Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszer laktatóbb mint a...

A tápszer laktatóbb mint a főzelék?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos. Már eszik krumplit, almát, sütőtököt. Azt vettem észre, hogy ha főzeléket eszik, mint ma (alma-krumpli sütőtök) és utána még valamennyi tápszert is iszik, mégis hamarabb megéhezett, mint mikor csak tápszert kap. Létezik, hogy nem olyan laktató neki a főzelék. Hogy lesz így kiváltva étkezés? Tudom, hogy még ráérek teljesen kiváltani, de mitől lesz akkor laktatóbb neki a főzelék? Más is tapasztalt ilyet?
2012. ápr. 1. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet, hogy a tápszer tartalmasabb, laktatóbb, azért tápszer, a gyümölcsöt, zöldséget pedig hamarabb megemészti, hamarabb üres lesz a pocija. Ne aggódj, mert úgyis rá fogsz jönni, hogy miből mennyi kell neki, hogy jóllakjon. Ha majd ebédre csak főzeléket kap, később esetleg kis husival, bőven elég lesz neki, mire jön az uzsonna.
2012. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5 hónaposan még mellétáplálni kéne :)

tehát azt az adag tápit kéne megkapnia amit eddig, csak mellé kéne kapnia a főzeléket.

de ezt persze egész nappal elosztva, nem gy értem, hogy főzelék után diktálj bele egy adag tápit.

picit emeld az esti vagy reggeli tápit, persze az igényének függvényében és gy váltsd ki az étkezést :)

tudom, ne egyszerű... :)

2012. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze! Az én fiam fogzás miatt csak kizárólag tápszert eszik, és ha hiszed ha nem elvan úgy kár 5-6 órát is hogy megéhezne. 9 hónapos.

De neked még nem kell kiváltanod étkezést! Ne hamarkodd el, tök felesleges. Jól csinálod, majd előbb utóbb rászokik arra, hogy csak szilárdat kap, és nem fog kérni tápszert, a kis pocakja pedig hozzászokik az új rendszerhez, olyan nincs, hogy ne legyen laktató egy fúőzelék, csak a kis gyomra nem szokott még hozzá. Én amikor elkezdtem a hozzátáplálást ugyanezt vettem észre mint Te. Aztán gondoltam más is így csinálja, biztos jól csinálom, és szinte észrevétlenül váltotta ki a tízórait a fiam.

2012. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!