Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmondjam neki, hogy apa lesz...

Elmondjam neki, hogy apa lesz vagy ne?

Figyelt kérdés

A volt párommal 14 hónapig voltunk együtt,nemrégen szakítottunk.


A szakítás oka az volt,hogy én azt hittem,hogy megcsal a titkárnőjével.Igazából semmi konkrét dolog nem volt,amiből erre következtethettem volna,de rákérdeztem a dologra.Elkezdtünk veszekedni és a vége az lett,hogy közölte,hogyha ennyire nem bízok benne,akkor szakítsunk,mert semmi kedve egy bizalmatlan nővel élni.


Én visszaköltöztem a szüleimhez vidékre,ő pedig folyton hívogatott,elmondta,hogy megbánta,hogy veszekedtünk és hogy tényleg nem csalt meg soha,a titkárnőjének vőlegénye van és hogy kezdjük újra,mert nagyon szeret.

Elmondtam neki,hogy nincs értelme újra kezdeni,mert tudom,hogy régen milyen volt(folyton egyéjszakás/pár hetes kapcsolatok) és elegem volt abból,hogy ő mindent a pénzzel elintéz(jól keres,sok pénze van),folyton gyanakodnék rá.


Azonban megtudtam,hogy terhes vagyok.

Nem tudom,hogy elmondjam-e neki vagy ne.Tudom,hogy joga van tudni a dologról,de nem tudom,hogy mit tegyek...

Szeretem még mindig,de nem akarok folyton azon gondolkozni,hogy megcsal-e vagy sem.


Tudom,hogy nem akart gyereket,nem is számítok a támogatására.Nem akarom,hogy azt higgye,így akarom visszaszerezni.


2012. márc. 25. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha nem is vagytok jóban, és nem akarsz tőle már semmit, akkor is mondd el neki.

2012. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Nézd,attól hogy tudja az még nem azt jelenti,hogy költözzetek össze.Idővel úgyis megtudná,nem?Mondd el neki lehet örülni fog és teljesen megváltozik,aztán happy end lesz:)Remélem a babót nem akarod elvetetni!
2012. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki! Ha nem tőled tudja meg, csak ront a helyzeten! Ki tudja, lehet még jó hatással is lesz rá! És ha valóban nem csalt meg?! Bánni fogod! Sok sikert!
2012. márc. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Mondd el neki. Szerintem örülni fog, persze az első sokk után :)És egyébként meg, ha jól értelmezem, szeretitek egymást??!?! Akkor miért ne lehetnétek egy boldog család?? Kicsit bíznod kellene benne. Mi van ha régen csajozott? Semmi, mert már megkomolyodott!!!

Adjatok Magatoknak még egy esélyt, hogy a babátok egy boldog családban nőhessen fel.

2012. márc. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor azon kéne gondolkozni,hogy ha megcsal akkor mi az amit otthon nem kap meg.
2012. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként úgy gondolom, a gyereked érdeke az első. Neki joga van megismerni az apját. Innentől nincs kérdés.

A többit pedig majd úgyis érzitek.


Gratulálok a babához :-)))

2012. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Ezt most tényleg itt döntik el helyetted? Felnőtt nő vagy, nem?
2012. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, tudod, hogy a semmiből generáltál veszekedést és erre ment rá a kapcsolatotok.


A gyerek miatt viszont kötelességed szólni neki.

2012. márc. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az egyik: az, hogy régen milyen VOLT a MÚLTBAN, nem jelenti azt, hogy MOST a JELENBEN is ugyanolyan. Minden ember változhat, nem törvényszerű, hogy úgy éli le az egész életét, ahogyan x évesen élte. És én hiszem, hogy minden férfi életében eljön az a nő (előbb vagy utóbb), aki mellett és akiért megváltozik, lehorgonyoz és megnyugszik. Lehet, hogy az ő életében pont te lettél volna/vagy az a nő. És abban neki van igaza, hogy bizalmatlanságra nem lehet alapozni egy kapcsolatot, annak valóban nincs sok értelme.


Másik: a gyermek érdekében sem árt, ha tudja, hogy ő az apuka, és egyébként is joga van hozzá. Még ha nem is akarod, hogy egy család legyetek, az a pici ugyanúgy az ő gyermeke is, mint a tiéd. Lehetséges, hogy évek múlva valami miatt (ne adj isten betegség) szükséged lesz rá.. Milyen dolog az, hogy x évvel később tudja meg, hogy van egy gyermeke? Neked fordított esetben hogy esne?

2012. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell eldöntened.A gyerek érdeke az,hogy ismerje az apját!
2012. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!