Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba súlya és zömöksége/véko...

A baba súlya és zömöksége/vékonysága befolyásolja azt, hogy mikor kezd el forogni először, és ha igen melyik irányba? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ebben a korban nem.

Ebben a korban egyetlen dolgo dönt és az az agy. Ide még nagyon izmok sem kellenek, egy forgást csak is az agy mozgat.


lányom 4 kilóval született, félévesen volt 8,5 kiló (most másfél és 10 kiló csak), de mindent tankönyvszerint csinált, nem segítettem neki, hagytam mindenre maga jöjjön rá. nála az agy egyenletesen fejlödött, nem voltak kirívó dolgai.


Elös forgás pont 4 hósan, vissza fordulás 5 hósan volt. Ez a legátlagabb.

2012. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mint az első válaszolónál:

Első forgás 4 hónaposan, vissza 5 hónaposan. Másfél évesen 10 kg.

Annyi a különbség, hogy az én lányom 6 hónaposan csak 6.9 kg volt. tehát súlyuk ellenére is ugyanakkor csinálták ezt-azt.

Unokaöcsém elég súlyos baba volt, de előbb csinált mindent mint a lányom.

2012. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lányom sovánka, mégis későn kezdett forogni! Azóta úgy behozta a lemaradást hogy már egyedül feláll és mindezt 4 hét alatt érte el a forgástól számítva!
2012. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2,6-al született, most egy éves, 9,1 kiló, már jár és fut. Elég vékonyka, még most sem vastag, és mindent idejében csinált, vagyis, a könyvek szerint. Én nem aggódtam, mert úgyis megvan a saját kis ritmusa a fejlődésben, és az is számít, hogy milyen erősek a csontjai. Talán még az is fontos, hogy a szülők mikor mit csináltak ilyen idő korban. Nálunk egy éves korunkra mindketten stabilan jártunk, és ez a gyereknél sincs másképp, erre számítottam is. Bejött. :)
2012. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az első válaszolóval! Igenis óriási izommunka hasról-hátra, illetve visszafordulás. Aki nem hiszi,feküdjön le, és próbálja ki.Tilos kézzel,lábbal segíteni, csak a törzs izmait használjátok.Ugye, hogy nem egyszerű?!

A duci babák általában lustábbak is a mozgásban,ez befolyásolhatja,mit mikor csinálnak. De emellett a genetika,a környezet és sok más is befolyásolja ezt.Tehát csak ez nem meghatározó. Az irány pedig már végképp nem bejósolható ebből. Abból már jobban, hogy fekszik gyakrabban a baba.A háton fekvők először picit oldalra tanulnak fordulni,majd innen hasra.Akik sokat vannak hason,értelemszerűen ellenkező irányba produkálnak először!

konduktor-anyuka

2012. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!