Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell ezt csinálni? Aki...

Hogyan kell ezt csinálni? Aki hasonló helyzetben van, kérem segítsen pár tanáccsal!

Figyelt kérdés
2 kisfiam van, egy 26 hónapos meg egy 7 napos. 3 napja jöttünk haza a kórházból és totál káosz az életünk. Érdekelne, hogy hogyan oldjátok meg az esti fürdetést, lefektetést, milyen sorrendben? A szoptatások alatt, hogyan kötitek le a figyelmét a nagyobbnak, hogy legyen szem előtt? Őszintén, a mostani lelki állapotomban úgy érzem szinte kivitelezhetetlen, persze ugyanakkor tisztában vagyok azzal, hogy nagyon sokan vannak ebben a helyzetben és mindenki túlélte:)
2011. jún. 14. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 23 hónap volt a két gyerek között. A nagyobb már önállóan játszott,így ez nem okozott gondot. Szerette nézni,amikor a kicsit szoptattam,vagy pelenkáztam. Segített hozni a cuccokat a kicsinek. Először ő fürdött,lefektettem,meséltem neki. Utána került sorra a pici. Addigra a nagy már elaludt.

Néhány hét után nálatok is kitudsz alakítani egy rendszert.

2011. jún. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Délután (kb másfél - két órával a nagy fiú rutinja előtt) fürdesd meg a kicsit, tedd rendbe, (etetés, büfizés, ha szerencséd van alszik legalább 3 órát egy huzamban. Addig a nagyot is sikerül lefektetni, de legalább megfürdetni. Ha mesélsz a nagynak, akkor ott lehet közben a kicsi is veled és közben tudsz szoptatni is. (esetleg egy rövid mese a tévében?)

Később, mikor meg "megszoktátok" egymást a nagyobbat bevonhatod a kicsi körüli tevékenységbe. Pl. tartsa a törölközőt neked, hozza ide a krémet, pelust, stb. Válasszon ő ruhát a tesójának, adja oda a cumit neki....

2011. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kerj segitseget apucitol, nagyszuloktol, baratoktol. Most neked is jar a pihenes es nem tudsz 2 fele szakadni. Ha megsem akad segitseg, akkor vond be a nagyot a kicsi gondozasaba, a szobaban pakolj el minden veszelyforrast, hogy barmikor magara hagyhasd a nagyobbat par percre. Amig jatszik a nagy a furdoben a folon, addig a kicsit lerendezheted, utanna kerd meg, hogy kovessen a szobaba, segitsen elaltatni a kicsit. Aztan johet a nagy furdetese, altatasa es neked a pihenes. Kitartas!
2011. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hú, de kíváncsi vagyok a válaszokra. Július végén születik a második kisfiunk, pont akkor lesz két éves az első rosszcsontunk. Na, hogy itt mi lesz!!!? :)
2011. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!