Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Befolyásolja a baba mozgását...

Befolyásolja a baba mozgását a komp?

Figyelt kérdés
Sziasztok azt szeretném kérdezni ,hogy kinek meddig volt a babája kompban és ,hogy befolyásolja a járását a babának?Az én babám fel áll már egyedül a kiságyban, ül egyedül ,forgolodik jobbra balra, kúszik is, ha fogom a kezét már megy ,de még egyet nem tud mászni .9,5 hónaposak vagyunk és kisfiú.Szeret nagyon a kompba lenni ,de már egy hete csak talán egy órát ha volt benne hátha ezzel rá tudom venni a mászásra.Válaszokat előre is kösszönöm!
2009. aug. 18. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A mászás egyik legnagyobb ellensége a komp, de azért sem jó, mert terheli a láb csontjait, pedig azok még nem alkalmasak erre.

Egyik legfelelőtlenebb eszköz amúgy is, ismerős baba halt meg anyuka karjában, mert felborult vele és lefejelte az ajtófélfát, rokon kislány pedig szintén esés miatt kitörte az első két fogát :(

Szerintem nem éri meg kockáztatni, de ahogy gondolod.

2009. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szia! én nem szeretem a bébikompot és nem is fogok venni sohase.

pár cikk:

[link]

[link]

2009. aug. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Szia,

mi az első babánkkal sokat jártunk fejlesztőbe, ahol

sok rosszat mondtak a kompról, illetve annak a mozgásfejlődésre való hatásairól.

Fontos, hogy a babák a megfelelő időben, a megfelelő szintű mozgást elsajátítsák. Átfordulás majd forgás, kúszás, felülés, mászás, felállás. Bár a babák nem mindig tartják be a nagykönyv szerinti sorrendet.

Régen ezzel egyáltalán nem foglalkoztak, de manapság csak erről hallani, hogy ha kimarad egy fázis, okozhat a későbbiekben tanulási zavart.

A kicsi nálunk is "csak" 10 hónaposn kezdett el mászni, addig kúszott, és már fel is állt.

Szóval szerintem nem késő, de most már próbáld ösztönözni, hogy komp nélkül közlekedjen. Ha egyáltalán nem hajlandó vidd el egy korai fejlelsztőbe. Nagyon készségesek. A védőnőd vagy a gyerekorvosod, biztos tud felvilágosítást adni.

2009. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem használok kompot.Az egyik legkárosabb dolog.Szétcseszi az izületeket és sietteti a mozgást(állás, járás) és gyakran teljesen kimarad a mászás, ami később tanulási nehézségeket okozhat, mert nem alakul ki a két agyfélteke összehangolt működése.

És hogy akkor miért árulják?Cigit is lehet kapni...

2009. aug. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kislányom 7 hónaposan felált,mászott,nagyon fürge kiscsaj :) 8hónaposan vettünk neki kompot,mert állandóan menni akart gondoltam majd az jó lesz,De! Nem tetszett neki abszolutt,max 5percet volt el benne,inkább mászik,megy kapaszkodva,eladtam :) Most 10hós lesz jövő héten:)kérdésedre válaszolva mi 1hétig használtuk:)
2009. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösszönöm a válaszokat!Már én is el ajándékoztam a kompot sőt a babám kezd már másszni is.És a bútor mellett már megy jobbra balra is.Csak akor még azt nemtudom,hogy mért árulják a kompot ,mért nem tiltják be ha ennyire rosszat hallani róla:-((Babákra tekíntve!)
2009. aug. 20. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!