Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol az egyik szülő vegetárián...

Ahol az egyik szülő vegetáriánus ott a baba is az vagy nem? Ki dönti el?

Figyelt kérdés
Pl az anyuka vegetáriánus, és ő is főz, akkor készít a babának húsos ételeket vagy nem? Vagy engeditek hogy ő döntse el h kell e neki vagy sem. Nyilván már arra gondolok mikortól ehet a baba húst és eltudja dönteni h ízlik e neki vagy kér-e belőle.
2012. márc. 31. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos láttam olyat, ahol az orvos kihívta a gyámhatóságot,mert a gyerekek kicsik voltak, teljesen lelassúlva.Csak nyers zöldségeket kaptak,se tej, se tojás, se méz,semmi.

És még a mama-pap volt felháborodva

2012. márc. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Olyanra gondolok, ahol egészségesen táplálkoznak. Van ismerősöm akik mindketten vegák és a gyerek is az semmi baja nincsen, de arra vagyok kiváncsi mikor csak az egyik fél vega.

És mi lett a gyerekekkel?? Amugy ez elég durva amit irtál:(

2012. márc. 31. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Én vega vagyok,de tejet tojást eszek. A férjem viszont nagy húsevő. Megfőzöm a húst,és a 2éves lányomnak is adok belőle,de a zöldségeket is nagyon szereti. Majd ő eldönti ha nagyobb lesz,hogy akar e húst enni vagy sem!

Nem érzem jogosnak hogy ráerőltessem az "akaratom"! Én döntöttem el hogy vegetáriánus leszek,majd ő is eldönti hogy az akar e lenni!

2012. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

első vagyok

felügyelet alatt vannak a szülők, a gyerekek kötelezően bölcsiben, oviban, persze ott is esznek. Ésúgy érzik, hogy a világ igazságtalan velük, mert nekik joguk van eldönteni, hogy mi jó a gyereknek. Az, hogy a 4 éves kislány 5 kiló volt és fele akkora mint a társai, szerintük normális..

2012. márc. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
A gyereknek szüksége van a vegyes táplálkozásra, a vegetáriánus étkezés nem kielégítő egy gyerek számára!!! Ki dönti el? Ha ilyenre kényszeríti a szülő a gyerekét, súlyosan veszélyezteti, én tuti jelenteném mindenhol ahol csak lehet!
2012. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Vega vagyok,párom húsimádó.Meg sem fordult a fejemben,hogy a gyerekemnek ne adjak húst,rendszeresen főzöm és adom neki is.Ha szerei,egye természetesen,ha nem enné,akkor nem erőltetném,mert úgy sem lehet!
2012. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, azért mert valaki húst nem ad a gyerekének, attól még nem veszélyezteti, rengeteg élelmiszerből lehet fehérjét bevinni. A lányom nem szereti a húst, pedig nem vagyunk vegát, de ő utálja. Na akkor most mi van? Baja lesz? Veszélyeztetem? Feljelentesz, mert nem hajlandó megenni? Nemár! Ne viccelj. A lányomat más okból (nem azért , mert utálja a húst) rendszeresen kell vérvételre vinni, és tökéletes a vérképe. ennyit erről.


A kérdésre a válasz: Nálunk a barátainknál Apuka vega, és a két lányuk szereti, és eszi is a húst, a kisfiúk pedig nem szereti. De a kisfiú is kapna húst, ha megenné...

2012. márc. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 1. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!