Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsi vagy nagymama?

Bölcsi vagy nagymama?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben lesz 2,5 éves. Vissza kell mennem dolgozni. Nagy a dilemma, hogy bölcsibe járjon (amiért fizetni kell majd) vagy anyukám vigyázzon inkább rá?
2012. márc. 29. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Nekem valószínűleg 2 éves korában vissza kell mennem dolgozni. És úgy tűnik a 2 nagymama felváltva fog rá vigyázni. Nem szeretném bölcsibe járatni, erősödjön még jobban az immunrendszere, mire oviba megy. Hátha nem lenne olyan sokat beteg. A kolléganőim gyerekei jártak bölcsibe, és folyton betegek voltak. Persze az oviban is ez van, de hátha erősebb lenne akkor már.
2012. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem zárkózom el a bölcsitől, nincsenek ezzel kapcsolatban félelmeim. De ha úgy adódik, hogy van, aki vigyázzon a gyerekre, akkor miért ne?

Ha anyukám tudna vigyázni a két év körüli lányomra, én lennék a legboldogabb.

2012. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy oldjuk meg hogy fél napot lesz szeptembertől egy magánbölcsiben felet meg a nagyinál. Így meglesz a gyerek társaság is és még sem lesz egésznap egy bölcsiben.


Jah és hogy miért magán? Mert a fél nap ugyanannyiba kerül egy hónapra mint az államiban egy hónap. Akkor inkább egy magán bölcsibe fizetek ugyanannyit ahol vannak 7en és ahol tudom hogy figyelnek is a kisfiamra.

2012. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ milyen a nagymama, ill. a bölcsi. Ha nem a bölcsiben kapja el a különböző nyavalyákat, akkor majd az oviban. Tapasztalat, hogy aki bölcsiben átesett rajtuk, az az oviban már nem sokat hiányzik. Ha beteg lesz, meg még mindig ott a nagymama, hogy vigyázzon rá.
2012. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Bölcsi. Nem kérném a nagymamától hogy ő vigyázzon rá heti 5 napot egész nap. Akkor inkább menjen társaságba.
2012. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Én a kettőt kombinálnám, így lenne gyerek társaságban is és a nagymama is vigyázhatna rá. 2,5 éves gyereknek már jót tesz a vele egykorú gyerek társaság, ha kisebb lenne akkor nagymamára szavaznék.
2012. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2,5-3 év körül már inkább társaságba vinném. Akár felesbe ahogy írták is már páran. Nálunk úgy néz ki, hogy 2 év 3 hónaposan kezdi majd a magánbölcsit. 3 napot lesz ott, 2 napot pedig a nagyinál.

De tudod, ha nagyi elvállalja nálatok, és úgy érzed ez a jó megoldás, akkor ne aggódj, szerintem ezzel semmi gond nincs. Tök jó, hogy ilyen segítőkész a nagyi, és jó hogy akar is segíteni.

2012. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a bölcsire szavazok, ha beteg lesz, még mindig mamizhat. A bölcsiben verseket, dalokat tanulnak, közösségben van, és mellesleg nem a tv előtt ül egész nap. (bár nem tudom nálatok ez hogy működik. Nálunk, ha a nagymamáéknál van, az az első dolga, hogy bekapcsolja a tv-t. Bár nem nézi folyamatosan a gyerek)
2012. márc. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!