Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlott védőoltás (ok)?...

Ajánlott védőoltás (ok)? Anyukák, Ti hogy vagytok velük? Kértétek őket a babátoknak?

Figyelt kérdés
Mi megkaptuk a kötelezőket és most jött volna az ún. Prevenar nevű védőoltás amit én végül nem kértem. Sok rosszat hallottam a védőoltásokról, ezért nem kértem. Most viszont azon rágódom, hogy helyesen döntöttem -e. Ti beadatjátok az ajánlottakat is?
2012. márc. 29. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha részletesen utánna olvastál az oltásnak, meggyözödtél róla mi is nektek a helyes (nem csak forumokon anyáktol kérsz tanácsot, hanem olvasol is róla), akkor ez a leghelyesebb amit döntöttél a számotokra.

Ha csak kapott infok miatt döntöttél így akkor olvasgass róla egy kicsit.


Nekem a döntésben egyszerüebb helyzetem van. Külföldön élek és a sógorom gyerekorvos. Ráadásul a mi gyerekorvosunk mellett volt pár hónapot gyakrolaton a környék legjobb gyerekorvosa, politikusok és szinészek is ide hordják (sógoromtól az info) a gyerekeiket. ráadásul fiatal és 3 gyereke van, és maga elég antibiotikum ellenes, mindent kivizsgáltat mielött felirna bármit is.


Szóval miután sógorom elsö félévet egy híres klinika fertözö osztályán volt aszisztens orvos, így elég durva dolgot mesélt el hogy már elég bizotsan mentem a gyerekorvoshoz, aki kb félórában elmesélte minden oltás pozitívumát negatívumát és így tudtam dönteni.


Nálunk mind választhato oltás, és mindent beadattam neki.

2 okból. Mivel itt nem kötelezök az oltások, és sok anyuka az alap oltásokat nem adatja be így akármikor felütheti egy járvány a fejét, olyan járvány amire akár mi is oltva vagyunk már, de a mostani gyerekek nem. A másik pedig hogy mi elve sokat utazunk a világban (14 hós volt a lányom mikor Maldív szigeteken voltunk), így akárhonnan akármit felszedhet, és ha pl egyszer afrikába mennénk csak adahatom be neki akkor. Szóval kicsiként jobban feldolgozzák az oltásokat. Ha te úgy gondolod a falubol sem mozdultok ki a gyereked 40 évesen sem jut el sehova sem, akkor tuti felesleges neki a legtöbb oltás.

2012. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én mindenben a gyerekorvosunkra hagyatkoztam. Megbízom benne 100 %-ban, így a Prevenart és a Meningococcus választható oltásokat adattam be a két lányomnak pluszba.

Meg is érte, mert kb. 1 hónapja agyhártyagyulladás fertőzés volt az oviba és a kislányom közvetlenül is találkozott a beteg gyerekkel. Kint volt az ÁNTSZ, meg orvosok. Áldottam az agyam, hogy beadattam a védőoltást!!!! Nem szabad az ilyen betegségeket félvállról venni. Inkább egy szuri most, mint késöbb az aggódás és kórház...


2 kislány anyukája

2012. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezeket adattam be:


prevenar, menjugate (ezeket nem is értem, hogy miért nem kötelezőek, hiszen veszélyes, sőt halálos betegségek ellen védenek)


bárányhimlő

2012. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem most 6 hónapos a kislányom, beszéltem a védőnőmmel is, hogy helyes -e a döntésem mert utólag már nem éreztem 100%-osnak, hiszen én is féltem a gyermekemet, Isten mentse meg Őt bármilyen betegségtől. Ő azt mondta sok anyuka nem kéri az ajánlottakat, megoszlanak a vélemények. Tudjátok nálunk a családban volt olyan baba aki egy ajánlott védőoltás következtében halt meg. :( Azóta vagyunk ilyen parásak ezen a téren... Nekem azelőtt meg sem fordult ilyesmi a fejemben. Persze, ritka az ilyen eset, jó ha egy millió gyerekből egyel történik meg ez, de akkor is. De ha jól tudom a Prevenar később is beadható ha meggondolnám magam, nem?
2012. márc. 29. 14:00
 5/11 anonim ***** válasza:
11 hónapos a lányom, amiket ajánlott a védőnő, azokat beadattuk. Volt a Prevenar, és két hónapja huh nem is tudom hirtelen a nevét egy oltás, amit meg kell majd most ismételni 2 hónap után.
2012. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindent beadatok neki amit csak lehet!


Soha nem bocsátanám meg magamnak, hogy azért beteg a gyerek, mert nem adattam be a védőoltást!!

2012. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Prevenar Magyarországon már kötelező védőoltás. Bár ahelyett, hogy háromszor szúrták volna meg vele, egyben kapta meg a 15 hós védőoltással együtt. A kötelezőn felül a mi gyermekorvosunk semmit nem ajánl.
2012. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én jóban vagyok az egykori gyerekorvosommal, anyukámékkal összejárnak és még praktizál. A rotát nem javasolta, ezt a prevenar-t igen. Most 6 hónapos, mást még nem mondott a védőnő.


A "kötelező gyerekbetegségeken" nem bánnám, ha átesne. A férjem nem volt sem bárányhimlős, sem mumszos. Már előre rettegek mi lesz, ha a gyerekek hazahozzák.

2012. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a Prevenart megkapta,és az agyhártyagyulladás ellenit,semmi mást ami nem kötelező nem adattunk be
2012. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szuleim, csaladomban sok orvos van, sot, ismeretsegi korben oltasokkal foglalkozo kutatoorvos, stb. Egyertelmuen NEM adattam be az oltasokat. Hosszu tema nagyon, tobb kart okoz, tobbek kozt iszonyatosan legyengiti az immunrendszert mar kiskorban. Betegsegbol, bacibol es virusbol szamtalan mennyiseg van a vilagon, par ilyen oltassal nem tudsz vedekezni, sot ezek az oltasok az ellen sem vedenek 100%osan altalaban, ami ellen vannak. Itt ugysem kapsz erdemleges valaszt, inkabb kutass a neten szakirodalom utan, de javaslom, hogy ne magyar oldalakon. Egyebkent, ha valoban hasznos lenne es olyan jo lenne es igaz, amit allitanak az oltasokrol, akkor szazezreket sem sajnalnek rajuk. De igy, legszivesebben a kotelezoket sem adnam be. Az oltas semmit nem szamit, sajnos nagyon nagy atveres es uzlet.
2012. márc. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!