Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár valaki babaúszásra? Aki...

Jár valaki babaúszásra? Aki tartja a foglalkozást mit mond? Miért jó a babákat a víz alá nyomni?

Figyelt kérdés
Érdekelne az indok miért csinálják ezt?

2012. márc. 25. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Mert a babáknak a víz természetes közeg. Náluk még működik a búvár reflex, ezért nem úgy élik meg, mint mikor minket "nyomnak a víz alá".
2012. márc. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi, de ez miért jó? Mit fejleszt ez a babán? És miért sír jópár baba amikor kiveszik a víz alól ha ez olyan természetes?

Tényleg érdekel miért csinálnak ilyet, biztos nyomós oka kell legyen.

2012. márc. 25. 22:13
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

lehet,hogy elsőre sírnak (de a többség nem sír) másodszorra nem fognak

azért jó,mert erősíti az immunrenszerüket fejleszti a mozgáskészséget, az izmokat,a tüdőt...

2012. márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek megy a zöld kezecske, köszi!

Az izmokat a víz fejlesztheti, de a víz alá nyomás konkrétan hogyan? Mondjuk a stressztől megfeszülnek az izmai biztosan de ez nem fejlesztés.

Semmi bajom a babaúszással, tök jó pancsolni a gyerekkel, én is imádom, csak ezt az egy elemét nem értem.

2012. márc. 25. 22:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A búvárreflex nem marad fent,ez tévedés.átalakul 10 hónapos kor körül,már megtanulják,hogy ne vegyenek levegőt a víz alatt.azért jó őket lenyomkodni,mert így fogja megtanulni,így nem fog félni később a víztől, a vízbe merüléstől.
2012. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

itt van egy cikk részlet is erről:

(de a mi oktatónk is mondta ezt,mert rákérdeztünk)

A búvárreflexet az agy ősi, ösztönös működése kontrollálja, majd néhány hónapos korban az "új agy" a neokortex kezd rohamosan fejlődni és átveszi az irányítást. A búvárreflexet a bébiúszás alappillérének is nevezhetjük, hiszen ezt az ösztönös működést alakítjuk át feltételes reflexszé egy meghatározott módszerrel, melynek hatására a gyerekek az "ösztönös reflexes" időszak elmúltával is gond nélkül merülnek alá. - így később sem fognak már félni a víztől.(22:42es)

2012. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tehát akkor azért nyomnak le 3-4 hónapos babákat a víz alá, hogy megtanulják, hogy nem szabad levegőt venni a víz alatt?

Nekem ez kicsit meredek, de köszönöm, most már ezt is tudom. :)


Majd ha valaki éppen megy babaúszásra aki ezt olvassa, kérdezze már meg legyen szíves a foglalkozást tartó személyt ha épp beszélget vele. Biztos ő is ezt mondja, csak hátha tesz hozzá még valamit, vagy nem tudom.

2012. márc. 25. 22:47
 8/15 A kérdező kommentje:

A hatos választ nem olvastam, köszi, akkor az oktató is ezt mondja.

És ha valaki nem jár babaúszásra, a gyereke mégis kimondottan jól úszik nagyobb korában, és soha nem félt a víztől, akkor neki miért nem kell a búvárreflexét átalakítani?

2012. márc. 25. 22:49
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahogy így megfogalmaztad tényleg rosszul hangzik.de úgy,hogy 1-2 alkalom után locsolgatják a fejét,majd 3.-4. alkalommal merítik őket és mondjuk már az 5. alkalommal élvezi is nagyon általában.de ha nem is,mindenki a saját tempójában halad,ha nem tetszik a babának,akkor már a 10. alkalommal tetszeni fog,nagyon valószínű.sokkal könnyebben megtanul úszni majd,nem ijed meg,nem kezd el sírni,ha víz éri a fejét,vagy ha víz alá kerül.nekem nagyon jó látni a fiam,hogy mennyire élvezi,szinte kiugrik a kezemből már most és még csak 8 hónapos.de persze enélkül is megtanul minden gyerek úszni,meg persze nem minden gyerek fél a víztől.de tényleg ilyenkor már olyan jó járni,látni,hogy mennyire szereti.(mondjuk ő már az első alkalommal nagyon jól elvolt)
2012. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

azért is jó elkezdeni,mert ez után már csak azt hiszem 2,5-3 éves korban foglalkoznak gyerekekkel.

amikor már érti ténylegesen mit mondasz,mit hogyan csináljon,(olyan 3-5 éves korban)akkor tudod elkezdeni tanítgatni úszni.1-2 éves gyereknek,aki nem vett részt úszáson,mondhatod,h ne vegyél levegőt,szegény csak sírni fog.de,aki járt annak ugye nem kell magyarázni,mert ismeri a helyzetet.de minek kellene egy 1-2 éves gyereknek úszni?igazából ez szülőfüggő,én nagyon örülnék,hogy ha a babám 3 éves korára tudna úszni.emellett persze nagyon jó kikapcsolódás,jó mozgásfejlesztő is.(még mindig 22:42es) :-)

2012. márc. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!