Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoktól kérdezem, akik túl...

Azoktól kérdezem, akik túl vannak már az első nagy hisztikorszakon, hogyan kezeltétek a hisztit? Bevált a módszer? Milyen kihatása volt későbbre?

Figyelt kérdés
A kislányom 15 hónapos és óriási sírásokkal reagál, ha nemet mondok valamire és nem tudom, hogyan reagáljam le. Egyelőre még csak itthon csinálja, de félek, mi lesz az utcán, a boltban...
2012. márc. 23. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

15 hónaposnál még szerintem szuperül bevethető a figyelem elterelés, a tiltott dolog elcserélése elvétel helyett.

azért hiszti és hiszti között is van különbség persze, nem egyszer volt olyan, hogy haza kellett jönnünk a játszóról, az 5 perces utat 40 perc alatt tettük meg, 2 lépésenként lefeküdt ordítani... türelem! :)


most 2,5 éves, teljesen más jellegűek már a hisztik. amik egész elviselhetetlenek :D

szóval kitartás, ennél még rosszabb lesz! :D


ja és egy jó tanács, került a "hiszti kiváltó" helyzeteket :)

2012. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát a hiszti ami talán a 3-4 év alatti gyerekeknél a legkeserübb rész.


De ez van. Az egyik legeslegjobb módszer a nem vesszük észre a hiszitit, de legyen biztos benne az anya hogy az tényleg hiszti és nem valami jogtalan dolog. Pl lányom játszott sokáig egy kulccsal, nem csinált rosszat vele hagytuk, majd 2x leejtette mire párom begurult és elvette töle. Ez jogtalan volt és sajnáltam a lányomat aki hisztibe tört ki, és neki volt igaza. Addig hagytuk hogy csinálja, nem volt figyelmeztetve, nem csinált rosszat, az apja meg egyszerüen elvette. Apának el kellett magyaráznom hogy ez butaság volt a részéröl. Szóval ekkor megnyugtattam, majd találtunk másik játékot.


De másik alkalom. Haza jövünk a boltból, mondom neki megyünk föl, erre ö se szó se beszéd hanyat vágja magát mert ö nem akar még bemenni. Itt nincs mese, mindig is ez volt, és most is ez van. egyszerüen otthagytam visítani. persze nem magára, de nem foglalkoztam vele, majd kb 5 perc ordítás után jött utánnam.


Amit írt az elsö hogy figyelem elterelés is jó.

A másik pedig ne tilts meg neki mindent. Pl mi boltba 14 hós korától gyalog megyünk, és mindent megfoghat, és levehet, majd szépen megtanítottam neki vissza tenni a helyére, és pár dolgot ami kell beteheti ö a kosárba. ezt élvezi, most már csak a nagyon tetszö dolgot veszi le, de mindig tudja hol a helye és vissza is rakja, nincs hiszti egyáltalán, habár kb 2x volt az elején.


Àltalában kitapasztalod mitöl van a hiszti mi az ami kiváltja, és ezekre próbálj megfelelö módszert kitalálni.

Pl nekünk még nagy mumus a játszóról haza indulás, ott is elszokta dobni magát, erre egy rituálét találtam ki ami jónak tünik, és gyakoroljuk,


Soha ne várj el elsöre javulást egy egy m´sodzernek is idö kell meddigre a gyerek 15 hósan felfogja mit jelent, mit kell csinálnia.

2012. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 letiszia válasza:
nekem 3 éves a kislányom az elözöek nagyon jókat írtak de minden gyerek más vannak a családba időseb gyerekek az anyukájuk el mesélte milyenek voltak teljesen más az enyém nálunk a nem figyelés a hisztire vált be amit mondok is hogy fejezze be és utána meghalgatom mit szeretne persze válasz nem mindig tetszik neki de el kell mondani miért nem lehet nagyon okosak már ebben a korban többet értenek már mint aszt gondolnánk viszont nálunk egyke így aztán ez néha figyelem felkeltés is ha unatkozik de a hisztinek is sok fajtája van tudni kell kezelni
2012. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!