Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A menstruációm február 16-án...

A menstruációm február 16-án volt meg utoljára. Április 11-én voltam a dokinál, aki megállapította, hogy 7 hetes terhes vagyok. Terhesgondozóba utalt. Ott hogyan zajlik az első alkalom?

Figyelt kérdés
Ha április 11-én 7 hetes vagyok, akkor jól számolom, hogy a 12. hét az a május 16-i hét lesz? Pontosan hogyan is számolják ez? A 12. héten kell visszamennem a dokihoz.
2011. ápr. 14. 04:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok!!

Szóval! A terhesgondozóba jelentkezés annyit jelenet, hogy keresd fel a védőnődet. Kellett kapnod egy telefonszámot, és a védőnő nevét, bár nekem azt csak 12 hetesen kellett felkeresnem először. Ott ő majd ad neked egy kiskönyvet, amibe nagyon sok adatot fog beleírni (férjed és a te neved, munkahely, cím, előző terhességek, vetélések ne adj'Isten, betegségek...). Aztán ő majd fogja mondani a továbbiakat. 12 hetesen a klinikára kell majd menned mert ekkor van az első kötelező UH. Azt hogy pontosan megtudd mikor leszel 12hetes, azt onnan tudhatod, hogy ha a dokid most azt mondta, hogy 7 hetes vagy abból tudod kiszámolni. A 12 hetes UH lesz az első ahol pontosan meg fogják neked mondani, hogy hány hetes és hány napos vagy az UH terminus szerint. Onnantól fogod pontosan tudni követni, hogy melyik neked az a nap amikor a hét-fordulód van. Szóval az első lépés szerintem vagy visszamenni az orvoshoz 12 hetesen, vagy ha már megkaptad a nevét tel.számát, akkor pedig őt felkeresni. Ja és persze ekkor küldenek majd az első vérvételre, de oda is és a klinikára is az orvosodtól kapsz (esetleg már meg is kaptad) a beutalókat. Beutaló nélkül sehová nem tudsz menni!

2011. ápr. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 11 hetesen mentem először, mert korábban fennáll sajnos a vetélés veszélye, tanultam belőle, mert az elsőnél 9 hetesen mentem védőnőhöz és a 10. heti uh-n már nem élt a baba. Feleslegesen vetettem fel magam. Szerintem várj még, nem késel le semmiről.


Pontosan hány hetes vagy a menzeszed 1. napjától kell számolni.


Boldog babavárást! :)

2011. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!