Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hurkát-kolbászt mikortól ehet...

Hurkát-kolbászt mikortól ehet egy baba? 10 hónaposan adhatok neki, vagy még nem?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem túl fűszeres, pirospaprika, bors allergizál. Kettő együtt túl sok egyszerre.
2012. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ó! Látod, erre nem is gondoltam. A sok sok fűszerre, márpedig ez most tényleg fűszeres. Nagyon köszönöm a gyors választ:-)
2012. ápr. 2. 11:37
 3/13 xStefix ***** válasza:
44%

A fűszer kevésbé baj, az adalékanyagok, pácsók annál inkább!

2 éves kor alatt nem ajánlott a legtöbb táblázat szerint.

2012. ápr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem biztos, h vannak benne adalekanyagok. Sokan keszitenek hazit is.


De ez meg nagyon korai lenne, zsiros is.

2012. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Házi. Ezt nem írtam. De a fűszerek miatt így is várok vele. Ebben garantáltan semmiféle pácsó, műanyag, adalékanyag nincs:-)
2012. ápr. 2. 15:39
 6/13 xStefix ***** válasza:
100%
És hol, mivel füstölitek? Mert a füstölés közben lerakódott és képződött anyagok sem annyira egészségesek. Legalábbis egy csecsemőnek.
2012. ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Van amit nem füstölünk, kolbászokat pl. nem mindegyiket. Amit füstölünk azt fával, rendes hivatalos füstölőben :-) Amit most már zárunk, mert kilopták belőle a kolbászokat valamelyik éjjel!

Sajnálom, hogy olyan sokáig nem lehet nekik adni, mert olyan egyszerű kaja.

Nem tudod, hol tudok utánna nézni, hogy miket nem ajálott neki adni? Pl ilyen miatt mint fűszerezés? Látod nekem egyátalán nem volt kézenfekvő.

2012. ápr. 2. 20:42
 8/13 anonim ***** válasza:
A babak altalaban egy eves kor utan eszik azt, amit mi. Addig babakaja kell nekik. :-) utana is erdemes kicsi kevesbe fuszeresen, kevesbe zsirosan fozni nekik, tobb zoldseggel, gyumolccsel. Pl. apromagvasok, eper, malna,mnem ajanlott masfel eves korig, gom a ket eves korig. A mogyoroval szinten erdemes varni.
2012. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xStefix ***** válasza:
100%

Nagyon sok ilyen hozzátápis táblázatot találsz a neten, ezek legtöbbször fedik is egymást.

Spec. nekem is van egy saját, amit több kész táblázat meg a saját gyakorlatom alapján raktam össze. Meg szakmai szempontok szerint is, már amennyit egy diet hallgató egyelőre tudhat. :)

Igaz, ebben nincsenek már ilyen felnőttes, rendes kaják, de szerintem az alapokat a legtöbb táblázat úgyis megmutatja. A lényeg, hogy fokozatosan adj neki új ételeket, és ami erősebb, fűszeresebb, nehezebb, azt inkább később, hogy legyen ideje megszokni. Vagy legalábbis kisebb mennyiségben, kicsit lájtosabban elkészítve stb.


Itt találod, ha érdekel: [link]

Ami pirossal van, abban nem vagyok annyira biztos..

2012. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, köszi szépen:-) Én is egyfajta táblázat szerint haladok, de a Tied részletesebb:-)

Kösziköszi!

2012. ápr. 3. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!