Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, hogy zajlott a kereszt...

Szülők, hogy zajlott a keresztelő?

Figyelt kérdés
9hónapos lányom szeretném megker.!Sajnos még sosem voltam ker-en, csak az enyémen, de arra már nem emlékszem.:-)Nem szeretnék nagy felhajtást csak a szűk családdal úgymond dobja rá a keresztvizet oszt jó van.Falun lenne a ker.Nálatok, hogy volt?Ker.ruha?Pénz?Ker.szülők kik lehetnek?Én a húgomat és az unokaöcsémet szánom.Ők lehetnek így?Vagy csak a húgom egyedül?Utána volt ebéd vagy vacsi?Én csak du.-i sütizést szeretnék.Ez gáz?Az értelmes válaszokat nagyon köszönöm!
2012. márc. 21. 09:17
 1/6 alaszka ***** válasza:
Katolikusok vagytok? Csak azt tudom elmondani, vidéken lakunk mi is, nálunk az a szokás, hogy a mise után van a keresztelő egy meghatározott vasárnap, amit megbeszélsz a pappal. Be kell menni megkérdezni, ami feltétel szokott lenni, hogy a szülők meg legyenek keresztelve, meg a ker.szülők, de ezt igazából csak szóban kérdezték meg tőlünk. Valahol még feltétel hogy a szülők házasok legyenek, de ez papfüggő. Bárki lehet ker.szülő, csak nagykorú legyen és azonos vallású. Nálunk csak ker.anyja lett a lányaimnak, elég egy ker. szülő is. Nálunk is csak pár vendég volt, a templomban 5-en voltunk, utána itthon kertiparti volt a családdal.
2012. márc. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kíváncsicska ***** válasza:

Szia.Mi is katolikusok vagyunk és nálunk most vasárnap lesz a keresztelő.Beszéltünk a pappal hogy keresztelőt szeretnénk,megbeszéltük a pontos időpontot.El kell vinnünk a házassági levelünket amit a templomban kaptunk.A keresztszülőknek mivel nem az ő körzetébe tartoznak igazolást kell kérni (hogy ezt kiadják ahhoz be kell hogy legyen fizetve az egyház adó).Nálunk az öcsém és a férjem öccse lesz a keresztszülő, tehát megoldható igen.Ha párt akarsz bejegyeztetni nálunk akkor kell egyházi esküvőnek lennie.Nálunk a mise a keresztelőről fog szólni,tehát be lesz építve a misébe.A keresztelő ruha egy egyszerű fehér együttes, amit később tudunk variálni tehát máskor is fogja tudni hordani.Ja van ahol pénzt kérnek azért hogy megkeresztelik a gyereket.

Bocs hogy hosszú voltam.

2012. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Városi reformátusok vagyunk. Bementünk szülők a lelkészi hivatalba időpontra, amit telefonon megbeszéltünk. Megkérdezték az adatokat a keresztlevélhez. Kérdezték, a szülők ill. a keresztszülők vallását, ill. hogy a szülők melyik gyülekezetben keresztelkedtek, konfirmáltak. Utána ajánlott, de nem kötelező volt részt venni 3 alkalmas okításon, ahol elmondták, miről szól az egész, hogyan zajlik és kicsit lehetett ismerkedni a gyülekezettel.


Keresztelés az istentisztelet elején volt. Felolvasták az ide vonatkozó bibliai részt és a szülők, keresztszülők majd a gyülekezet is hangosan megígérte, hogy segítik keresztyénné nevelni a gyereket. Majd mondták a gyerek nevét és a lelkész vízzel megkeresztelte, megáldta. Utána illik ottmaradni azért az istentiszteleten.

Ingyen volt, persze a meghívott rokonság adakozott a perselybe. Egyébként meg mindenki felvett valami ünnepibbet, de a gyereknél nem spiláztuk túl, még négykézláb járt akkor :) Utána meghívtuk ebédelni a népet (kb. 35 fő) egy családias vendéglőbe a közelbe - egyrészt, mert messziről jöttek, másrészt így illik, mert kaptunk sok ajándékot :)

2012. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is katolikus keresztelő volt, falun. Elmentünk a paphoz, aki pár percben felkészített minket, mi várható, mikor mit kell mondani.

Nálunk a nővérem volt a keresztszülő. Ő meg lett keresztelve, volt elsőáldozó, bérmálkozó, de amúgy elég lett volna annyi is, ha csak meg lett volna keresztelve. Az azért szükséges erre mifelénk.

Keresztszülőnek amúgy bárkit választhatsz, annyi a lényeg, hogy minimum legyen megkeresztelve. De lehet ez sem mindenhol elvárás.

A miénk szombati nap volt. 15 perces volt kb. Délelőtt, így nálunk egy ebéd volt, ahol a legszűkebb családi kör volt jelen. Szülők, testvérek, illetve a mamám.

Mi halászlevet főztünk, volt torta, meg süti. Te tudod, te ismered a családtagjaidat, hogy gáznak tartják-e, ha csak sütit kapnak, mást nem. Nálunk ez a szokás, egy kajával azért megvendégeltük a rokonokat, de mondjuk nem egy 5 fogásos akármivel, egy egyszerűséggel.

A keresztelőért nekünk nem kellett fizetni, de valahol kérnek érte pénzt.

Az ételért, italért, sütiért kellett fizetni, olyan 15000 Ft-ba került minden.

Mi úgy szerettünk volna vateráról, vagy expresszről ruhát venni, de sajnos amit kinéztünk pont az orrunk elől elhalászták, így megvettük. 5000 Ft körül volt, de nagyon csinos volt, igazi kis úriember.:) De egyszerűbben is fel lehet öltöztetni, egy csinos nadrág, kis inggel, akkor nem kell annyit költeni. Csak nekünk semmilyen oda illő ruhánk nem volt, amit rá tudtunk volna adni kisfiamra.

2012. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi katolikusok vagyunk, keresztszülők is azok (párom unokatesója és felesége). Bárki lehet keresztszülő, rokon, barát, párok, nem párok, egy, kettő, akár több is, ilyent is hallottam. Nyugodtan lehet a húgod és az unokaöcséd. Mi nem vagyunk házasok.Mindenki meg van keresztelve, mi is, ker.szülők is. Kiválasztottuk a papot (szomszéd faluban, ahol a ker.szülők laknak), felkerestük és kaptunk is időpontot, 2 hétre a megkeresést követően. A szentmise után volt a keresztelő, egy másik babát is keresztelt akkor. A pap nem fogadott el semmit, csak 1 üveg bort.

Lányom akkor volt 3 hónapos, november volt, nem volt különösebb ker.rucija, kabát volt rajta a templomban, ugyanaz, amit akkor hordott. Egy csinibb ruhát (egyberuha-szoknya) adtam rá amúgy, de persze lebüfizte ebéd után és csak egy sima naci, pulcsi volt nálam váltóruhaként (ami amúgy is mindig nálam volt). :) Nem készültem csini váltórucival, de hát nem ez volt a lényeg.

A délutáni sütizés is elég, bár a mise délelőtt van, akkor nem esztek ebédet, vagy mindenki hazamegy és vissza?

Nálunk sima vasárnapi ebéd volt otthon. Olyanokat csináltunk, amit előtte nap meg lehetett főzni és így nem kellett aznap pepecselni. Valami leves volt (nem húsleves), sült húsok, krumpli, rizs, saláta és három féle süti,pogi, semmi extra. Beosztottuk egyébként, ki mit csinál. Anyu, anyósom, nagymama, nagynéni, így abszolút nem volt kimerítő a dolog.:)

Párom nagybátyjáéknál ebédeltünk, mert ők is abban a faluban laknak, ahol a szertartás volt és ott volt elég hely. 18-an voltunk, tényleg csak a szűk család, szüleim, tesóm és párja, anyósom, párom keresztszülei, nagynénje, nagyszülei, unokanővére és a keresztszülők meg a két gyerekük és mi hárman.:)

Egy ilyen ebédet szerintem Ti is össze tudtok dobni, úgyis esztek vasárnapi ebédet, nem feltétlen kell vendéglőbe menni.

Kaptunk ajándékot,pénzt, egy rucit, egy játékot és egy karkötőt összesen.

Jó buli volt.:)

2012. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Reformátusok vagyunk, szintén falu!

A pap adott egy papírt, amit ki kellett tolteni a gyerek, szulok és keresztszulok adataival.

Istentiszteletkor volt a keresztelo, keresztanya tartotta a gyereket a víz alá. De az elején elmond mindent a pap, azt is, hogy mit kell mondani. (Tesom lányának vagyok a keresztanyja, nem tudtunk semmit ugy mentunk oda, sodrodtunk az árra, minden alakul menet kozben). Keresztszulok a férjem novére és az én bátyám.

Nálunk ebéd volt szuk családdal: szulok, nagyszulok, testvérek-párokkal.

Husleves, levesbol hus, toltelék, burgonya.

Késobb jott a krumplisaláta kirántott hussal.

Délutánra toltott káposzta. (Errefelé ez a szokás - Szlovákia)

Volt vagy 5 fajta suti és 2 tora, pálinkák, udítok, sosok.

4-5 korul mindenki elment haza.

2012. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!