Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit lehetne...

Szerintetek mit lehetne csinálni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 13 hónapos. Eleinte fekve szoptatás után áttettük a kiságyba és reggel ott is ébredt. Ma már ott tartunk, hogy egész éjszaka köztünk alszik, próbáltuk visszatenni a kiságyba de ordít. Nagyon nehéz megállni, hogy ne vegyük ki. A kiságyat már nem is használjuk. Viszont már nagyon zavaró, hogy nem tudok a párommal összebújni sem mert elválaszt tőle a gyerek. Múltkor betettük a kiságyba és vártam, hogy elaludjon. Szegény több mint 1 órát sírt mire elfáradt. Másnap még be sem tettem a kiságyba csak közelítettem felé olyan nagyon sírt, hogy megsajnáltam és nem tettük bele. Néha úgy érzem, hogy a fejemre fog nőni és ő irányít minket. Mi lesz, ha nemsokára jön a kistesó? Ő is közénk fog feküdni. Sürgős megoldásra lenne szükségem. Segítsetek! Köszi előre is! Egy kétségbeesett anyuka.
2012. márc. 31. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Mi 13 hónapos korában vettünk neki egy junior ágyat, és az van a mi ágyunkkal összetolva. Mindkettő Ikeás, így nincs magasságbeli különbség. Első perctől kezdve megszokta, sőt megszerette, hogy az az ő helye. Előtte én aludtam vele a nagyágyban, apa meg a nappaliban. Az, hogy mind a hárman ugyanabban az ágyban aludjunk, nekünk kényelmetlen lett volna, és az is kezdett már tarthatatlanná válni, hogy mi ne aludjunk együtt apával. Addig neki pihentetőbb volt másik szobában, mert a kislányunk sokszor ébredt éjjel.

Ja, nálunk még szopizik a lányunk, ezért is kényelmes, hogy közel vagyunk egymáshoz éjszaka.

2012. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk vannak időszakok, amikor velünk akar aludni. A férjem nagydarab, és horkol, és ez zavarja a gyereket ezért a helyén akar aludni. Néha jól esne ha velünk aludna, de ha beteszem a mi ágyunkba akkor csak játszik :)


Szóval lehet a férjednek is hangosan kéne horkolnia :)

2012. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos sírás nélkül nem fog megoldódni a probléma:o( Persze, hogy nem szeretne a kiságyban aludni, ha köztetek is alhat. De pár nap és megszűnik a sírás, sőt napról napra kevesebb lesz. Viszont nagyon fontos, hogy elhatározzátok magatokat és akkor nincs visszaút, mert ha megérzi, hogy bizonytalankodtok, akkor vége... Nem kell magára hagyni, maradj a kiságy mellett, beszélj hozzá, simogasd, vígasztald és várd meg, amíg elalszik. Nagyon nagyon nehéz lelkileg, de sajnos tényleg a fejetekre fog nőni. Az én Szüleim is így voltak, én 6 évig, Öcsém 11 évig aludt köztük. Közben észrevétlenül gajra vágtuk a magánéletüket.

Nekünk 14 hónapos volt a Lányunk, amikor megelégeltük, hogy este csak hintában vagy cicin aludt el és éjszaka is 6-7* kelt és csak úgy aludt vissza, ha fél-1 órán keresztül ciciztettem vagy hintáztattuk. Hát, elmondhatatlanul fáradtak voltunk, viszont akkor már nagyon határozottak. Első este éktelen hiszti volt, másfél óra, másnap már csak 40 perc, 3. nap 20 perc és azóta minden OK. Éjszaka sem vesszük ki, ha ébred, csak kap néhány korty vizet és már alszik is tovább. Hajnal 6 óra körül visszük át magunk közé (ha ébred), akkor kap cicit és még kb. 2 órát összebújva alszunk.

Esténként még mindig ott vagyok vele, amíg elalszik. Ez van, hogy 20 perc, van, hogy 1 óra, de nem hagyom ott, inkább mesélek neki vagy énekelek. És persze éjjel is megyek, ha hív, megsimizem, megitatom és már alszik is tovább. Most 17 hónapos.

Kitartás!

2012. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is úgy csináljuk, mint az első. Fotelágyat raktunk a miénk mellé. ÌGy szeret a saját ágyában aludni. Ő még csak 7,5 hónapos,a kis ágyában egy napot sem volt hajlandó aludni.
2012. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Mi úgy oldottuk meg, hogy én aludtam a gyerekszobában egy kétszemélyes fotelágyon a kicsivel, apa a hálóban. Így két legyet ütöttünk egy csapásra: soha nem volt sírás, mert a gyerek megszokta, hogy anya tuti ott lesz mellette előbb-utóbb, viszont megmaradt a lehetőség a férjemmel való együttlétre és ráadásul ő sem ébredt kialvatlanul reggelente. Már két gyereknél így csináltuk, a harmadiknál is így fogjuk. Olyannyira bevált ez a módszer, hogy mostanra ha elalszom is apa mellett és nem megyek azonnal a gyerekekhez, akkor sincs soha sírás. Tegnap este történt pont, hogy mi a hálószobában voltunk, hallom, hogy a kicsi fölébred (20 hónapos, ő még a fotelágyon alszik velem, a nővére a saját ágyában, de ugyanabban a szobában), de nem mentem azonnal, vártam, mi lesz. Hát annyi lett, hogy a kicsi megkereste az ágy mellett a teáját (mindig oda van készítve, ha netán felébredne, de nem nagyon szokott), ivott és visszaaludt magától.:-)

Soha nem volt sírás vagy hiszti nálunk emiatt, így mindannyiunknak kényelmes is, szóval tökéletesen bevált a módszer. Akárhány gyerekünk lesz még, tuti így csináljuk, mert így a legkényelmesebb.

2012. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan igy voltam bár nekem nem volt párom,viszont nem akartam hogy a fiam mellettem aludjon és nem azért nert nem imádom őt:D Nálunk előbb kezdődött 10hónaposan mikor már biztosan állt a lábán és elis indult!3nap kitartás és elmulik egy nap mitsem ér azzal ne kinozd se a gyereket se magad! Én kint sirtam ő bent sirt hosszu órákon keresztül,időközönként bementem lefektettem,cumi kis viz nem szóltam semmit vagy csak annyit tente és kimentem!Ezt csináltam 3napig 4nap letettem kimentem a szobából és elaludt magától!Könyörtelennek hangzik tudom de megéri!3éves és 18hónapos korától külön szobában és egyedül alszik bár most már nem mert van egy 10hónapos testvére:D

Kitartás!Olvass róla itt a neten!Meg volt egy müsor ezekről a dolgokról,beköltöztek gyerekekkel egy villába és egy pszihológus nő megoldotta ezeket a gondokat csak nem jut eszembe a cime:(

2012. márc. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi vettünk egy ágybetétet, azt tettük le nekik kiságy helyett, (nyár volt, így nem fáztak), azon szoptattam és altattam őket, utána simán otthagytam. Más kérdés hogy azért még keltek éjjel is szopizni, így ingáztam a két gyerek között. Aztán lett ágyuk, összetoltuk a kettőt, azon alszanak, én meg köztük ha megébrednek, már nem szopiznak lassan 3 hónapja, 20 hósak lesznek, és most kezd javulni látványosan a helyzet, van hogy egyik-egyik már nem kel éjjel egyszer sem. Ha kelnek is csak annyira, hogy megfogják a kezem és alszanak tovább.
2012. ápr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!