Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi 2x főzelék? Baj, ha nem...

Napi 2x főzelék? Baj, ha nem azt kap vacsira 9 hósan? Napi 6-700ml tápszer sok?

Figyelt kérdés

4 hós kora hozzátáplálom a kislányomat. Legutóbbi státuszon azt mondta a doki, hogy vacsira is adjak neki főzeléket. Csak ez nagyon nincs a babám ínyére, örülök, ha ebédre beletuszkolok egy normál adagot.

Így etetem:

Reggeli: tápszer (200ml)

Tízórai: gyümölcs gabonával

Ebéd: főzelék

Uzsi: gyümölcs/tejpép

Vacsora: tápszer (lefekvés előtt) (230ml)

"Álometetés" 11-kor: tápszer (200ml)


Sok tápszer ez így még 9 hósan egy napra?


2011. márc. 18. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiaim ennyi idősen kb. 500 ml tápszert ittak, és 2-szer ettek főzeléket.
2011. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akar főzeléket vacsizni, akkor adj tápszert. Az én babám 11 hónapos, és még mindig csak tápszert kap lefekvés előtt. Majd csak akkor kap mást, ha nem lesz elég a tápszer. Miért ajánlotta a doki? Nem lakik elég jól a tápszerrel?
2011. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most picit talán kevesebbet hízott, de így is normálisnak mondható. De nem hiszem, hogy ezért mondta, nem tudom... (Sosincs idő ilyeneket megbeszélni sajnos.)
2011. márc. 18. 17:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Így átalussza az éjszakát??Mert ha igen akkor semmi gond!De ha nem alussza végig akkor sem tusz mit csinálni ha nem jön be neki a főzelék annyira,szerintem ne erőltesd inkább időközönként próbálkozz,vagy még vársz egy kicsit és akkor meg próbálkozhatsz kenyérfalatkákkal!
2011. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, a 23 órás álometetéssel átalussza.


Csak nem tudom, hogy azért mondta-e, mert egészségesebb lenne, ha még egy tápszer-alkalmat kiváltanánk?

Mert ha nem számít, akkor tényleg hagynám így...

2011. márc. 19. 07:48
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondta a doktorno, hogy este ne tápszert kapjon, de én nem váltom ki mert nekem reggel csak 130 tápszert iszik meg és ha csak egyszer kapna az nagyon kevés. igy sem issza meg a napi 500ml. Egyébként meg átalussza az éjszakát akkor meg miért váltanám ki
2011. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

18:50-es vagyok!

Szerintem hagy így,a tápszer tele van vitaminnal,az is elég egészséges!

Az én fiam 10 hós elmúlt,így néz ki az étrendje:

reggeli:tápszer

uzsonna:gyümölcs vagy kalácsfalatkák vajjal

ebéd:húsos főzelék

uzsonna:maradék főzelék+joghurt

vacsora:tápszer vaniliás tejpéppel dúsítva

Még egyáltalán nem gondolkoztam,hogy a vacsit átváltsuk másra!Ő nagyon szereti,nekem is jó így!

Majd mikor már rendes kenyérfalatokat eszik akkor talán elgondolkodok a kiváltáson!

Minden jót nektek!

2011. márc. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!