Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan tanítottátok meg a...

Ti hogyan tanítottátok meg a babátokat egyedül elaludni, és mennyi idő alatt sikerült?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:

En így szokattam kezdetektol. Furdés, evés után alvás. Betettem a kiságyba és aludt. Nem kellett ringatnom stb. Ez a mai napig tart. Furdés, vacsi, joéjt puszi és alvás. Bezárom az ajtot, kicsit szorakoztatja magát és már alszik is.


14 hos kislány anyukája

2012. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem könnyebb volt a helyzetem, mert lányom már elég hamar rájött, hogy tud elaludni egyedül, nem kellett sokat küzdenem vele.

Én úgy csináltam, hogy betettem a kiságyba, amikor álmos volt, mondtam neki a varázsszót, hogy "csicsika", megsimogattam és kijöttem a szobából.

Ha sírni kezdett visszamentem, megnyugtattam, megint mondtam csicsika, majd megint kijöttem.

Ha megint sírt, megint bementem, de nem szóltam, csak megsimogattam.

Általában ez elég volt, és aludt is. Vagy volt, hogy el sem kezdett sírni, csak magyarázott valamit, de olyankor nem zavartam meg, nem mentem be hozzá, és pár perc múlva aludt is.

Az alvására nem panaszkodhatok, ebben ügyes volt nagyon.

2012. márc. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Az lemaradt, hogy pár hónapos korától így aludt el, és elég volt pár nap/hét, hogy megszokja.

Most már nem kell taktikáznom, egyedül alszik el nagyon régóta. 17 hónapos.

2012. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ezt is csináltam, mint a második kommentálo. Most ha lányom álmos mondja, hogy csicsija babuka.

2012. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idos a babad?

Fiam ugy 6hos koraig cicin aludt csak el,vagy olben,nem ringatva,csak egyszeruen olben kellett legyen,azt hittem mindig igy marad,de nem! :))

Kb.6 honapos mult kicsit,amikor mar nem akart olben aludni,bepanikoltam,hogy most akkor mi lesz?Nem fog tobbet aludni,az eszembe sem jutott,hogy talan egyedul szeretne.

Igy is volt...betettem a kisagyba,hasra,mert nagy hasonalvo,kicsit simiztem a hatat,a kezet,pofijat,o mosolygott,es nehany percen belul elaludt :)

Ez igy ment kb.12hos koraig...ja,es mindig igy aludt el,este is,de 1eves kora korul valahogy nem akart elaludni estenkent,hiaba simogattam,a hatam mar szakadt oda a kisagy mellett,o folyton csak "beszelt",allt fel,szorakoztatta magat,hiaba volt almos.

Ferjem azt mondta,hagyjam beken,fekudjek le,es majd megszokja,h aludjon el egyedul.Igy is tortent...amugy meg mindig egy szobaban alszunk vele,de pancsi utan megissza a tejet,feloltoztetem,egy utolso hancur velunk a nagyagyon,puszi apanak,puszi nekem,beteszem a kisagyba...meg parszor felall,huncutkodik,gagyoraszik,de nem sir,nem "hiv",ha megis,akkor nem veszem figyelembe,mert ez bevalik,igy szepen lefekszik,es 1perc alatt elalszik.

17hos :)

2012. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3 hónapos. A nagyfiamat nem altattam soha. Evés, játék, elfáradás, be a kiságyba, cumi , alvás. A kicsi viszont macerásabb, ráadásul nem cumizik. Sírni nem akarom hagyni, viszont feltett szándékom, hogy nem alakítok ki később már nem, vagy nehezen tartható szokásokat-pl. ringatás.
2012. márc. 27. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:

hát nálunk addig nem volt gond az alvással amíg nem tudott mászni, felállni...stb. Onnantól sajnos (vagy nem ) nem tudott egyedül elaludni, mert ő egy igazi sajtkukac, és ráadásul ha nagyon fáradt volt akkor is felállt, jött ment a kiságyban,esett kelt, sírás rívás, de ha felvettem énekeltem neki kb 3 percet akkor már aludt is. Nálunk az esti alvás kb most is így van, nappal már egyedül elalszik, van egy kedvenc meséje, ha láom hogy fáradt betezsem a pihenőszékbe , mese alatt elalszik, és viszem a kiságyba, általában már egyszer alszik, így este már elég fáradt, és nem kell órákat ringatnom, de ha nem ezt csinálom, akkor ő átlendül, nem pedig megnyugszik, de nekem ez így belefér, és neki is jó.

most 15 hónapos 11,5 kg :)

2012. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 4,5 hónapos. Eddig csak ölben aludt el, mert sokat fájt a hasa, és sokat volt ölben. Most próbálom rászokatni az egyedül alvásra. Sírni hagyni egyszer próbáltam de nem bírtam hallgatni, végül alig tudtam megnyugtatni. Most úgy próbálom, hogy beteszem a kiságyba leülök az ágy mellé egy székre és simogatom a hátát. Tegnap majdnem háromnegyed órát ültem ott. Egy kicsit nyekergett, de látta, hogy ott vagyok és elaludt. Ma 10 perc alatt aludt el így, és a hátát se kellett simogatni csak ott ültem. Következő lépés az lesz, hogy megpróbálok majd kijönni a szobából. De nekem már az is haladás, hogy nem kell ringatni a 7,5 kg popóját. Szerintem minden gyerek más, nektek kell rájönni mi jó nektek. Sok sikert hozzá:)
2012. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a lanyomat en is a kezdetektol ugy szoktattam hogy magatol aludjon el. furdes eves, meg kicsi huncutkodas aztan irany az agy. mig nagyon kicsi volt elofordult hogy csak siman bealudt a kanapen huncutkodas kozben, most hogy mar 15,5 honapos most csak a szokasos idoben (fel9-9 kozott) beviszem lerakom pápá es alvas. o is meg altalaban pruntyog vagy 5 percet, beszelget meg ilyenek igy altatja magat bar ez is inkabb a delutani alvasra jellemzo, este tobbnyire egy hang nelkul elalszik. szerintem a fo dolog itt az esti bevett rendszer, es az hogy mindig ugyanabban az idoben legyen lerakva, mert akkor ezt szokja meg. nalunk pl a delutani alvas is kb 15-20 perccel ebed utan tortenik peluscsere ivas utan, fel 1 kor altalaban. szerintem ha az elso gyerekeddel ment a masodikkal is menni fog, csak csinalj egy rendszert neki, es legyel kovetkezetes.
2012. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!