Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vállaljak Babát a...

Chrystyna kérdése:

Mikor vállaljak Babát a párommal nagyon szeretnének gyereket? De van egy két hátrány

Figyelt kérdés
1 nincs most munkám csak a páromnak kb 110. ezret hoz haza havonta .... nincs 365 nap munkaviszonyom itt Magyarországon az elmúlt 2 évben ... de akarunk babát .. mit tegyek vállaljak, vagy nagyon nagyon nehéz lenne anyagilag ezért ne vállaljak
2012. márc. 26. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha a 110 ezer forint csak a rezsire és az ételre megy, akkor szűkösen, de belefér. Végülis nem eget rengető összeg egy gyermek. Ha viszont van esetleg még + albérlet költség vagy hitel a nyakatokon, és így is épp hogy kijöttök a pénzből, akkor inkább keress valami megoldást, hogy legyen egy kis + bevételetek.

Hány nap hiányzik, hogy meglegyen pl. a 365 nap munkaviszony? Ha nem sok, vállalj 1-2 hónap munkát, hogy meglegyen, mert nem mindegy, hogy fél évig vagy 3 évig kapsz juttatást, még ha kevés is az összeg.

2012. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is ezt a pároddal kell megvitatnod nem velünk, persze azért próbálok tanácsot adni.

Szerintem egy gyerekre nincs jó vagy rossz időpont kifogásokat mindig lehet találni.

Másodszor ha racionálisan végig gondolod akkor szerintem vissza kellene menned dolgozni, akármilyen munkát amit kapsz és bejelentenek, hogy meg legyen a kellő idő, mert hidd el aza kis pénz is sokat számít és nem szabad ezt eldobni magadtól. Nehéz lenne különben ha kiszámolod mennyi minden kell a picinek és szűkösöne bele is férne, nem tudhatod milyen váratlan kiadások jöhetnek, akkor mit csinálsz honnan szerzel pénzt, dolgozni nem tudsz elmenni a picitől, párodra meg így sok teher fog hárulni hogy egyedül pénz kereső, én még várnék vele.

2012. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia!szó szerint ebben a helyzetben voltunk mi is! a párom ugyanennyit keresett, én meg sajnos semmit....vacilláltunk nagyon sokáig,én munkát kerestem közben...Aztán félig tervezve/félig nem pozitívat teszteltem:)nagyon-nagyon örültünk!és hát szépen megéltünk amire kelet jutott,még magánorvosra is félretudtunk tenni!megszületett a pici tavaly április 27,én onnantól kaptam a családit+gyest ez fedezte a baba költségeit teljes mértékben, és mindene megvolt ,maradt is a pénzből!Igaz használt ruhákat kapott ezen spóroltunk nagyon sok pénzt!3 hónapos volt a fiam amikor az akkora már férjemmé vállt apuci új munkahelyet talált..itt 180 ezret keres,viszont 10 órát dolgozik!Így szépen megélünk még egy lakáshitelt is bevállaltunk...szerintem vágjatok bele ha mindketten készen vagytok rá!!!!sok sikert!üdv egy 11 hónapos kisfiú anyukája!
2012. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hozzászólásokat. Még lenne egy kérdésem mennyi a gyes vagyis összesen mennyi pénzt kap az ember a baba után ilyen helyzetben mint én ?
2012. márc. 27. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:
én pontosan meg tudom neked mondani mert ugyanilyen helyzetben vállaltuk be a kisfiunkat.a családi pótlék összege 12200Ft ehhez jön a gyes ami 28000 forint(de ebből vonnak nyugdíjjárulékot így kb 25500 marad, tehát egy hónapban 37750 forintot kapsz a gyerkőc után.
2012. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen annyi amit az utolsó írt,de kiegészíteném avval,hogy kapsz egy úgynevezett anyasági támogatást is ez egyszeri juttatás!ez 65000 ft!és egyes kerületekben az önkormányzat is ad babakelengye pénzt nálunk ez 23000 ft-volt!utolsó előtti voltam!
2012. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!