Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 7 és fél hónapos lányom...

Ha a 7 és fél hónapos lányom két hete eszik már 6 hónapos kortól adható babakekszet (ami ugye nem gluténmentes), akkor mikortól adhatok neki rendes durum tésztát?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
2009. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia! a durum tésztát én a tojás miatt nem adnám. a gluténtartalmú dolgoktól tényleg nem kell félteni, a fenti linkben le van írva részletesen miért.

a tojás viszont tényleg okozhat allergiát, erről megkérdezném a dokit és a védőnőt!

2009. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eddig úgy tudtam, hogy a durum tojás nélküli tészta... akkor mégsem? Egyébként köszi a választ!
2009. jún. 15. 16:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól tudtad! A durumtészta nem tartalmaz tojást.

"A durum tészta durum lisztből készül, nem tartalmaz tojást, viszont rendelkezik a tojásos tészták minden előnyével: ízvilága és illata kiemelkedő, nagy vízfelvevő képessége révén remekül főzhető, színe tojás nélkül is aranysárga, a benne található természetes anyagoknak köszönhetően. Energiatartalma a hagyományos, tojásos tésztáknál alacsonyabb."

2009. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi!!! durum témában ezek szerint naggyon tájékozatlan vagyok!!! ne haragudj, nem akartalak félrevezetni!!!

persze akkor adhatsz neki bátran!!!

(én valószínű azért írtam butaságot, mert itthon csak féldurum, v. durumjellegű tésztát találtam :)

még egyszer BOCSÁNAT!!!

2009. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!