Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg, egy 1-1,5-2...

Hogy oldjátok meg, egy 1-1,5-2 éves babával az apa és a nagyszülők segítsége nélkül a terhesgondozóba (orvoshoz) járást?

Figyelt kérdés
Valakire rábízzátok,vagy viszitek magatokkal,be a rendelőbe is,vagy mindig kísér benneteket valaki,aki addig kint marad a kicsivel?
2009. jún. 14. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor nem tudtam kire bízni őket, akkor volt, hogy 2 gyerekkel mentem. Ott voltak végig.
2009. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés, én is ebben a cipőben leszek. Most lett pozitív a tesztem. Az a baj, hogy félek, nehogy valami betegséget összeszedjen a gyerek. Mert a labor pl. a körzeti orvossal egy helyen van. Hát, én majd megkérem a szomszédot, hogy amíg átmegyek a dokihoz vigyázzon a gyerekre. Csak ő még nem tudja...

5 perc innen a doki egyébként, kismamák meg soron kívül mehetnek laborra.

A nőgyógyászom vagy este 10-ig rendel, úgyhogy oda úgy fogok időpontot kérni, amikor már a férjem is itthon van. A védőbe meg lehet vinni, nincs semmi gond.

2009. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Helyi háziorvoshoz betoltam a babkocsiban úgyis csak vérnyomást mért. Labor 6.00kor legelsőként míg férjem nem indult melóban nőgyógyász utolsóként mikor a férjem már itthon volt.
2009. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére van 1 nagyon jó barátnőm,ő szívesen elkísér.És fordítva is így van.Mindig "összebeszélünk",és együtt megyünk:)
2009. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan vigyed mindenhová magaddal, sokan így csináljuk. Legalább szocializálódik, megtanul viselkedni.

Persze ha van kire bízni, néha kérj meg valakit, mert azért az könnyebb :-)

2009. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na nekem pont ez van. 23 hetes terhes vagyok, mindenfelé mennem kell intézkedni (laborok, belgyógyászat,ekg,fogászat,védőnő), voltam ugye nulladik uh-n aztán 7 hetesen, 12 hetesen, 18 hetesen, most is mennem kéne majd (mert közben meg nagyon keményedek, görcsölök és a méhszájat kéne nézessem).

Én sose tudom senkire se bízni a gyereket. Sokszor hiába megyek oda hamarabb a rendelőkbe, nem kerülök be, csak másfél-2 óra után...

na most ezt el lehet képzelni, milyen egy másfél évest egy helyben tartani ennyi ideig...mindig mire végzünk, leizzadok, kiborulok és a sírógörcs kerülget...:/

Pedig amúgy a fiam nyugis gyerek általában, dehát pont a felfedező korszakában van, nem ül meg a babakocsiban. Ha meg kiveszem, természetesen egyfolytában veszély helyzetbe kerül.

Hát ez van, tudtam mit vállalok (vagy legalábbis sejtettem) babás barátnőim nincsenek , a többiek dolgoznak napközben, a férjem egyfolytában melózik úgyszintén, UH-n se látta még a kislányunkat :((

Ezek nagyon fájó dolgok (az öröm mellett persze) és nagyon nagyon kívánom neked és mindenkinek aki ilyen cipőben jár, hogy legyenek vele toleránsak és megértőek mások, hiszen ez sokkal nehezebb mint "csak" terhesként kivárni a sorunkat (az se könnyű persze)és intézni az ügyeket.

Fél szemem mindig a fiamon van akárhol vagyunk, vérvétel közben is azt nézem, mit rámol le, UH-közben is beszélek hozzá, mert a függöny mögött nem lát mondjuk, szóval ketteskére szinte nem is tudok figyelni :(

2009. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 20 hónapos, én meg 21 hetes terhes. Én viszem magammal mindenhová, csomó játék, tea, cumi, ilyesmik és elvan addig amíg néhány szót tudok váltani a dokival, vagy a védőnővel. Egyszer a barátnőm vigyázott rá míg én UH-n voltam. Sajna másra én se tudom bízni.
2009. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!