Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami trükk a cipőhöz...

Van valami trükk a cipőhöz szoktatásra?

Figyelt kérdés
11 hónapos a lányunk, télen overálja volt, így nem kellett cipő. Két kezét fogva próbálkozik a járással már, ezért gondolkodunk neki cipőben. Van egy szandink, elég kemény talpú, úgy kaptuk a bátyáméktól még karácsony körül. A lábára picit nagy még, de azért felpróbáltam. Nem volt még rajta ilyesmi, és megszokta, hogy könnyen mozgatja az ujjacskáit, és cipőben meg nem lehet. Eleve rém nehezen vettük fel, mert ökölbe szorította a lábát, aztán néhány kis ismerkedés után rájött, hogy nem tudja rendesen mozgatni benne a lábát, úgyhogy jött a sírdogálás. Szerintetek a szandival lehet a gond, vagy egyszerűen próbáljam fel rá minden nap és szép fokozatosan megszokja majd? Nálatok hogy volt?
2012. márc. 26. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

egy gyereknek akkor kell cipö, ha a már többet megy mint mászik.


Viszont akkor is csak ott haol kell, otthon szobában nem kell.


A lábnak még felnötten is megkell maradnia érzékenynek.


Van sok mászó cipö, és elsö lépés cipö.


egy jó cipö akkor jó, ha rugalmas a talpa, ha könnyen akár össze is tudod gyürni, késöbb meg egyszerüen hajlik benne a lába.


szóval én azt a szandit elsö lépésnke nem adnám rá, ö is ellenzi, már most válogat a cipök között tipikus nö.

2012. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hagyd a szandit és minden mást! ha 2 kezét fogva lépked csak akkor még messze van a járástól (egyébként így vezetgetni nem is szabadna, csak majd ha már biztosan elég egy kéz, addig oldalra kéne csak tipegnie)


szóval még gömbölyű a talpa, ne adj rá cipőt, semmi szüksége rá. majd ha jár, jöhet a cipő, akkor majd már nem lesz ilyen gond

2012. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor adtam neki, amikor már stabilan tudott járni, és kimentünk az udvarra. Az első néhány alkalommal utálta, de aztán már szerette, mert tudta, ha felveszi, akkor kimegyünk. Ennyi, semmi más titka nincs.

Volt nekem is olyan barátnőm, aki már méregdrága keménytalpú cipőt adott a fél éves gyerekére, ha kimentek az udvarra babakocsival, hadd szokja. Hát, szerintem ennek semmi értelme, nem is jó a kis lábának. Ha már tényleg szüksége lesz rá, hamar megszokja.

2012. márc. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A lakásban semmit nem tűrt meg a fiam a lábán, pedig már járt elég korán. Most 1 éves, még midnig nem tűri meg lakásban, de én mondjuk nem is nagyon akartam ráadni.

Utcára már régóta cipőt adok rá babakocsiban. Idő kellett, mire az utcán, cipőben is járt, onnan, hogy elindult, kb. 1-2 hónap, de hozzátartozik, hogy decemberben indult el, tehát január-februárban jól beöltözve persze, hogy nem tudott közlekedni úgy, hogy alig járt cipőben.

Aztán március elején már kevesebb ruha volt rajta, és lassacskán ment.


Azt mondják, nem tesz jót neki, ha "sétáltatod", vagyis kézen fogva mentek. Nem ösztönzi önálló járásra. (Én nem tudom, mert az én fiam sosem hagyta, hogy fogjam a kezét.)

Amúgy ez a lábujj beszorítás általános dolog, lassacskán rá fog jönni, hogy az úgy nem jó.

2012. márc. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kioktató válaszokat nem kértem, de a korrekteket köszönöm! :)


Nagyon ritkán sétál kézen fogva, akkor is azért, mert konkrétan ő akar. Van, hogy egyszerűen belém kapaszkodik, és menne előre, úgyhogy fogja a kezem, ilyenkor megyek vele egy kört a lakásban, de a derekam is leszakad tőle, tehát ez kb. napi egy alkalom. :)

Én is úgy gondoltam nagyjából a cipő kérdést, hogy akkor érdemes, amikor már stabilan jár, csak gondoltam, hogy ha most nem tetszik neki, akkor később sem fog annyira, de akkor majd próbálkozunk pár hónap múlva. :) És akkor mindenképpen puha talpút keresünk majd, nekem sem tetszett, hogy ez ennyire kemény talpú darab.

2012. márc. 26. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Először egy kiscipőt vettem a lányomnak, de azt csak akkor adtam rá, ha mentünk valahová, tehát szinte csak utazott benne. Aztán ahogy egyre jobban kezdett sétálni, vettem neki bentre szandit, hogy ha jön a jóidő, és ki kell menni, ne akkor patáliázzon a cipő miátt. Mondanom se kell, a szandit nem tűrte meg a lábán. Akkor ráadtam az addigi utazlós cipőt, azzal nem volt semmi baja. Idő közben, hogy egyre többet és jobban ment, már a szandi sem izgatja. HOgy eleinte mi volt vele a baja, azt nem tudom, mert mindkettő egy márka, nagyon puha és puhatalpú. Ha megteheted, lehet jól jársz ha veszel ilyet is, olyat is, hátha neki is valamiért elsőre nem szipmatikus az egyik.
2012. márc. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez is jó ötlet. Bár ami van, tényleg nagyon kemény talpú biztosan az nem tetszik neki. Nekem is azt javasoltam anyu, hogy először amúgy is érdemes csak babakocsiban ücsörögve "gyakorolni", hogy szokja. :)
2012. márc. 26. 17:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is akkor kell mar cipo, mikor jar magatol normalisan segitseg nelkul es nem maszik. Tehat stabilan. En akkor adtam ra elso lepes cipot, par het es beleszokott, kint is.
2012. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!