Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 15 hónapos baba is ilyen?...

Más 15 hónapos baba is ilyen? Nem tudom tanitgatni.

Figyelt kérdés
Szeretném az állatokat megtanítani neki de nem megy, ha bár magától hozza néha a képes könyvet és akkor mindent elmondok neki mi micsoda de egyedül csak a kutyát mutatja meg a képen,a hangjukat sem utánozza, ez baj?
2012. márc. 28. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogy baj :) 18 hós a kislányom, nem utánoz hangokat. Megjegyzi amit mondasz aztán egyszer csak megmutatja hogy mit tud :)
2012. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik fiam minden állatra azt mondja, hogy vau-vau, meg ha halat látnak az ikertesójával, akkor tátognak (azt tanultuk, hogy azt "mondja" a hal). Ennyi.

Ja és fejlődésneurológián csak dicsérték őket, nem mondták, hogy az állatokkal kapcsolatban ennél többet kéne tudni. Szintén 15 hónaposak.


Egyébként talán azért mutatja csak a kutyát, mert az tetszik neki, immár kedvencet választott. :)

2012. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell tanítani a pici gyereket! Bőven elég, amikor az iskolában tanulni kezd, sőt! Ha korán tanítgatjuk, az inkább árt, mint használ. Ők még abból tanulnak, amit látnak, hallanak stb. Tehát ha mindig mondod neki pl. hogy nézd, ez egy kutya, ez egy macska stb, akkor egy idő után megjegyzi. Ugyanígy a színekkel, jobb és baloldallal stb.

Szóval nem, nem baj, hogy nem utánozza. :)

2012. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem baj!

Én is sokat aggodalmaskodtam ez idő tájt a fiam miatt, mert őt aztán egyáltalán nem érdekelték az ilyesmik... Itt meg persze már a legtöbb 1 éves angolul elszámol 10-ig.


Az én fiam már bőven elmúlt 1,5 éves, majdnem kettő volt mikor elkezdett érdeklődni a "tanulás" iránt. Tehát elkezdte megjegyezni és mondogatni is az állatokat, akkor kezdte csak a hangjukat utánozni. Most 25,5 hónapos, és autómárkákat sorol az utcán: suzuki, opel, peugeot, honda, VW, audi. Az elmúlt pár hónapban olyan rohamos fejlődésbe kezdett, hogy néha csak lesek!


Nyugi, majd rákap a tiéd is! Aztán onnantól nincs megállás! Addig is szorgalmasan sorold el neki az állatokat. Aztán majd egy nap lehet, hogy ő kezdi el neked sorolni, hogy melyik micsoda!

2012. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

16 hónapos ikreim vannak.

Mindkettő szereti az állatokat. Az utcán sikítoznak, ha kutyát látnak. A nagyinál van cica, azt imádják.

De kb ennyi.

Foglalkozz vele sokat, és meglesz az eredménye:-)

2012. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!