Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek atópiás ekcémás...

Van valakinek atópiás ekcémás betegségü babája?

Figyelt kérdés
Ha igen, elárulná, hogy mi segitett? A védőnő tanácsára elkezdtük a babé termékkel fürdetni és kenni a kis börét. Most egy darabig ezt próbáljuk, mert nem hat egyböl. Kiváncsi vagyok, hogy másnak mi vált be? 13 napos baba anyukája!

2012. márc. 31. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A babèt felejts el, ha ekcemas a babad, mert mind tele van sls-el, koolajszarmazekkal es egyeb szintetikus cuccokkal. Shea vaj jo zsirozasra, a lob lehuzasara pedig egy-ket este a szteroidost is rateheted, de sokszor mar a sudokrem is segit. Furdesd kecsketejes szappannal, de tegyel a vizbe mandulaolajat is. Csereld le a mososzert mososzodara es az oblitot ecetre. Emellett figyelni kell, hogy van-e valami etel vagy egyeb kornyezet hatas, amire romlik sz allapota. Egyebkent a ligetszepe olaj is jo szokott lenni, deca babè nagyon nem.
2012. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk pont a babé termékek váltak be mindkét gyerekemnél, az ekcémás bőrre valók. Tusfürdő, testápoló.

De volt olyan ekcémás folt, hogy kellett a szteroidos krém (mindkét gyereknél), ezt bőrgyógyász írja fel.

Szerintem jó a babé.

2012. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is használt a babé atrópiás bőrre való testápoló!

én is azt használom , mert nagyon száraz a bőrőm

2012. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

13 napos?! Akkor honnan tudjátok, hogy atópiás ekcémás? Az összIgE szint ilyenkor még nem mond semmit, legalábbis nekünk eddig minden doki ezt mondta.

Az én kisfiam is súlyosan atópiás, mindig is nagyon száraz volt a bőre, és egy ekcémás folttal született, de csak 4-6 hónapos korában kezdett csúnyább lenni. 8 hónaposan kerültünk a bőrével először kórházba, de még akkor sem volt egyértelmű az atópiás dermatitisz, pedig akkor is magas volt az összIgE.


Én azt mondom, irány a bőrgyógyász. Lehetőleg keressetek egy állandót, mert ez nem 1-2 éves probléma. Az atópia élethosszig tartó kezelést kíván, amit nagyobb korában ő is el tud majd végezni, de ilyen picinek neked kell róla gondoskodnod.

Ő valószínűleg javasolja a tejmentes diétát (ha ilyen pici, akkor neked vagy ha tápszeres, speckó tápszert írnak fel a picinek), általában ezzel kezdik, és azt, hogy menjetek el gasztroenterológushoz.

Nagyon jó testápolókat, zsírozókat tud összeállítani egy bőrgyógyász egyébként. És bizony az egyéb készítményekkel kísérletezni kell, kinek mi válik be, de ilyen csöppségnél még nem is mindent használhattok (még a gyógyszertári testápoló is tartalmaz szteroidot) Nekünk pl. semmi. A Babéról én is csak rosszat tudok mondani, minden doki azt mondta, úgy hajítsam a kukába, ahogy van. Nekünk a Lipikar termékcsalád használna valamicskét, de olyan jó krémeket állított össze a bőrgyógyász (negyed annyiért, teszem hozzá), hogy csak a sampon használjuk.

Sajnos nekünk is muszáj néha kortikoszteroidot használni, bár most, hogy elmúlt 2 éves, talán lesz más megoldás.


Bocsánat, hogy hosszú lett, de mi már annyi mindenen túl vagyunk, hogy nem is tudom, mi segítene neked, próbáltam a fontosabb dolgokat leírni.

2012. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ekcémás a kicsi. A babé termékeket nem ismerem, nem használtunk még ilyet. Eddig kipróbáltuk a Physigel-t, most pedig Oilatum krémet használunk, mindkettő nagyon jó. Nagy meleg, nagy hideg, illetve ha erősen megizzad, akkor jobban kijőnnek a foltok, ilyenkor ha nagyon csúnya, 1-2 este jön a szteroidos krém.
2012. márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a kimeritő válaszokat!

Még nem voltunk börgyógyásznál. Mikor egy hetes volt a pici akkor volt itt a saját gyerek orvosunk és ő azt mondta, hogy nincs semmi teendő mert biztosan el volt számolva a terhesség és nem csak 2 nappal hordtam tul és azért ilyen a böre. De nekem már akkor is gyanus volt, hogy tiszta repedezett a böre. A tesóm vissza vitte az ő 4 éves kisfiát az ő gyerek orvosukhoz más miatt és elmondta a tüneteket az én babámrol és egyböl ezt a betegséget mondta. Mert sajnos az egész teste ilyen. Az arca a legcsunyább. Van olyan hely ahol még ki is reped a böre és mintha még vérezne is. A mosakodó kenőcse még jobban száritotta szegénykét. A védőnő mondta, hogy ez a babé már bevált némelyik csecsemőnél. Meg is vettük mert annyira sajnálom szegénykét, biztosan viszket a kis teste. Valamelyest jó de hamar beszivja és nemsokára kezdődik elölröl. Mindenkpp elviszem börgyógyászhoz de még annyira pici egy hetet várok, mert ez az átkozott szél mindig fuj, nem szivesen viszem ki sem még.

Ugylátom mindenkinek más és más vált be. nem kisérletezek hanem majd a börgyógyász remélem segit.

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2012. ápr. 1. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!