Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos leányzó evésével...

9 hónapos leányzó evésével kapcsolatos kérdés, vajon válogatós lett?

Figyelt kérdés

Eddig elég jól megette azt, amit készítettem neki, az elejétől fogva én főzök, maximum nagyon ritkán kapott üveges bébiételt, azt is főként gyümölcsöset, mert ugye télen nem túl nagy a friss gyümi választék. Az utóbbi egy hétben viszont az ebédet alig eszi meg. :S Legutóbb múlt héten a cékla kis májjal verzió még lecsúszott szépen, viszont azóta volt répa-krumpli-csirkemell, ma lencse, és egyiket sem volt hajlandó megenni, csak alig. Tegnap üvegesben adtam neki sonkás zöldséges bébiételt, annak is csak a felét ette meg, pedig simán megszokott egy üveggel. A délelőtti gyümi részleget, délután tejpépet simán megeszi, az ebéddel mi lehet a gond?

Foga még nincs, talán nem tetszik neki, hogy azért én nem tudom botmixszerrel 100%-osan pürésíteni, vagy csak válogatós lett?


2012. febr. 2. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Kislányom ugyanennyi idős és ugyanezt csinálja pár napja! Tegnap készítettem neki padlizsánt és kábé két falatot evett aztán elfordította a fejét, jelezve hogy ennyi elég is volt...oké, arra még azt mondom hogy végülis van egy érdekes íze és most kapott először. Na de utána elővettem egy bébiételt, többször ette már, azt is csak tolta ki a szájával...végül tejpépet kapott ő is.

Tegnapelőtt picit darabosabb bébiételt merészeltem adni neki, na azt is tolta ki a nyelvével. Rá kellett turmixolnom még egyet, hogy megegye. Este a túrókrém se kellett neki. Csak a szopi meg a tejpép...hát nem lesz ez így jó :-(

2012. febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor legalább nem vagyok egyedül. :S A férjem szerint próbálgatja az akaratát. Hát jó, de anya idegeit is. :D Meg nálunk a fő gond az is, hogy pici súllyal született hölgyemény, aki amúgy iszonyat aktív, rengeteget mozog, most 6200 gramm, de a védőnő így is folyton piszkál a súlya miatt. De most megtömni még sem lehet. :S
2012. febr. 2. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogzásnál voltak ilyen gondok, szerintem nálad is ez a helyzet. A gyümi az lement gond nélkül, de a déli főzeléket nagyon nem akarta elfogadni. Betudtam úgy, hogy délelőtt és délután jó nagyot eszik, a főzelékből meg pár kanállal elég volt. Ahogy kijött a foga változott. Kitartó voltam és nem lett válogatós. Ha csak 5 kanállal evett, nem erőltettem, majd evett délután többet. Most is ez a helyzet, 11 hós. Nem kell az ebéd, de csak a sajátja. A miénkből jóízűen eszik :)) Csak az kell, amit mi is eszünk. Kezdek átállni a főzéssel, baba baráttá teszem, és akkor már nem kell külön főznöm.
2012. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát lehet az is, hogy a foga jön, már annyiszor fogtuk rá, ha valami volt, hogy biztos a foga, hogy fene tudja. ^^ Egyelőre semmi nem látszik nála, 9 hónapos múlt, van egy fehér volt az alsó ínyén középen, de az már lassan másfél hónapja és az orvos szerint valami csíra csak, nem fog. ^^ Azért én is kitartok. :)
2012. febr. 2. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk már 5 fogacska van (első vagyok...) , de ezek mind kijöttek és akkor nem volt gond az étkezéssel, szerintem nálunk nem a fogzás a baj. De nem tudom, hogy akkor mi.

Egyébként ő sem egy nehézsúlyú, 7500 gramm mindössze.

2012. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!