Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor engedtétek először...

Mikor engedtétek először egyedül kanállal próbálkozi enni a babát, és mikorra tanult meg egyedül enni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:

14 hósan

15 hósan pedig már nem engedte magát etetni.


vettem ikeaban egy békás elökét, így abba folyik a kaja, onnantól még levest is egyedül eszik.

most 18 hós már alig csöpögtet, én meg nyugodtan eszek mellette.

2012. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

12-13 hónapos korától kezdtem hagyni hogy próbálkozzon és 15 hónapos kora óta egyedül eszik, nem engedi hogy etessem még ha akarnám se, néha apa megetetheti :)

azért néha örülnék ha engedné de nem ,de szépen eszik ritka az fordul elő inkább hogy fellöki a poharat de ez is csak figyelmetlenségből

egyszóval 15 hós korától önállóan eszik KISLÁNY !

2012. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kanalat elég hamar adtam a kezébe, de persze akkor még csak játszott vele, bekapta, megrágta.

14 hónaposan döntött úgy, hogy magától is megpróbálja, több-kevesebb sikerrel.

Most másfél éves, és tud enni kanállal vagy villával, és ha nem vagyok közvetlen mellette, akkor eszik is vele, de ha ott vagyok, akkor kéri, hogy segítsek. Néha lusta. :)

2012. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdtem a hozzá táplását adtam a kezébe egy kanalat, aztán kb 1 éves kora körül ő is kezdett vele kanalazni. 1,5 évesen már szépen eszik, akár egyedül is.
2012. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 1 éve kora körül adtam neki először, most 16 hósan egyedül tud enni, de ami folyós, mint pl a leves az még nem megy, bár én nem is nagyon erőltetem az egyedülevést, csak ő kéri sokszor a kanalat. Ha kéri a kanalat akkor add oda neki, had próbálkozzon. Én a nagy tesónak nem adtam oda, mivel mindig féltem az evés utáni nagy takarítástól, így meg is lett az eredménye, még 2,5 évesen sem volt hajlandó egyedül enni.
2012. ápr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

jaj ne.. ez nem jó..

végül is hogy tanuljon meg egyedül enni a gyerek ha nem hagyják, mi vagyunk a lakásért vagy a lakás van miértünk?

igen kosszal jár ha egy gyerek elkezd egyedül enni, és a szobatisztaság is ezzel jár, de hát végül is ezért vagyunk mi anyák hogy megtanítsuk a gyereket és lehetőséget adjunk hogy önállósodjanak.

2012. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, akkor elkezdem a próbálkozást, mert 14 hós, és nekünk is békás etető készlet van, ennél jobb találmány nincs is!
2012. ápr. 3. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!