Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is "keserves" a baba...

Másnak is "keserves" a baba etetése kanállal vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés

3 hónapos kora óta tápszeres(tejallergia gyanú) így 4hósan meg kezdtük a hozzátáplálást.Most volt 5 hónapos és napi 2x kanalazunk.Na erős túlzás a kanalazunk, konkrétan van hogy visít ha csak az etetőszéket meglátja(dönthető), és általában több jut az előkének mint neki a szájába.Azért nem értem a dolgot,mert 3 alkalommal gyönyörűen evett, várta nyitotta nyelte vigyorgott, de ezen kívül valami borzalom...Nem azzal függ össze amit kap mert rögtön azt adtam amikor vigyorgott, hát másnap a homlokomon landolt...Nem akkor adom amikor álmos, nem őrültem meg:) és jó helyre teszem a szájában(nem a nyelve alá tolom).

Félreértések elkerülése miatt:

Küzdök hősiesen!:)Csak ki kellett írjam, mert többek között ez már csak hab a tortámon(valami gyes betegségem van anyós szerint....:D)eszünk, kanalazunk csak őszintén nem látom értelmét, mert mindig az a vége,hogy okés akkor együnk tápszert és azt eszi(pedig speckó tápszer nem sok baba szereti)....

Wáááááááá segítség:))))


2012. márc. 27. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugalom, a legfontosabb, hogy ne görcsölj, ne aggódj túlságosan. Csak lazán az etetést. Én azt tanácsolnám, hogy vedd ölbe, és úgy etesd kanállal, ölelő szereteted megnyugtatja mad, és ha mondogatsz is neki bátoritva "nézdd milyen finom, kicsim, próbáld meg, hmmmm, nagyon finom" (nagyon fontos a kommunikáció, mert nem mindenki csinálja). És minden második, harmadik nap kostóltasd a rendes ételt(remélem almával kezdted:almapüre, sárgarépapüre, és nem üzleti, hanem saját készitésű. Aztán megint 2 napig csak táp. Aztán egyre gyakrabban: napponta egyszer, naponta kétszer, és igy tvább.
2012. márc. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Jópofa az anyósod.:DDDD

Valóban ne idegeskedj rajta.Az én gyerekem öklöndözött a kanáltól.Vettem neki egészen mikrónyi méretűt gumiból.Azt "szívesen" (úgy-ahogy)elfogadta.A kezébe is mindig adtam másik kanalat vagy játékot azzal elfoglalta magát amikor etettem.Így észre sem vette,hogy éppen eszünk.Már 15 hónapos gyakorolja az evést egyedül,de az Istennek sem hajlandó a kanalat a rendes végén megfogni a széles részt markolja és a végével szerencsétlenkedik a tányérba,de azért elvárná,hogy belemenjen a kajcsi.:)Na majd ezt is megtanulja lassacskán...

Kitartás és egy kis rafinéria.:)

2012. márc. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én mikor a nutritont kapta a fiam előetetést kellett csinálni, mi először úgy gyakoroltuk, hogy vagy az üres kanállal vagy pedig vizet adtam neki. gyorsan megtanult kanállal enni.
2012. márc. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajna vannak ilyen zökkenők, az elején én is sokat küzdöttem a kanalazással, aztán úgy egy hónapja volt kb. egy hét, amikor kínszenvedés volt megint az etetés, mivel jött a foga. Szóval, ha meg is szokja, később is lehet majd ilyen időszak, nálunk egy hétig tartott, hogy főzelékfélét egyáltalán nem akar megenni.
2012. márc. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az én fiam 10 hós koráig nem fogadta el a kanalat/belőle az ételt.
2012. márc. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia...máshol is van ilyen :)

Nekem a szilikon kanalat fogadta el a kislányom...aztán később persze a többit is...de az olyan cumijellegű:D

2012. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

enyém is csinálta, én nem küzdöttem vele hősiesen, rá figyeltem és nekem úgy tűnik ez elég erős jelzése annak, hogy ne akar tápszeren kívül mást enni. ne erőltesd, ert csak megutálja a kanalast! bár már lehet megútálta :S


hagyj ki pár napot, én 2-3 hét szünetet tartottam, utána minden gond nélkül ette, azóta is jó étvágyú kiskölök, már 2,5 éves

2012. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm,megnyugodtam:)

Utolsó, ugyanezen gondolkodtam!!!!!Annyira az az érzésem hogy még erre nem kész a babám,de anyós kiidegel hogy naaaaa evett ma főzeléket a baba??? naaaa evet ma gyümölcsöt?mert a tápszertől nem lehet áááám kakilni...

WÁáááá, nem ám anyuka 5 hónapja érik a gyerekben:D kitépem a hajam komolyan.

Na de akkor érzésem szerint nem 2-3 napot fogok kihagyni (mert én vagyok az anyja nem a mama:), hanem pár hetet.

De persze almával kezdtem és én csináltam itthon, nem savanyúból, de már a boltit is vettem mindenfélét korának megfelelően.

Kitartok, köszönöm mindenkinek!:)

2012. márc. 27. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!