Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy kisfiam a...

Lehetséges, hogy kisfiam a sinlac péptől iszonyat szomjas lesz?

Figyelt kérdés
Még eddig nem adtam neki vizet, mert még 7x szopizik, de gondolom inkább azt adjak neki a pép után 1-2 órával, minthogy tejet igyon rá, és hasfájás legyen belőle. Vagy nem gáz ha tejet iszik a nagy adag pépre? Igen hasfájós a kincsem! :(
2012. márc. 27. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha hasfájós, akkor ne adj neki tejet, csak vizet. Egyébként a tejen anyatejet értesz? A Sinlac egy -a tápszernél sokkal laktatóbb- pép. Valószínű, hogy attól szomjas a kicsi, pláne, hogy a Sinlac ízesített, ezért is lenne nagyobb szüksége a folyadékra. Próbáld meg, és lehet, hogy a hasfájása is megszűnik.
2012. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hozzátáplálás megkezdésétől itatni KELL a babát, ha anyatejes ha nem. szüksége van rá, adj neki vizet. ha nem kéri, nem fogja elfogadni
2012. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen idős a babád? A Sinlac tápszer. Mi szükség van rá, ha 7x szopizik? Mikor adod neki? Mit váltottál ki vele?

Mi egyebet eszik még? Híznia kell, azért kap Sinlac-ot?



Ha most kezded a hozzátáplálást, szerintem inkább tejpéppel próbálkozz, az közelebb áll az anyatejhez.

Hasfájás miatt adod a Sinlacot?

2012. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hízlalni kell azért írta fel a doki! Még reggel van pár kanál gyümi. 7 hónapos lesz. És igen, hasfájós szegénykém
2012. márc. 28. 10:32
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

Mikor fáj a hasa, rögtön evés után vagy később? Korábban is ilyen volt vagy csak a gyümik óta?

Milyen gyümölcsöt adsz neki?

Vagy a Sinlac óta fáj a hasa? Arra mindenképp itass vele vizet, ha az nem megy teát.

Mekkora a babád? Gyarapszik havonta?

Ne légy elkeseredve!!!!

2012. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még mindig az utolsó vagyok.

Amikor megette a Sinlacot, akkor adj neki rögtön vizet vagy teát. A szilárd kaja után is rögtön adsz, nem kicsit később.

A tápszer a gyereknek olyan mint nekünk a töltött káposzta, mi is iszunk rá.


Bármit is mond az orvos, ha lassan is, de gyarapszik én nem adnék neki. Egyébként elég sok cukor van a Sinlacban ha jól tudom, de nem biztos.

Az én babám tápszeres, 7 hónapos. Nálunk a Sinlac kimaradt, én adtam volna, mert javasolták anyukák, de a gyerekorvos nem. És nem láttam okát végül, hogy adjam neki.

Az is lehet a babádnál, hogy ez egy más fajta kaja, amihez még nem szokott és ezért reagál így.

Ha tudod hagyd ki. Ha nem, próbáld előtte adni neki az Infacolt.

A hozzátáplálás elején nekünk is sok bajunk volt. Ma már jobb és minden nappal jobb. Az én babám délben már csak főzeléket eszik, de nehéz 3 hónapon vagyunk túl, nálunk székrekedés volt, míg meg nem szokta a más kaját.

2012. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

bocs, hogy offolok, kedves 56%-os válaszoló, az infacol nem ördögtől való, egyébként nem is tápszer és cukor sincs benne!


ez egy hippoallrgén gyógypép, allergiás babáknak csinálják, de mivel jó dús, ezért mindenkinek ajánlják.

rizs és szentjánoskenyérmag (ettől édes) van benne +vitaminok és ásványi anyagok.


enyém 3 hónapig ezen élt mert tejallergis gyanús volt és kevés volt a tejem, nagyon szerette és ne fájt tőle a pocakja :)

2012. márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 22:19-es, a fentiek szerint és az anyuka leírása szerint, minden bizonnyal ettől fáj a manócska pocakja. Valószínűleg mert még az anyatejen kívül mást nem igen szokott a rendszer.


Ha végig olvasod amit írtam, akkor láthatod benne, hogy én is az Infacolt javasoltam, mert szerintem jó és segíthet. Segíthet, nem biztos, hogy náluk megoldás.

És a Sinlac cukor tartalmát is feltételes módban írtam, én nem adtam a babámnak, nekem a gyerekorvos mondta ezeket.

Amennyiben Te adtad a babádnak, akkor pontosan tudod mi van benne, így meg is tudod osztani, ha kívánod.

De, itt van egy kis leírás róla

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


De ettől még a hasfájós manócskának nem lesz jobb.

Nem biztos, hogy híznia kell, mert kicsit vékonyabb mint az átlag. A babák testsúlyának elég nagy a szórása.

2012. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már muszáj volt adni, mert nem hagyott békén a védőnő, és a doki sem! Valami súlygörbén már a minimum alatt volt! Így is húztam 1 hónapig, hogy nem akarom adni, de aztán végül beadtam a derekam, mert már belefáradtam! Manócskámnak szinte mindentől fáj a hasa! Még akkor is, amikor csak sima anyatejet evett! Pedig nem ettem, semmi olyat! Már kivizsgáltattuk, de szerencsére nincs semmi komolyabb baja! Úgyhogy majd talán kinőjjük! :(
2012. márc. 29. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!