő HISZTIS, és ha hisztis a gyerek, akkor az anya ROSSZ anya...

Én tudom, hogy a fiam nincs elkényeztetve, néha hisztizik, de emiatt aztán biztos nem vagyok rossz anya. Aki mást gondol,az bekaphatja:) Önbizalom:)

2012. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy fiam van, másfél éves. Nálunk már volt olyan is, hogy a bolt közepén kezdett visítani, mert nem engedtem lepakolni a rágókat :) Ő nem rosszalkodott ezzel, csak izgatta a fantáziáját hogy mik azok és így fejezte ki nemtetszését hogy nem engedtem. Egyébként meg nyugodt, jó gyerkőc. De aki aznap látott minket a közértben, biztos azt gondolta, hülye vagyok és a gyerekem is egy neveletlen.


A hiszti rossz, ez tény, ezt én vitatom. De szükségszerű velejárója a másfél-három év közötti gyerekek életének.

2012. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az é kisfiam 11 hónapos.Nagyon eleven,édes,kiegyensúlyozott,jókedvű,társaságkedvelő,kíváncsi,nagyon okos baba.Hihetetlen türelemmel megáldva.De ha valami enm úgy van ahogy Ő szeretné,akkor olyan hisztit levág,hogy ketté áll a füle.Sokszor hátravágja magát toporzékol,üvölt,kiabál.Egy idő után én is elveszítem a türelmem,teljesen leszívja az energiám.Nem tudom mihez kezdjek én sem,ha nem foglalkozom a hisztivel,belelovalja magát,ha megpróbálom elterelni a figyelmét 505ban jön csak be,ha beszélek hozzá még jobban üvölt.Próbáltam kinevetni,imitálni,hogy én is sírok ez is 50%ban válik be.Még elég kicsi,szóval nem nagyon tudom mit lehet még kitalálni.
2012. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

*fülem

*50%ban

2012. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy rossz anya! Akkor lennél rossz anya, ha mosolyogva ugyan, de azt tehetnék amit csak akarnak!
2012. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!