Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a második babátok...

Amikor a második babátok megszületett és hazamentetek a kórházból, mit szót a nagy tesó?

Figyelt kérdés
A kislányunk 2 éves lesz mire megszületik a kis tesója, és egyenlőre nagyon félek hogy hogy fogja fogadni a picit. Most amúgy is nagyon anyás kb 2 hete. Abba is rossz belegondolni hogy itthon kell hagynom őt jobbik esetben is 3 napra. Nálatok hogy zajlott ez az egész? A kórházban töltött napok, és a hazaérkezés???

2012. márc. 30. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 éves. 9 hetes a kicsi. A "nagy" világ életében borzasztó anyás volt(soha nem töltött nélkülem el 1 teljes napot, nemám 1 hetet a kórház miatt), nagyon féltem is. Természetesen egész terhesség alatt készítettem a helyzetre.(kistesó érkezik, miket fog csinálni a tesó, anyának el kell menni a kórházba, apával leszel stb.) Nem is volt semmi gond itthon apával, csak mikor bejöttek látogatni, akkor nehezen vált el...pedig míg bent voltak "rám se hederített", hanem a kórház lépcsőjén ugrándozott. Csak mikor szóltunk, hogy el kell búcsúzni, kezdett bajos lenni a dolog. A hazaérkezéstől én nem féltem, azt gondoltam, majd nagyon boldog lesz, hogy megérkeztem, aztán mikor beléptem az ajtón a drágám bebújt a nagy szekrénybe...alig tudtam kiimádkozni.:( NAGYON MEGIJEDTEM, hogy "sérült" a gyerek lelke, de 1-2 óra alatt feloldódott, csak nem tudta hova tenni a hirtelen jött szitut, örömöt. Aztán az első 1-2 hét volt rizikósabb. Mindig engem akart, hogy játszak vele, én segítsek mindenben neki. A kistesó meg nagyon "okosan" viselkedett 3-4 órákat aludt egyhuzamban, úgyhogy volt idő a nagyra. Nagyon figyeltem, hogy amíg a kicsi aludt csak a naggyal játszott, hogy érezze, nem került háttérbe. Aztán ez is elmúlt. Megszokta, hogy van tesó, hogy vele is kell foglalkozni.Sőt ő is képes fél órát hajolni felette és gügyögni neki...A kicsi meg ha már meghallja a hangját mosolyog! Nagyon tündériek!
2012. márc. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mi eddzük rá a nagyot. a nagyszülőkhöz már ment 2-3 napra, hogy szokja, anya nincs mindig mellette. nálunk szűk 2 év lesz köztük, mindjárt érkezik a kistesó.
2012. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most 30 hetes vagyok, én is szépen elmagyarázom, hogy el kell majd mennem, és nem leszek itthon vele egy pár napig, de csak annyit mond hogy anya neeeeem!!! Én nem szeretném hogy bejöjjön ő is a kórházba, mert biztos nagy sírás lenne amikor el kell jönniük. Mi próbáltuk hogy sógornőméknél aludjon, ott van 2 gyerkőc is 4 és 6 évesek, napközben szépen el van velük, de este 11kor érte kellett mennünk, mert nem maradt, csak sírt és sírt, hogy haza akar jönni. Inkább érte mentünk, mint hogy egész este sírjon. Nappal el van akár az idegenekkel is, ha pont nem veszi észre hogy eltűntem, éjszakára meg haza vágyik. A férjem itthon lesz vele míg bent leszünk, meg egy pár ismerőssel már meg van beszélve hogy jönnek hozzánk, vagy a lányunkat viszik magukkal valahova. Egy kicsit félek a kezdettől, de biztos meg fogom oldani hogy mindenkinek jó legyen.
2012. márc. 30. 09:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Ha a kicsi otthon nyugodtabb, akkor én a helyedben azt csinálnám, hogy az esti rutint átadnám apának(ha van rá mód). Apa csinálja vele végig az esti fürdést, lefekvés, altatást, éjszaka ha esetleg ébred. Először úgy, hogy te is besegítesz, ha kell...10 hét alatt simán beleszokik mindenki.:)
2012. márc. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Apa ott szokott lenni a fürdetésnél, és pont valamelyik nap mondtam neki, hogy kezdjük el ezt hogy ő csinálja, én nézem :) Kisebb nagyobb sikerrel, de csak összehozzák. Köszönöm a válaszaitokat!
2012. márc. 30. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:

17 hónap lett köztük.

A lányom is rettentő anyás volt, de igyekeztünk az ő szintjén felkészíteni a változásokra. Azt helyeztük előtérbe, hogy konkrétan számára mivel fog járni az öcsi érkezése.

Kb félidős voltam, amikor a nagyobb új ágyat kapott, így volt ideje megszokni az új helyét és a szoba új leosztását is, és az előkészületekbe is be-bevontam, ha épp volt kedve hozzá. És persze sokat babáztunk, szerepjátékoztunk-játszottunk ilyesmi témában. És róla is nézegettünk kiskori videókat, hogy milyen hangosan sírt, milyen pici volt és óvatosan ringattuk stb, sokat meséltem neki az ő csecsemőkoráról- de nem direktben, hanem ha felmerül valami téma, akkor visszacsatolásként 2-3 mondatot, mert akkroiban ha mesét akart "magáról" , akkor a saját napi történéseivel kapcsolatban akart hallani, de mindig valami kedves kisállat v bogárka volt a szereplő, azaz ő maga. És akkor beleszőttem, hogy a kiskatica mérges lett mert a kistesója így-meg úgy, és hogy hogy oldották fel a konfliktust, aztán ment tovább a mese a valós napi történéseken. Ez így nagyon bevált, nem kapott zsákbamacskát a kisbaba személyében, tudta mire számíthat, sőt, igazából a kicsi jobb baba volt mint remélni mertük :)-

ami nekünk még nagyon jó votl, hogy rajzoltunk egy egyszerű kis füzetet, képregényfélét, amiben le volt rajzolva minden lényegi mozzanat, ami vele történni fog míg én a kh-ban leszek. Hogy pl a mama jön érte, főz neki tejbegrízt, meg bundás kenyeret - ezek voltak akkor a kedvencei-, hogy együtt mennek játszótérre és vele fog fogat mosni meg este fürdeni, hogyan altatja majd stb, hogy majd beszélünk telefonon, aztán hazahozom öcsit stb.

milliószor elolvastuk, és nagy biztonságérzetet adott neki, hogy volt egy "forgatókönyve".

Amúgy őt nem hozták be azalatt, és mondhatom, remekül elszórakozott a mamival, nekem ő sokkal jobban hiányzott, mint én neki.


Sajnos amikor ő hazajött, pont szoptatás közben látta először az öcsét, kicsit féltem, nem ilyen intim szituban képzeltem el az első találkozásukat, és szerettem volna, ha le is fotózzuk-videózzuk őket, de ugye így nem. Na mindegy, szóval odaállt mellénk, látszott rajta, hogy nagyon-nagyon szeretne rámugrani és megölelni és odabújni, de a kicsi miatt csak óvatosan közelebb araszolt az egy lépés távolságot gondosan megtartva, és hosszú percekig nézte. Aztán kedvesen közölte, hogy nagyon aranyos, és odabújt hozzám, és megsimizte a baba lábikóját. Megkérdezte, hogy mikor teszem le hogy játszunk?, mondtam, hogy nemsoká, ő meg vidoran elszaladt birtokba venni a játékait.

De az ajtóból visszanézett és láttam a szemében egy villanásnyi fájdalmat, aztán meg valami keserű indulatot, nem is tudom, megbántottsággal vegyes féltékenységet. Nagyon mélyen érintett, és utána ügyeltem rá, hogy a lehető legkevésbé adjak táptalajt ennek később.

2012. márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!