Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elküld a munkáltatóm...

Ha elküld a munkáltatóm GYED/GYES alatt akkor honnan kapom tovább a pénzt?

Figyelt kérdés
Hol kell igényelni? Vagy ez hogy működik ilyen esetbe?
2012. márc. 31. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

egyrészt nem küldhet el mert jogszabály tiltja. max megszűnhet a munkahelyed, akkor passzív gyedet kapsz.


egyébként se a gyedet se a gyest nem a munkáltatód fizeti hanem az állam, tehát semmi köze egyiknek sem a munkahelyednek, mint írtam, passzív gyedet kapsz akkor ami ugyan annyi mint a mostani.

a gyes meg alanyi jogon jár minden kismamának a gyerek 3. életévéig

2012. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát az is lehet hogy megszűnik a munkahelyem. Viszont küldtek el otthon lévő anyukákat is már, szóval ez a "védve vagyunk" nem tudom mire értendő. De most nem is ez érdekel.

A munkahelyem TB kifizető hely és én akkor nem onnan kapom a pénz? Minden hónapba ők utalnak és fizetéspapírt is kapok rendesen.

De ha megszűnik a munkahelyem akkor kell valahonnan igényelni a GYED-et vagy nem kell tennem semmit? Kapom automatikusan tovább?

2012. márc. 31. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
ha megszűnik a munkahely akkor átadnak a felyi, vagy legközelebbi fővárosi egészségbiztosítonak. és nem kell újból igényelned a gyedet ha azon vagy. csak majd a gyest. nekem így van/ volt!
2012. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Erre voltam kíváncsi
2012. ápr. 1. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!