Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes múlt a kisbabám, és...

4 hetes múlt a kisbabám, és kb 2 hetes kora óta nem tud egyedül kakilni, csak akkor ha törlókendővel épp a luknál matatok, vagy ha az sem segít akko rlázmérővel segítek neki. Volt ilyen mással is? Megoldódik ez magától?

Figyelt kérdés
Egyébként nincsen szorulása,úgy értve, hogy a széklete nem kemény, vagy egészen híg, vagy pedig krémszerű. Nem tudom mi lehet a baj. Anyatejet és tápszert eszik vegyesen egyébként.
2009. jún. 15. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
ha csak úgy tud kakilni, az az azért annyira nem jó! megszokja, és aztán tényleg csak akkor lesz kaki, ha rásegítesz. inkább adjál neki teát, mecsek, édeskömény, kamilla, hátha segít valamennyit. lehet, hogy a tápszer miatt nem tud kakilni, akkor próbálj ki másikat
2009. jún. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az orvost.Segíteni szokott a gyümölcs,de még túl fiatal hozzá.AÍ hőmérőzés pedig egyszer-egyszer hatásos,de nem jó.ha rendszeresen csinálod.
2009. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is így volt, amikor pici volt. Én, ha nagyon szenvedett, néha meglázmérőztem, de tényleg az legyen az utolsó. 4-5 nap után. Amúgy meg tornáztattam, fel-le gyengéden a lábacskáit, még élvezte, és volt eredménye. Lányom tápszeres, ezért volt gond a kakival, és orvosi javaslatra 2 hós kora után adtam neki pici almalevet. Na, akkor aztán tényleg megoldódott.

5,5 hós babás

2009. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia mikor kicsi volt a fiam ő is igy járt, sokat sírt, és nem tudot kakilni, a feleségem lázmérözte mikor a gyerek kakilni szeretet volna, és igen egy idő után megoldodott, a gyerek rá jött hogy kell nyomni, és utána ment a kaki, már nem emlékszem pontosan, de sokáig segítet neki a párom, ja ne aggodj teljesen egéséges gyerekünk, van!
2009. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
5 hónapos a fiam. Nekem is volt hasonló problémám. Legfontosabb a TÜRELEM. 5 nap után már nekem is fogyóban volt...DE azt mondta a gyerekorvos, a védőnő is, anyatejes babáknál a 7 a varázsszám. Ami azt jelenti egy nap 7szer vagy 7 nap egyszer teljesen normális. Ezenkívül a tápszeres babáknál ez többször jelentkezik. A teákkal óvatosan. Először próbáld ki magadon ezeket a csodákat...és rájössz, hogy egy vadbaromság. Különösen az édeskömény! Igen tényleg "fingat"...de minek...akkoris ha nem kell, és mindezek előtt még úgy megtekeri a hasadat, hogy azt hittem belehalok... Fontos még az is, hogy te mit eszel, mert írtad hogy anyatejet is kap. Nem az a lényeg, hogy hüvelyeseket, meg karfiolt, meg az összes okosságot, amit ha betartasz kb semmit nem ehetsz. Hanem azt kell megfigyelni, hogy NEKED mi az, ami felfúj és mi nem. Ui. gyereked nagyjából ugyanazokra reagál, amire te. Én pl. kb napi 1 tábla csokit megeszek, kedvenceim a karfiol leves, rakott karfiol stb... Babád még nagyon pici...ne rontsd el. Hidd el, hogy jól működik...nincs szüksége "külső" segítségre. Csak tanulásra. Ne felejtsd el, hogy 9 hónapig nem így működött... Nagyon fontos emlékezni erre! Ezekkel mint kúp, lázmérő, szappan,cső..stb. nagyon óvatosan kell bánni...KIHAGYNI. Gondolom nem akarod egy életre felsérteni ezt az érzékeny területet, nem hiányzik egy végbélrák, sem egyéb. Ha pedig nincs szorulása, nem rosszkedvű, nem sír többet mint egyébként stb. akkor végképpnincs semmi baj. Írták, a tornáztatást. Ez az amit én is javasolok, nekem is ez bevált.És persze mégegyszer a türelmet. És azt se felejtsd el, hogy még nagyon pici. Gondolj bele azoknak a pici beleknek mivel kell megküzdeni. Igazából amíg ezek a belek bele nem jönnek, (ezért mondják, hogy az első három hónap az a sírós) nehézkes lesz. És szokást sem kell várni, mert folyamatosan változik... fontos az is,hogy ne legyen se ciki, se kellemetlen dolog, vagy valami tabu. Mindig meg kell dícsérni, hogy milyen szépet kakiltál, milyen jót fingottál, ami sosem büdös!, hanem mondjuk emberes...vagy "hódítóillatú", merthogy mindenki egyből kidől tőle...és akkor lehet nevetni... ugyanígy büfinél, ami szintén jó, hogy a tornát össze lehet kapcsolni zenévelénekléssel, táncikálással...
2009. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ez a probléma.Anyatejes babónk 6 hetes,de 2-3 naponta kakil(erőlködve,szenvedve),most legutóbb 6-ik napon már én segítettem rajta.Nagyon megkönnyebbült,és szinte lerítt róla a boldogság,hogy megszabadítottam majd fél kiló kakitól.Ami nálunk is krém,vagy attól hígabb állagú.Persze a védőnőnek nem tetszett,de kit érdekel,amikor annyira szenved az a csöppség!Már nagyon várjuk,hogy elteljen a 3 hónap,mert azt mondták,majd akkor már jobb lesz a babának.Addig is,én mecsek teát adok neki,mert az ánizs,édeskömény keveréke nem ízlik babónak,a kamilla meg nem segített,legalább is nem vettem észre.Plusz tornácska...
2009. jún. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló

Azt szeretném kérdezni, hogy a mecsek tea akkor ezek szerint nem használ a babának ha ígysem tud kakilni?

Mert írod hogy ez a gond van most is nálatok.

De akkor miért adod neki?


Köszönöm amúgy mindenkinek aki vette a fáradtságot, és írt nekem, mert már nagyon egyedül voltam a gondommal.

2009. jún. 16. 11:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Azért adom a lánykámnak,mert ha nem is a kakiban,de a pukiban talán segít.De úgy néz ki,most már helyre jöttünk,szépen kakál egyedül,van úgy hogy minden nap.Igaz hogy csak egyszer,de annak is nagyon örülünk.Próbáld meg a kamilla teát,pici cukor,és citrom bele.Nekem azt is megitta.Sok sikert.
2009. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!