Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen komoly betegségre...

Milyen komoly betegségre utalhat egy 10 éves kislánynál a magas véralvadás színt?

Figyelt kérdés
Barátnőm kislányának csak annyit mondott a doki, hogy az nagyon nagy baj. Semmi többet. Ő meg nem merte megkérdezni. Tehát ha valaki tud információval szolgálni azt nagyon megköszönném.
2009. jún. 13. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Betegségről van szó és nem "meri" megkérdezni az orvost? Na, ilyet se láttam még. Ott ülnék órákig akár, amíg el nem magyaráz mindent. Ki se tudna dobni.

Attól függ milyen magas a véralvadás szint. Mindenképp vérzékenység, de okozhatja nagyon sok minden. Lehet öröklött, gyógyszer okozta, vérképzőszervi probléma.

Vissza kell menni az orvoshoz, ő látja a leleteket és KÉRDEZNI kell. Ha nem utalta további vizsgálatokra, akkor nem lehet olyan súlyos.

2009. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Most beteg a kislány és arra vár az orvos hogy meggyógyuljon mert addig fals eredményt kapna a vérképből. Tehát gyógyulás után mégegyszer megnézeti a vérképet és ha akkor is magas lesz akkor valami komoly betegségre gyanakszik. De lehet hogy az előző betegsége okozta a magas értéket. Nem tudja ő sem. A barátnőm pedig már eléggé ki van mivel mindkét kislánya beteg negyven fokos lázzal vitte őket egész éjjel alig tudta lenyomni a lázukat. Felváltva hűtőfürdette a kicsit és a nagyot, és egy órán át várakoztak a dokira a rendelőben. Tehát nem csodálom, hogy már se idege se erelye nem volt kérdezni. De köszönöm neked a segítséget.
2009. jún. 13. 23:50
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem felnőttként jött elő ez a gond, elég komolyan, mert mélyvénás trombózist kaptam, és tüdőembóliát, majdnem ott maradtam. 19 voltam. szóval igen, ez komoly bajra utalhat, és jó, ha előjött bármilyen más betegség kapcsán.

a véralvadást gyorsíthatja a láz is, tehát ha beteg a kislány amúgy is, akkor valóban mutathat helytelen eredményt, viszont ronthat is a véralvadáson, és ha komolyabb, akkor bárhol okozhat érelzáródást a szervezetben. Én azóta is gyógyszert szedek rá naponta, azzal tartják szintben a vérsűrűségemet!

Mindenképpen vigyétek el orvoshoz. Belgyógyásznál kérjetek időpontot a legutolsó vérképpel, és ő megvizsgálja a kislányt, megmondja, hogy mennyire lehet gond. ő tudni fogja, hogy a láz mennyiben befolyásolja a vér sűrűségét. Igazából a gyerekorvosok ehhez elég keveset tudnak hozzászólni, úgyhogy mindenképpen nézessétek meg szerintem!

2009. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. Szerencsére nem az én kislányomról van szó, de én is ilyen betegségekre gondoltam, hogy embólia, stroke, infarktus stb-t lehet kapni a sűrű vértől. Azt is tudom, hogy felnőtteknél erre Sincomar-t vagy más hasonló gyógyszert írnak, csak egy tíz éves kislánynál még nem hallottam ilyenről és elég ilyesztő még a gondolat is. Remélem nem lesz gond a kislánnyal. Köszönöm a válaszodat és jó egészséget kívánok neked.
2009. jún. 14. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!