Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki ad az 1 évesének szalámit,...

Aki ad az 1 évesének szalámit, felvágottat, milyennel kezdte? Tanácstalan vagyok. Mindegyikben van valami "rossz". Nyers zöldség?

Figyelt kérdés
3án tölti be a 12 hónapot, szóval a fokozatokra lennék kíváncsi felvágott ügyben és zöldség kapcsán.
2012. márc. 23. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nyers zöldségből nem igazán szoktam adni, csak ha kunyerál egy répát, de azt már korábban is adtam (megpucolva persze). Póréhagymát 10-11 hósan tettem a szendvicsére.


Felvágottakból sonkával kezdtünk, jó minőségű, isteni finom, nagyon vékony (és nagyon drága), és kb. ennyi. Párizsit nem akarok adni, szalámi szerintem túl kemény és azt még amúgy sem, szerintem még kicsi hozzá. Májkrémet szokott olykor kapni, abból is jó minőségűt. (Külföldön élek, ezért nem írok márkát.)

Ezen kívül még lekváros kenyeret, és tojáskrémes kenyeret szokott kapni.

2012. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, nyers paradicsomot már adtam pár hete neki. 1 éves
2012. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia. Valószínűleg fogsz kapni pro és kontra válaszokat. Leírom, hogy mi hogyan csináltuk, aztán azt csinálod, így amit helyesnek gondolsz. :D

Felvágottat csirke/pulyka sonkával kezdtük. Olyannal, amiben a lehető legkevesebb a mű anyag és hozzáadott adalék. Ezek a drágább fajták, de a gyereknek mindenképp ilyet adok csak. Aztán elcsippentett a tányéromból egy kis párizsit.... nem kifejezetten örültem, de baja épp nem lett tőle.

Most már adok neki téliszalámit is, de csak Pick-et és ritkán. (másfél éves)

Zöldségből a paradicsomot imádja nyersen, répát mostanában kezdi rágcsálni, uborkát is a napokban kóstolta.

2012. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én párizsivel kezdtem,persze a jobb minőségűt vettem meg.Apró kockára vágva ügyesen meg tudta enni:)Paradicsomot már adhatsz neki,más nem jut eszembe zöldségféle,ami puha és biztonsággal meg tudja enni.Párolt zöldséget viszont már szinte mindegyiket fogyaszthatja /talán a káposzta,karalábé,karfiol amit még nem/,pl. a zöldborsót is.Én úgy csináltam,hogy megfőztem egyszerre répát,zöldborsót,fehér répát,krumplit,egy ici-pici sót tettem bele és merülő mixerrel egy picikét darabosabbra dolgoztam.Az eredményt nagyon szerette.Ezekhez esetleg adhatsz neki főtt csirkehúst beleturmixolva,esetleg halat,de csak ha biztonsággal szálkamentes és még variálhatod mással is pl.almát teszel bele stb...
2012. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én is sonkaszalámit adtam, az összes vákumcsomagolt szalámit elolvastam, és a legdrágábbakban is volt tartósítószer,aroma viszont színezék, ízfokozó nem. A lidlben vettem végül dulano sonkát, az volt a legelfogadhatóbb talán összetételre, nem olcsó de még megfizethető. Párizsit nem merek adni, én sem eszem. Ami a pultban van, arról végképp semmi info, hogy mi lehet benne. Szívesen adnék pl. Sága tavaszi felvágottat is. Tudom, előbb-utóbb kikerülhetetlen ez a sok adalék, de azért igyekszünk, igaz?:)
2012. márc. 23. 16:54
 6/14 anonim ***** válasza:

A Lidl-ben kapható felvágottakat én is szeretem, jó minőségű mind, rá merik írni a hústartalmat.

Én is Dulano márkájú sonkát adtam, de mivel nagyon kevéske foga van még, ezért a mi szendvicseinkből csipeget néha, sokat nem tud enni.

2012. márc. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Amit én mindenképpen kerülnék az a párizsi, szalámifélék, májkrémfélék. Még a drága, "jó" minőségűekben is alig van hús. Viszont tartósítószer mindegyikben van. Esetleg vegyél nyers húst, sütőben süsd meg és azt is lehet neki adni kenyéren, hidegen, nem kell feltétlen felvágott.

Az én fiam még csak 11 hónapos úgyhogy nyers zöldséget még egyáltalán nem kap, de felvágottat sem.

2012. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Delhus termekek tartalmazzak a legkevesebb allergen anyagot.

Elore csomagoltakra ra is van irva,hogy laktoz,gluten,tartositoszer stb. Mentesek!


Meg nem tartunk ott,de nekem a delhus felvagottak amik bejonnek tobbfajta etel allergia mellett is,igy tuti azt fogok adni a fiamnak is!

Ja es nem nagyon draga,sok helyen kaphatoak nagy valasztekban es finomak!

2012. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A felvágott-kérdés nagy dilemma volt számomra is!Hiába ajánlotta pl. a védőnő a jó minőségű sonkát, szalámit, szafaládét - tartósítószer (nátrium nitrit/nitrites pácsó/E 250) a legdrágább termékben is volt, nem szívesen adtam ezeket a babának. Aztán végül találtam egyetlenegy fajtát, amelyikben nincs tartósítószer, ez rajta is van lent a csomagolásán: Sága Klasszikus Pulykamellsonka (vigyázz, a hasonló csomagolású Sága Pulykapárizsi vagy Sága Füstölt Pulykamellsonka már tartósított!). Sajnos kevés helyen kapni,inkább hipermarketekben (Cora, Tesco), és persze borsos áron (400 körül),így mi csak a kicsinek vesszük meg.
2012. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért: Én a héten voltam kórházban az egy éves lányommal rota fertőzés miatt és ott ugyanazt az ételt kapta ő is, amit a felnőttek. És bizony azok nem a legjobb minőségűek. Az ebéd pedig szinte minden nap túl sós és fűszeres volt, úgyhogy neki nem is adtam belőle. Bébiételen élt ezen a héten. (Én meg két menü közül választhattam ebédre.)

Elég fura volt számomra, hogy a kórházakban ennyire nem figyelnek a babák étkezésére. De rendesek voltak, mert felajánlották a bébiételt is, arra az esetre hanem eszi meg az ebédet.

2012. márc. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!