Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejallergiás gyerekek anyukáit...

Tejallergiás gyerekek anyukáitól kérdezném, akik kapják az emelt családit! Éves felülvizsgálatkor ha nem mutat a vér allergiát azonnal el is veszik az emelt családit?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert az én fiam babakorában allergiás volt, majd 1 évesen terhelték és megállapította a dokinő, hogy kinőtte. Majd gél év múlva ahogy telítődött a szervezete újra kimutatható volt az allergia. 2 évesen megkaptuk az emelt családit, de nemsokára letelik az 1 év. Tegyük fel az eredmény újra jó lesz, otthon újra terhelhetjük folyamatosan,de az erre a célra szolgáló tápszer nem lesz olcsó. És ha fél év múlva megint újra tünetei lesznek? Akkor újra ügyintézés...vagy hogy??

Remélem kinövi, és nem is akarom a falra festeni az ördögöt, de szögezzük le, hogy nem olcsó sokszor a tejmentes étrend. És az első félévben úgysem adhatok neki hirtelen mindent. Ráadásul ő a szójára is allergiás :(



2011. nov. 27. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elveszik sajnos, tőlem is elvették, elméletileg kinőtte, voltunk tejcukor vizsgálaton is, az is negatív lett.


Ha itthon terhelem,megy a hasa, pár nap után léguti problémák lesznek, köhög, fullad.

Én ezért nem adok neki tejterméket, rizstejet készítek.

A tápszernek horriblis ára van.

Itt a recept, hamar megy, nem nehéz, ajánlom neked is:

[link]

2011. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát nagyon jó. Azért a terhelés is minimum fél év, meg állítólag a vérvétel is tud fals eredményt mutatni.

És a kálciumot hogy pótolod? Mert most rendben van, a tápszer fedezi..de utána???

2011. nov. 27. 20:30
 3/14 anonim ***** válasza:

A rizstejnek nagyon nagy a kálciumtartalma, nem adok semmi mást.


Egyébként nagyon furcsa ez az egész vizsgálat, a vérvétel összesen 3 féle anyagot tud kimutatni, amúgy a tejnek kb 120 összetevője tud allergizálni.


A tejcukor vizsgálat meg egy nagy vicc volt, a három éves fiam hol fújta, hol nem, nem is értette, h ez micsoda, amúgy meg kihányta a felét a laktóznak, amit megitattak előtt vele...

2011. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És az nem volt elég, hogy kihányta???

kórházi vagy maszek csinálta?

2011. nov. 27. 21:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Kórházi.

Azt mondták, h azért hányta ki, mert ugye nem ehetett, és túl sűrű volt.

Nem adtam pénzt, tudod ez nagy hiba volt, de egy évvel előtte sem adtam, és akkor jó fejek voltak.

Mikor ment a hasa, kérték, h vigyek be székletmintát, én elmentem a patikába, hoztam egyet, másnap bevittük, ránezett a doki, nem elég folyékony...

Érted, nem vizsgálták meg, h mi van benne, csak ránézésre, h nem elég folyékony.

Halkan mondtam neki, h tényleg nem annyira folyik, de peludból szedtem ki, tegnap este óta hűtőben van.

Kérdeztem, h az nem elég, h naponta 6-7-szer van ilyen széklete?

Nem, terheljem tovább. Utána jött a befulladás, bevittem ügyeletre, ugyanabba a kórházba, azt mondták, h semmi baja, átmnetünk egy másikba, ott meg befektettek minket 4 napra, persze senki nem mondta, meg konkrétan, h a tejtől lett baja, de szerintem igen. Nem volt asztma, nem volt fertőzés, csak a fulladás.


Én feladtam a dolgot, pénzem nincs, h fizessek a dokinak, házilag megoldottam, egy darabig így marad.


Hátha nektek szerencsétek lesz!

2011. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

*lemaradt egy szó:)

A patikából hoztam egy széklettartályt.

2011. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez durva. Én maszekul hordom jó ideje, de már nagyon nehéz kispórolni, gondoltam a kórházra én is, de lehet mégse viszem, maradunk a magánpraxisnál. elég szomorú, hogy gyerekeknél is a pénz számít. Mert azért ő meg mindig elvárja, hogy havonta menjünk:(
2011. nov. 27. 22:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Havonta mit tud vizsgálni rajta?
2011. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Megméri, ,megvizsgálja a hasát, átnézi a bőrér., kér be székletmintát. Mondjuk ez jó is, mert kiderült van más gond is, meg a szója is. Csak elég drága. De ha maximálisan tünetmentes akkor volt olyan, hogy 4 hónapot is kihagytunk.

Szomszédom is hozzá jár csak kórházba. Neki majdnem háromnegyed évbe került, hogy elintézze az emelt családit, mert nem járt rendszeresen. A vérvételre meg vagy 3 hónapot kellett várni majd újabb ugyanennyit az eredményre is. És akkor még akkor is kitalált ezt azt elmondása szerint. Nagyon bosszantó.

Megmondanád, hogy a tejcukor allergiának mik voltak a tünetei? Kimondottan a tejcukorra vagyok kíváncsi.

2011. nov. 28. 07:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Hűűű, ez durva! Kicsit ledöbbentem a havi magándokin, a 3 havi várakoztatáson és az otthoni tejterhelésen!

Mi a Heim Pálba járunk a gasztrora, ahol ugye nem kell fizetni és 100%-ig elégedett vagyok a munkájukkal. Kb. 1-1,5 hónap alatt szokott megjönni a vérvizsgálat eredménye.

Ha jó lett volna, akkor a kórházban terhelték volna, nekem azt mondta a doki, hogy otthon nem engedik, max. éjszakára hazamehetünk, de napközben tutira bent kell maradni.

Szakvéleményt meg csak akkor ad a doki, ha megvan az eredmény.

Tehát ebben az esetben nem értem, hogy ha jó a (vér)vizsgálat eredménye, ezért hazaküld otthoni terhelésre, de közben kiállítja a papírt, hogy az allergia már nem áll fenn????

Bocsi, ha zavarosan írtam :)

2011. nov. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!