Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hetes anyatejes kisfiam az...

14 hetes anyatejes kisfiam az elmúlt 3 hétben összesen nem hízott 100 grammot. Kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés
3800 grammal született. 11 hetesen átléptük az 5400 grammot, de máig nem sikerült átlépnünk a mágikus 5500-at. Ez normális?
2012. márc. 25. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tűnik éhesnek, én biztos nem foglalkoznék vele. Az első gyereknél a mérleg megszállottja voltam, eredmény a 8. héttől tápszer pótlás, így utólag tudom hogy tök fölöslegesen. Most a másodikat várom, már nem fogok ebbe a hibába esni.
2012. márc. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Heti 15-25 dkg az átlagos(an elvárt) hízás. Ha 1-1 héten ennél kevesebbet hízik, az nem gond, de ha 3 hét alatt sem hízott összesen ennyit, én igenis aggódnék.

Mindkét mellből eszik már 1-1 alkalommal, ugye?

Pisil-kakil-alszik rendesen? Havi státuszon mit mondott a doki?

A tesóm kislány hizott egyszer úgy h. egyik héten 9, a másikon 8 dkg-t, és a doki mondta, hogy ez nagyon kevés.

2012. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én bizony aggódnék. Egy ekkora babának még heti 140 grammot legalább híznia kellene. Doki, védőnő mit mond? Nem bukik esetleg sokat? Lehet, hogy pótlás kellene neki, de ezt csak az orvos tudja biztosan megmondani.
2012. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Esetleg nem jött meg? Nekem ez volt a baj, ezután nem hízott a babám, ráadásul fogyott is. Tápszeres lett.
2012. márc. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a havi 450 grammot én is tudom, ezért is lepődtem meg, amikor egyszercsak "leállt".

Egyébként mosolygós, evés után elégedett, néha 1, néha mind2 ciciből eszik (van, hogy a másodikon csak nyammog, van, hogy abból is jól belakmározik, majd lezárásul bukik egy hatalmasat - de egyébként ritkán bukik) szerintem viszonylag sokat kakil (napi 3x termetes adagot), minden evés után pisis a pelus, 2,5-3 óránként eszik és végig alussza az éjszakát.

Abból a szempontból az első válaszolóval értek egyet, hogy nem szeretnék rögtön tápszert adni neki, hiszen van tejem, jól is lakik tőle, egyszerűen most csak kicsit stagnál... :s Én asthmás vagyok, és 6 hónapig csak szoptatni szeretném, hátha őt megmentem tőle...

Lehet buta kérdés, de ha viszont hosszra sokat nőtt, az nem "válthatja ki" a súlygyarapodást? 2 hete 68as ruhákra kellett cserélnünk.


Ma megyünk 3 hós oltásra, majd meglátjuk mit mond a doki, de szerencsére ő kezdő súly, mostani súly és gyerek kinézete alapján mond "ítéletet". Majd meglátjuk :(


Most nem tűnik éhezőnek, ugye?

[link]

2012. márc. 28. 10:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jo kis súlyban van :)

En soha sem mértem a lányomat, mindig az orvosnál tudtam meg, hogy éppen hány kg.

2012. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nem tűnik éhezőnek, nagyon édes kis baba! Lehet, hogy a hossz növekedés miatt nem hízott annyit. Viszont szerintem hiába szoptatod 6 hónapig (persze az a legjobb, ha addig csak anyatejet kap) nem feltétlenül menti meg az asztmától. Én is asztmás vagyok, de erről nem hallottam, hogy így "megmentem tőle". (5 hónapig csak anyatejes volt) Majd írd meg, hogy mi volt.
2012. márc. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, akkor nem csak én látom úgy, hogy a mérlege ellenére nem fog "elfogyni" :) Jövő hónapban lejár a kölcsönzésünk, vissza is viszem, hogy ne stresszeljen feleslegesen...


Amikor a kórházból hazajöttünk megkérdezte a védőnő, hogy allergiás, ekcémára hajlamos stb -e valamelyikűnk, és amikro mondtam neki, h igen, én pollen alergiás, asthmás vagyok, akkor mondta, h akkor minél tovább szoptassam, mert azzal (reméljük) jobban kialakul benne a védettség. Persze ez nem szentírás, de ez a minimum amit megteszek érte :)

2012. márc. 28. 11:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is pont 14 hetes, ő tegnap kapta az oltásokat :). Úgy látszik a 3. hónap több mindenkinek hoz lassulást :) - az ő hízása oké, de a hossza pl. nem nőtt az elmúlt hónapban (1 cm-t csak). Erre nem mondott semmit a dokink, szóval kíváncsi vagyok nektek mit mondanak majd, írd meg! Tényleg lehet, hogy nálatok meg a hosszára ment a sok kaja, nem pedig a hurkáira :)

Kép alapján pedig én biztos nem aggódnék, nagyon édes baba és a legkevésbé sem tűnik kiéhezettnek! :)

Az asztmához: az én fiamról 2 hete kiderült, hogy az arca ekcémás, bár szerencsére alig észrevehető - remélem nem is lesz rosszabb (senki nem az a családunkban, sem allergiás) és nekünk is azt mondta bőrgyógyász, hogy 6 hónapig csak anyatej (amúgyis ez volt a cél) és, hogy a hozzátáplálással se siessünk, tejet, tojást és a nagy allergéneket pedig ő se kapjon majd 2 éves koráig, mert így tényleg sok esetben meg lehet előzni az allergia/asztma kialakulását.

2012. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

No, megvoltak az oltások, tudom nem ez volt a téma, de le kell írnom, mert olyan cuki volt, hogy azt hittem elolvadok :) Nem is sírt, csak kicsit elégedetlenkedve panaszkodott, majd miközben írta a doki a receptet és nagy csend volt, tiszta nagy kurjongatásba kezdett :) Pedig még soha nem volt előtte ott, tök idegen hely stb.


No, de a lényeg, megmérték (ruhában), betippelték, hogy kb 5500 gramm, a születési 3800-hoz tökéletes. Hosszot nem is néztek. Eddig sem parázták túl, most sem...

És sajna úgy tűnik mi is ekcémásak vagyunk :( B-nak a hajlatai szárazak, remélem a krémtől majd helyrejön és nem "terjed tovább", pedig nálunk sem volt senki a családban, bakker...

2012. márc. 28. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!