Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő? Hogy oldjuk meg?...

Keresztelő? Hogy oldjuk meg? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

10 hós kisfiúnkat szeretnénk megkereszteltetni.Eddig semmi baj nincs hanem ott kezdődik hogy párom megvan keresztelve én nem és még nem vagyunk összeházasodva.Ez baj?Nagynénémék lennének a keresztszülők de nem tudom hogy ők meg vannak e keresztelve vagy nem.Ez mennyire jelent problémát?Ők ráadásul messze is laknak tőlünk de én nem bíznám másra a fiamat mert bennük bízok meg csak.Viszont párom anyja meg teljesen másképp akarja.Ő akarja megszervezni azt akarja hogy az ő családjukból legyenek a keresztszülők és hogy közel lakjanak.De hiába ha nem bízok meg senkiben és nem is ismerem még nagyon a rokonságukat, csak párszor találkoztunk.Mi legyen hogy csináljuk?És milyen papírok kellenek?Hogy működik ez?Azt hiszem ők római katolikusok.

Mindenkinek előre köszönöm!



2012. márc. 24. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi reformátusok vagyunk, nálunk nem számít, hogy meg vagyunk e keresztelve és házasok vagyunk e. Nővérem férje római katolikus, csak polgári esküvőjük volt. Nos, nekik kellett keresgélniük, mire egy ismerős pap hajlandó volt megkeresztelni a fiukat. Én úgy gondolom, hogy ezt nektek kell eldöntenetek, neked és a párodnak. Amúgy köztes megoldás, hogy innen választotok egy keresztapát onnan egy anyát. Így talán megmarad a békesség.
2012. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi is reformátusok vagyunk. Nekünk csak polgári esküvőnk volt. Kisfiam keresztszülei pedig családi barátok. Azért nem választottunk a rokonságból, mert nekem két testvérem van, mindkettőjüknek kereszteltem egyik-egyik gyermekét. Most melyiket hívjam, hogy a másik ne sértődjön meg? Mindkettőt nem hívhattam, mert akkor mi van a férjem testvérével vagy az ő rokonságával? Ezért hívtunk barátot. Ettől függetlenül én nem rájuk bíznám a gyereket, hanem az ikertesómra és ezt a keresztszülők is nagyon jól tudják.
2012. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én római katolikus vagyok, a férjem nincs megkeresztelve, polgári esküvőnk volt. Azt mondta a pap, hogy az számít csak, hogy a keresztszülő legyen megkeresztelve, római katolikusként. A lányomnak a gyerekkori legjobb barátnőm és a férje a keresztszülei, a fiamnak pedig egy másik baráti házaspár lesz. Nekem nincs testvérem, a férjem nővére pedig nincs megkeresztelve, így nem rokonságból választottunk keresztszülőket.
2012. márc. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A keresztelésnek a vallás az alapja és ez úgy működik, hogy a vallásos szülők megkeresztelik a gyerekeiket, mert a keresztény tanítások mentén szeretnék felnevelni a gyereket. Ha egyik megvan keresztelve a másik nincs, a keresztszülő fele ilyen vallású fele bizonytalan, és stb. keszekuszaság, akkor menjetek inkább névadóra, és ne rontsátok a keresztény egyházhoz mert a keresztelő nem a ma szokásos buliról, hanem a gyerek egyházba való befogadásáról szól.
2012. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!