Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ment nálatok a bölcsibe-o...

Hogy ment nálatok a bölcsibe-oviba beszoktatás?

Figyelt kérdés
Beirattam a kisfiaimat ősztől az oviba.Nagyon eleven,nagyon rosszcsont gyerkőcök,viszont szörnyű anyásak.Mindeddig csakis velem voltak,soha nem vigyázott rájuk más.Kicsit félek,vajon mi lesz ott velük?Hohy fognak viselkedni?Lehet,hogy egész nap bőgnek utánam?Nektek mi a tapasztalatotok?Mennyi idő,míg beszoknak?
2012. márc. 27. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szerencsére az én kislányomnak már a legelső nap nagyon tetszett a sok gyerkőc és az új játékok.Egyáltalán nem sírt.Amikor délben mentem érte szólt az ovónő,hogy elaludt a lánykám én meg csak pislogtam,mint pocok a lisztben???Itthon már 2 éves korától nem aludt nappal.:-D

2012. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam az oviba szoktatás szerencsére könnyen indult! A lányom akkor sírt mikor el kellett jönnie. A harmadik héten azonban voltak bajok, hogy nem akar menni. Szerencsére, vagy nem szerencsére de néhányszor beteg is volt az elején, így itthon is volt, akkor viszont hiányzott neki az ovi. Én azt tapasztaltam, hogy mikor én lenyugodtam, hogy jól érzi magát a gyerekem a többi gyerekkel, akkor ő is könyebben ment. A viselkedésük miatt ne aggódj, azért vannak az óvónők, hogy megoldják! Ha jól értelmezem ikrek a fiaid! Vagyis ők együtt lesznek továbbra is, ez segítség nekik szerintem.
2012. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kinga20x ***** válasza:
A mi fiúnk volt a nagyinál is, apánál is. többen vigyáztunk rá, de az oviba szokás kész örület, este mondja, hogy menne oviba, reggel pedig üvölt, hogy ő nem akar ottmaradni... HA meg olyan napja van puszi nélkül beszalad az ajtón, mintha ott se lennénk, megy játszani... :D nem lehet rajta kiigazodni :)
2012. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányaim tavaly szeptemberben kezdték az ovit. Ők is csak velem voltak előtte, nem jártak bölcsibe, és nélkülem máshol sem éjszakáztak.

A mi ovinkban nem volt beszoktatás. Első nap ott kellett hagyni a gyerekeket, és ebéd után értük menni. A lányok nem sírtak, azóta is szívesen mennek, sosem volt gond. (kopkopkop)

Mi előtte egész nyáron az oviról beszéltünk, bementünk jelet választani, többször elmentünk az ovi mellett stb.

Gyanítom, hogy nekünk szerencsénk volt, bár nagyon féltem az egésztől.

Sok sikert Nektek!

2012. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!