Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csokis tejpéppel el lehet...

Disi kérdése:

Csokis tejpéppel el lehet "rontani" a baba étvágyát?

Figyelt kérdés
Múltkor vettem egy dobozzal, ízlett is a babámnak. Egy barátnőm azt mondta így lehet elrontani, mert fifikásak a babák és persze hogy ez ízlik neki és nem fog mást enni ha ehhez hozzászokik. Eddig még csak gyümölcsös tejpépet vettem, azt is megette. Ezen kívül eszik gyümölcsöt, zöldséget, husit is. Most lesz 9 hónapos.

2012. márc. 24. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz.

A lányomnak pl alapból nem volt jó étvágya. A tejpépeket meg se ette.

Most 2,5 éves, most se túl jó evő, adhatok bármit neki.

Rokon kisgyerek mindent megeszik, ha előtte édességet evett, akkor is.

Ez inkább gyerekfüggő...

2012. márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:
100%

Hát, a csokis (cukros) dolgok eléggé addiktívak tudnak lenni.. legalábbis az én családomra is igaz ez. Nálunk pl. a túrórudi és a táblacsoki ilyen, ha egyetlen egyszer eszünk, utána napokig keressük.

Hogy a te babádra lesz-e ilyen hatása, nem lehet tudni. De ha résen akarsz lenni, inkább ritkábban adj neki ilyesmit; vagy legalábbis ne a rendes házikoszt "kiváltása" gyanánt (ha mondjuk valamilyen főzelék épp nem ízlik neki és gyorsan csinálsz neki egy pépet, hogy azért egyen valamit). Figyeld őt és meglátod, hogy kell-e tartanod ilyesmitől.

2012. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tízóraira szoktam adni a babómnak tejpépet vagy gyümölcsöt. Ha nem fogadja el vagy nem éhes vagy túl álmos, akkor viszont csak a cumisüveget fogadja el és a tápszert. Nem szoktam neki többfajta ételt kínálni csak ha valami újat próbálunk, akkor van tartalékba valami olyan, amit már ismer és szeret. Eddig szerencsére még nem nagyon utasított vissza semmit (kopp-kopp), ezért nem szeretném "elrontani", rákapatni valami olyanra amitől ez megváltozhat.
2012. márc. 24. 22:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem minden izt megeszik, de a csokisat nem. Nem is banom.
2012. márc. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!