Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol rontottam el? és hogy...

Hol rontottam el? és hogy hozzam helyre? 1,5éves kisfiam nagyon akaratos. Ilyen mindent-azonnal tipus, és ennek iszonyat nagy hangot ad, már kezdi hozzá a toppogatást is.

Figyelt kérdés

pl.előveszem a joghurtot a hűtőből akkor az első kanálig ordít.és ez most tényleg csak egy pl.

sajna mára nagyon lefáradtam, hogy több példát írjak.

segítenétek?


2010. febr. 27. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem rontottál el, ez a korszak minden babánál eljön. Tulajdonképpen most tudod elrontani, ha rosszul reagálod le a dolgot. Leghasznosabb, ha egyáltalán nem reagálsz rá, vagyis nem hoz ki a sodrodból, de nem is próbálod mindenáron elkerülni a hisztijét a kedve keresésével, egyszerűen csinálj mindent úgy, ahogyan jónak látod, és közben mosolyogva nézd a toporzékolását, mint egy vidám műsort. Semmi perc alatt le fog szokni róla, ha látja, hogy semmi hatása.
2010. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia nagyon jó kérdés hasznos!!

Gratula nálunk dettó ez a helyzet!!!

18 hós akisfiam és iszonyu első dackorszak !! ez van csak ügyesen menni fog!!

örülök hogy nem csak én vagyok ebben a helyzetben ezt persze nem gunyból írom!! üdv Nikol

2010. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is ilyen, 18 hós. én nem veszek tudomást a dologról, vagyis nagyon igyekszem. nyugodtan, halkan beszélek hozzá tovább, hogy csak egy pillanat és megkapod..stb. ha nagyon belelovalja magát a hisztibe akkor nem engedi, hogy etessem, ilyenkor lerakom elé, megeszi egyedül, szerencsére már pici korától mindig a kezébe volt egy kanál, most már önállóan eszik.

vagy pl olyasmit akar amit nem szabad (ollót, gyufát), akkor sem foglalkozok vele, megvárom, amíg lehiggad aztán kitalálok neki valami mást, előveszek egy könyvet..stb figyelemelterelés. anyu nevetni szokott rajta, kicsúfolja, erre nagyon haragszom, mert ez a kicsinek igazi fájdalom, neki is joga van haragot érezni, mérgesnek lenni, ezt nem szabad kigúnyolni. néha olyan mókásan hisztizik, nekem is nehéz megállni, hogy ne nevessek. :)

2010. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
16 hós a fiam. Akkor kezdi a hiszit, ha elkezd unatkozni. Magyarul vergődik:) egész nap játszom vele, mindig van program, de ha mégis pár óránál tovább ugyanaz a program, rákezdi, un engem:( tárgyakért, kajáért nem csap patáriát...még. A kinevetés nekünk sem jött be, én bizony ilyenkor levegőnek nézem, nem foglalkozom vele. Ha nyugtatgatom, tovább tart. Ma a tükör elé állva sikitott... Elfordultam, hogy ne nevessek:) néha viszont tényleg húzós! Megfigyeltem, hogy pl nála valamiért délelőtt van hisztióra, főleg mikor főzök, pakolok, de tudom, hogy abba fog maradni, és délutánra kicserélik:) ez ad erőt, türelmet. Nehéz kezelni a hisztijüket, de hiszem, ha mindig ugyanazt mondjuk, ugyanugy határozottan cselekszünk, rossz irányba nem visszük.
2010. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szio Nálunk este 6 tól 8 ig amig le nem teszem van a hiszti ,mert már nagyon fáradt!!üdv
2010. márc. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom:D

18 hónapos kislányom kb 1hónapja akaratos nagyon!!

Én teljes mértékben következetes vagyok amit nem szabad azt nem szabad, tök mindegy hogy hisztizik akkor sem.

Sőt ezeket a kirohanásokat (amit csapkodás kisér) úgy reagálom le hogy rászólok, mert ha nem akkor csinálja tovább.De ha megkérdezem tőle hogy jó befejezted? akkor többnyire be is fejezi, és mintha mi sem történt volna elvan tovább.Viszont ugyanakkor nagyon anyás is lett (pedig nem volt az) nem tudok kimenni sehova ahol ő nem lát mert üvölt:(ezzel viszont nagyon nemtudok mit kezdeni.

Szóval én néha még "élvezem" is hogy nem unalamasok a napjaink,és csodálom hogy mennyire értelmes.

Persze csak akkor ha nem vagyok fáradt, mert akkor néha azért türelmetlen vagyok én is.Ilyenkor kel az hogy egy picit átmegyünk a nagyihoz, és én eltünök csavarogni:)Feltöltődöm és mehet tovább minden.

2010. márc. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 éves,nálunk még nincs hiszti.Lehet,hogy nálunk kimarad a dackorszak,vagy várjam ki a végét?
2010. márc. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!