Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai ébredéssel kapcsolato...

Éjszakai ébredéssel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Olyan sok helyen olvasom, hogy átalussza a baba az éjszakát, vagy akár azt, hogy 1-szer vagy 2-szer kel enni. Érdekelne, hogy csak nálam van így mindkét gyerekem esetében, hogy nem tudok ilyen "szabályt" felállítani? Van, hogy egyszer szopik éjjel, van, hogy egyszer sem, van, hogy kétszer. A lányomnál is ez volt. Egy-egy éjjeli ritmus kb. 4-5 napig tart, aztán kezdődik egy másik. Mással is van így?
2012. márc. 23. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is pontosan így van, ill. volt, mert azért az esetek túlnyomó részében MOST MÁR hogy 1 évesek lettek átalusszák az éjszakát. De kb. 10 hónapos korukig ugyanez volt a program, ami nálatok is, de miután már nem éheznek meg éjszaka, így csak nagy ritkán ébrednek.
2012. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Kislányommal annyira hamar lett napirend, meg éjszakai "menetrend", hamar beállt az egyszeri szopira.

A kisfiam...na, mint nálatok :( Nem tudok semmiféle rendszerességet vinni az éjszakákba, emiatt igen fáradt vagyok, egyre nehezebb. Próbáltam több mindent, eddig semmi eredménnyel :( Kisfiam 5 hónapos, van hogy egyszer ébred, de az elmúlt napokban 2-3 óránként felkelt szopizni.

Bocsi, hogy segíteni nem tudok, én is teljesen tanácstalan vagyok!

2012. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem egy nagy alvó a lányom. A suttogós könyvekben leírt kétszer vacsorázunk módzser jól bejött.


Ha nagyon zizi, tésztás a vacsora, attól olyan anyagok szabadulnak fel este, amitől lenyugszik.


A nappalokat kéne jól megfigyelni, mi történik akkor, ha éjszaka átalszik, és mi történt akkor, amikor nem.

Mit ettek, mennyit voltak levegőn, aludtak-e délután. nekem pls kevesebbet, de nyugodtabban alszik a lányom, ha aludt délután.

Amikor összevissza kezdett aludni napközben, én felkeltettem akkor, amikor egy kiegyensúlíozott napirend szerint kellett felkelteni. ez nem volt valami drasztikus dolog, csak elkezdtem kicsit matatni körülötte, és nem volt már csönd, esetleg finoman felhúztam a redőnyt, ha így is aludt tovább, persze hagytam.


Könnyebb lenne tanácsot adni, ha tudnánk, hogy pl. van e napirend, a kicsinél hozzátáplálsz-e már, stb

2012. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

SZiasztok! KÖszönöm!

A kisfiam 3 hónapos, a lányom 3 éves, de mindkettőnél azt tapasztalom/tam, hogy össze-vissza vannak az éjszakák. A kicsi eddig hajnali 4-ig aludt, legalábbis a múlt héten, na gondoltam szuper, nálunk akkor úgy alakul, hogy éjjel egyszer szopik. AZtán most két napja kétszer kel, de ma éjjel csak egyszer ébredt. Tehát össze vissza van minden. A lányomnál ugyan ez volt. Hol átaludta az éjszakát, hol nem, hol egyszer szopizott, hol többször, sőt még a reggeli ébredések időpontjai is nagy "szórást" mutatnak, pedig a fekvés mindig ugyan akkor van.

2012. márc. 23. 13:47
 5/9 A kérdező kommentje:
A napirendünk fix, már amennyire rajtam múlik, tehát séta, fürdés mindig ugyan abban az időpontban van. A nappali alvások is össze-vissza vannak a pici részéről. Általában fél órákat alszik egyben, de van, hogy 3-4 naponta becsúszik egy 2 órás alvás. Értehetetlen nekem. Még nem táplálok hozzá, a kicsi 2 óránként szopik nappal.
2012. márc. 23. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


A kicsinek rendesen gyarapszi a súlya? Ha igen a tejci ok. Lehet, hogy érdemes lenne egy szoptatási tanácsadóval, vagy ha van jó, akkor védőnővel beszélni erről.

Lehet, hogy oda kéne már adni méndkét cicit, vagy fejéssel növelni a hozamot, vagy éppenséggel igény szerint szoptatni, tehát 2 óra között is megkínálni, mert csak szomjas. Nem akarok okoskodni, a szopizáson én dolgoznék. Az minden esetre nem látszik rendben lévőnek, h egy baba 2 óránként rendszeresen eszik, pedig a súlya több, mint 3 kg.

Én igény szerint szoptattam, evések között voltak kicsi ivások, de csak 2 kg-osan (korababa volt) evett is 2 óránkánt, 3kg-3 üra, négy kiló felett két cici 4 óránként- A suttogós könyvek rengeteget segítettek és a lefekvés előtti gyakori szopizás.


Persze, ha egy gyerek nem jó alvó, akkor csak arra lehet építeni, hogy egyszer majd elmarad az éjszakai.


Vagy megteheted azt is, amit a suttogó ír, hogy te kellj fel vekkerre pontos időben, és a babit rakd cicire éjszaka, akár álmában is, fel sem ébred, eszik azt jóccakát. Ehhez nagy leki erő kell, de néhány nap alatt meghozza a gyümölcsét, ha pl:


Du4: etetés

du6 etetés 7 fürci

este 8 még egy etetés, és 11kor álmában cicire rakod, jó eséllyel tudsz aludni 5-ig.


evés és alvás + viselkedés mint egy háromszög függ össze. Ha te előre gondoskodsz a tele pocakról, akkor ált. nyugi lesz. kivéve, ha front van, jön a foga, melege van :)...


Hány kiló?

2012. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, a frontok biztosan sokat teszenk az ügy érdekében. Csak felmerül bennem, hogy más babája nem érzi meg? Hiszen azok kétnaponta jönnek mennek, a többi baba alvásában mégis van valamilyen rendszer.

Most 5700 gramm, 3200-al született.

Én is olvastam a suttogó könyvet, de nem vagyok biztos benne, hogy nem ébreden meg reggelig, ha szopik. Mert van úgy, hogy etse 8-kor szopik és alszik vele 9 órát, tehát 4-ig, de van, hogy szopik éjfél után, majd 5 körül is. Szerintem ha szopik éjfél után, akkor nem éhes még 5 körül, hiszen más éjszakákon sokkal többet alszik egyben. Hát nem tudom. :-)

2012. márc. 23. 15:25
 8/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. a frontérzékenység nálunk komoly gond volt. olyan volt, mint egy pici béka, ha meleg jött, pörgött, ha hideg jött, akár 3-4 órával is többet aludt. én azt csináltam, amikor szétesett a napirend, hogy egy-két napig percre pontosan betartottam. a második nap már könnyű volt, a harmadik ment magától. ha kellett fel is ébresztettem. egyébként nekem tudott szopizni félálomban. énszerintem a fiad nem mindig eszik, amikor szopik, hanem csak iszik. a tejci eleje nagyon híg, ha csak néhány percig szopik, az ivásnak számít, ha kiüríti midkét cicit teljesen, az az evés. szerintem keress szoptatási tanácsadót, az több megoldást is ajáln, ki tudod választani a hozzád passzolót.
2012. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! :-)
2012. márc. 25. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!