Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-hó kisfiam tápszeres menyire...

ÉVI-Zéti kérdése:

2-hó kisfiam tápszeres menyire hátrány? Korházba volt nem tudtam szoptatni csak 9-nap?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2011. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne hátrány?
2011. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Csak ha Te parázol ezen, és átveszi Tőled a rossz közérzetet. Ne görcsölj ezen, egészségben fel fog nőni. :) Babóm is tápis (bár már hozzátáplált is), gyönyörű, egészséges, mosolygós, mozgékony baba. :)
2011. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
semmilyen hátránya nem lesz a babának tőle!
2011. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két hónapos koráig szopizott, minimálisakat minden alkalommal, most 3 hónapos már csak tápszeres, semmi baja a csöppnek.

Ismerősöm fia 2 éves lesz nem sokára, az elejétől csak tápszeres, teljesen egészséges.

2011. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam ugyan 5 hónapos koráig szopizott, de kezdettől fogva kellett neki tápit is adni, tulajdonképpen nagyobb részt azt evett.

Most 22 hónapos lesz, kábé 4x volt náthás (azt is mindig csak fogzás miatt), egyszer volt 3 napos láza, egyszer meg valami hányós-hasmenős vírust kaptunk el mindketten.

Szóval egyáltalán nem mondanám, hogy beteges típus, én semmi hátrányát nem látom, hogy tápszert kapott, sőt... jó pár kizárólag anyatejes babát ismerek, akik már fél éves koruk előtt jópárszor meglátogatták a gyerekorvost. Ez pusztán genetika, nem a tápszeren/anyatejen múlik.

2011. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Vannak hátrányai, ez tény - pl. az anyatejes babák bélrendszere 100%-ban probiotikus, míg a tápszeres babáknál azonnal megjelennek a káros, ún. rothasztó baktériumok, amelyek sok probléma, betegség (rák is!) kialakulásához vezethetnek, de természetesen ez nem jelenti azt, hogy betegek is lesznek, csak nagyobb az esélyük rá. Immunrendszerük valamivel gyengébb lehet az első időkben, az anyatej ugyanis sok mindentől védi a babákat. De ez megint csak nem jelenti azt, hogy a tápszeres babóka nem lehet makkegészséges - csupán statisztikákról, százalékokról beszélek, semmi egyébről.

Ha az anya saját hibáján kívül nem tudja szoptatni gyermekét, akkor természetesen a tápszer a megoldás, azzal is lehet ugyanolyan egészséges, boldog, okos, kiegyensúlyozott egy gyerek, mint anyatejes társai. Szóval nincs miért aggódnod, örülj a babának és legyetek nagyon boldogok!

Ha viszont nagyon nyomaszt ez téged, javaslom a szoptanít készüléket, jó eséllyel visszahozható az anyatej és a babácska is simán lehet még kizárólag szopis - nem mondom, hogy pofonegyszerű, de eléggé biztos módszer, a [link] oldalon minden infót megtalálsz.

Sok boldogságot nektek!

2011. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne hátrány?Én csak két és fél hónapig tudtam szoptatni egy mellből,és utána már nem csak kiegészítésként kapta a tápszert,hanem állandóan.És egészséges,szépen fejlődik.Ne érezd magad rosszul miatta.Nem a te hibád,hogy nem tudtál szoptatni.sokan nem is akarnak,és meg sem próbálják,mert féltik a cicijüket.Unokahúgomat egyáltalán nem szoptatta az anyja és semmi baja,értelmes okos kislány.
2011. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Bogyo110 ***** válasza:
100%
Mi születésünk óta tápszeresek vagyunk most 5.5 fél hónapos eddig egyszer volt náthás mert megfázott amugy meg semmi baja már kúszik folyamatossan gügyög mosolyog ne aggodj hátránya az nincs !én csak előnyökröl tudnék beszámoli!
2011. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Miért lenne hátránya??? Nagyon sok olyan gyereket ismerek, akik szopiztak nem is kevés ideig és mégis olyan betegesek voltak. Sőt csak ilyeneket ismerek :( Mindig mindent elkapnak a mai napig is. Az én lányom nem tudott szopizni, mert nem volt tejem, már 19 éves és a gyerekorvost kb 5x láttuk. Pedig amikor Ő volt kicsi még nem voltak ilyen tápszerek, mint most.
2011. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!