Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves kislányom nem eszi...

Fél éves kislányom nem eszi meg a Ha tápszerét. Mit adjak neki helyette?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 napos óta tápszeres és Milupa Milumil HA Start optimával kezdtünk amit ez idáig kapott. 4 hósan elkezdtük a hozzátáplálást és én hülye az anyósomtól kapott tejpépet 4 és fél hónaposan megkóstóltattam vele (mert hogy az milyen jó és neki is hogy ették a gyerekek és 4 hónapos kortól lehetett). Ennek eredménye hogy tejallergiás (húgom is az!). A gyerekorvos és védőnő javaslatára 3 hónapos korától kóstoltattam vele az almát de igazán 4 hónaposan evett pépet is. 5 hónapos korára már stabilan kiváltottunk egy étkezést és fél évesen elértük a 2 étkezést. Ezzel együtt viszont azt is, hogy a többi étkezésnél ami 3x-i tápszeradagnak kéne lennie nem eszi meg. 2 hete volt fél éves és a tanácsadáson azt mondta a gyerekorvosunk, hogy lassan bevezethetjük a harmadik alkalom kiváltását is. Felírt neki 2 doboz Milupa Ha 2-est de ha a szájába teszem a cumisüveget akkor először örül, mert azt hiszi tea és utána üvöltve sír mikor megérzi az ízért. Már néhány napja egy kortyot sem eszik belőle. Folyton csak elkészítem, jön a sírás és kész...naponta többször is. Elkísérleteztem az egyik dobozt hogy próbáltam ilyen-olyan formában de nem ette. Vettem egy Hipp Ha 2 Combiotik-ot de ugyan az a reakció.

Még ha már 3x eszi is a pépet (közte 1x csirke/pulyka husis) akkor is kevés hogy összesen ennyit eszik. Emellé folyton csak teát inna. Sinlacot eddig csak napi 1x a gyümihez kapott biztosan és a főzelékhez akkor ha az nem volt mással (pl burgonyával) sűrítve, de ez nem helyettesíti a tápszert. Úgy tudom van olyan szakrendelés ahol az allergiás babák étrendjét segítenek kialakítani. Tej allergiával is vihetem őt? Valakinek esetleg hasonló gonja volt és tudna még egy tanácsot adni, hogy mit adhatnék neki helyette?


2012. márc. 29. 04:57
 1/6 polányi alexandra válasza:
hogy ha a babád tej allergiás akkor nyugodtan el viheted az orvoshoz ott tudnak neked segiteni.
2012. márc. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már napok óta nem fogadja el a tápit, én felhívnám a dokit, aki felírta és megkérdezném mit tegyek. Ha allergiás,én magam nem kísérleteznék, és ő biztosan meg tudja mondani, hova forduljatok, illetve amit mondtál oda mehettek e, hogyan és mikor.

Jön a hétvége, szerintem még ma járj ennek utána! Neki még kell a tápi szerintem.

2012. márc. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor nekem nem fogadta el a tápszert, akkor Sinlacot írt fel a doktor nő, reggel este ezt ette először, aztán már csak este, mert reggel és délután tejpépet kapott, igaz mi nem vagyunk tejérzékenyek. Most 8 hónapos és újból megissza a tápot, érdekes, de valahogy most meg kéri. Én a Sinlacot este magába, vagy valami zöldséggel gyümölccsel ízesítve adtam neki, reggel pedig csak simán.
2012. márc. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és azt még elfelejtettem írni, hogy amikor nem itta meg nekem a tápot, akkor próbáltam mindent, cumisüveg, csőrös, pohár, ízesítve, de akkor sehogy se ment le neki. Nekünk könnyebb volt a helyzet, az allergia miatt nem kell most HA-s tápot inni neki. A Beba-nak van sensitive tápja, ami talán nem olyan keserű. Kérdezd meg a gyerekorvosodat.
2012. márc. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tejpépből is van HA, nekünk az írták fel
2012. márc. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi is HA tejpépet adtunk eleinte a kisfiunknak, de mivel nála nincs allergia már áttértünk a simára.

A Milumil HA pépjét szerette. Esetleg próbáld meg azt egy kis gyümölccsel keverve. A lényeg, hogy tejalapú étkezés legyen 2, nem muszáj annak tápszernek lennie. Ha nem eszi meg, adj neki olyat ami helyettesíti.

Sinlac egyébként szentjánoskenyérmag ugyebár, én inkább HA pépet vennék a helyedben, az tejalapú. + Sinlac foghatja a pocakját is.

2012. márc. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!